PODPOWIEDZI:

Roborock S7 MaxV - Jeden z najwygodniejszych robotów na rynku!

Roborock S7 MaxV - Jeden z najwygodniejszych robotów na rynku!

Roborock S7 MaxV to model, który jakiś czas temu już w redakcji testowałem, i uzyskał całkiem wysoką notę nie bez powodu. Ma naprawdę dużo zalet, które bezapelacyjne wyróżniają go na rynku odkurzaczy automatycznych. Warto o nim poopowiadać, bo już trochę na tym rynku jest i pada ofiarą coraz lepszych przecen.

Roborock S7 MaxV to odkurzacz automatyczny z funkcją mopowania, który na swój sposób przecierał szlaki na rynku. Był jedną z pierwszych propozycji na naszym rynku wyposażonych w większość rozwiązań technologicznych, z którymi już kojarzymy wyższą półkę robotów. Dlatego test Roborock S7 MaxV Ultra wspominam bardzo ciepło.

Kup Roborock S7 MaxV:

Roborock S7 MaxV oferta w RTV Euro AGD

Przydatna aplikacja i wydajne mopowanie - Roborock S7 MaxV

Żeby to lepiej zobrazować, mogę przytoczyć historię z życia. Ostatnio przygotowywałem sobie kakao. Mleko o smaku czekoladowym to bardzo smaczna sprawa, zwłaszcza schłodzone w upalny dzień. Sęk w tym, że czasem zdarza się tak, że przygotowywane w kuchni rzeczy spadają na podłogę. Taki urok bycia trochę niezdarnym.

LiDAR w Roborock S7 MaxV

W przypadku Roborocka S7 MaxV nie miałem większego problemu z wysprzątaniem tego typu zabrudzeń. Wystarczy włączyć aplikację, ustawić tryb mopowania - najlepiej intensywnego, w nim wszystko odkurzacz wysprząta - i wysłać go w odpowiednie miejsce. Ciekawostką jest to, że tych miejsc może być kilka jednocześnie. Mogę więc za jednym razem, dajmy na to, posprzątać po moich nieudanych kuchennych rewolucjach i rozkopanej przez kota donicy.

Mop w Roborock S7 MaxV

Szkoda trochę, że nie mam stacji Ultra. Przez to pozostaje mi manualne czyszczenie mopa po sprzątaniu. Ją również testowałem na łamach Videotestów i muszę przyznać, że to spora wygoda. Sama oczyści mopa Roborocka S7 MaxV, zasysając brudną wodę do odpowiedniego zbiornika, a potem go napełni świeżą wodą tak, aby mógł znowu sprzątać. Na czysto.

Kamera w Roborock S7 MaxV

Często korzystam z trybu mopującego tak czy siak. Korzystanie z funkcji sprzątania na mokro, nawet bez stacji, nie jest uciążliwe w Roborocku S7 MaxV. Warto na przykład podkreślić to, że odkurzacz ma mop soniczny. Wibruje z prędkością do 3000 ruchów na minutę. Dzięki temu aktywnie pozbywa się brudu z podłogi i lepiej ją doczyszcza.

Roborock S7 MaxV na dywanie

Najbardziej podoba mi się jednak to, że ten robot sprzątający, pracując na mokro, może też jednocześnie odkurzać dywany. Inteligentnie je rozpozna, przy pomocy sensorów, a gdy tylko wjedzie na wykładzinę lub dywan, automatycznie podnosi mopa po to, aby ich nie zmoczyć. Możesz też ustawić strefy bez mopowania lub w ogóle bez odkurzania. W sam raz dla dywanów typu shaggy.

Technologia VibraRise pozwala Roborock S7 MaxV podnosić mopa

Inteligencja i wydajność robota Roborock S7 MaxV

Inteligencja Roborock S7 MaxV przejawia się też w innych kwestiach. Mamy sensor LiDAR, który pozwala super szybko zmapować cały dom, a także precyzyjnie określać pozycję robota. Do tego producent dorzucił też kamerę RGB wraz z sensorami 3D. To przekłada się na bardzo ważną rzecz, czyli wymijanie małych przeszkód. 

Roborock S7 MaxV koło tarki

Robot inteligentnie unika niewielkich rzeczy, mebli i ścian. To jest szczególnie istotne na przykład wtedy, gdy często zostawiasz na ziemi kable ładowarek lub nawet miniaturowe tarki. W dodatku robot poinformuje o napotkaniu przeszkody w aplikacji.

Roborock S7 MaxV koło kontrolera

Jeżeli się na to zgodzisz, to wyświetli również zdjęcie wyminiętego obiektu, ale zazwyczaj jego inteligentnie wydedukowane opisy wystarczą. A to ważne, że umie rozpoznawać i unikać przeszkody, bo to naprawdę mocna bestia.

Rozpoznawanie przeszkód  w aplikacji Roborock S7 MaxV

O sile ssania jeszcze nie wspominałem, a to ważne. Ten robot ma aż 5100 paskali mocy (a w zasadzie ciśnienia roboczego). To  najmocniejsza jednostka w portfolio Roborocka. Dodatkowo producent wyposażył ją też w pływającą konstrukcję szczotki, przez co ta lepiej przylega do powierzchni, zapewniając niezłą siłę ssącą w każdych warunkach. Nie stoi to jednak na przeszkodzie temu, aby wciągać również większe brudy, a nie tylko kurz. Za to taka budowa urządzenia ułatwia zasysanie z różnych szczelin.

Sprawdź cenę Roborock S7 MaxV:

Roborock S7 MaxV oferta w Media Expert

Tym robotem podejrzysz co słychać w domu

Wspomniana kamera nie służy wyłącznie do tego, aby rozpoznawać obiekty. Można z niej skorzystać także do podglądania tego, co dzieje się w domu. Na przykład złodzieja, ale wtedy warto wyłączyć komunikaty głosowe, żeby nie usłyszał powiadomienia o włączeniu transmisji wideo.

Tryb podglądu w Roborock S7 MaxV

Na przykład niedawno byłem na tegorocznych targach IFA. Zostawiłem w domu kotkę, pod dobrą opieką co prawda, ale byłem ciekaw, co robi pod moją nieobecność. Jak zwykle nic. Natomiast sama funkcja jest super, a nawet dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi pozwala na komunikację z drugą osobą (lub zwierzakiem) poprzez robota. Przyszłość jest teraz.

Roborock S7 MaxV - nowoczesny odkurzacz automatyczny

W gruncie rzeczy sprzątanie nigdy nie było moim forte, ale - jak każdy - lubię mieć czysto w domu. Odkurzacze automatyczne są super rozwiązaniem, a Roborock S7 MaxV definitywnie wprowadza automatyzację sprzątania na wyższy poziom. W tym czasie ja sobie siedzę, relaksuję się i mogę w spokoju pracować. Bez spędzania czasu z odkurzaczem w rękach. W końcu to robię zawodowo, ile można.

blog comments powered by Disqus
Roborock S7 MaxV - Jeden z najwygodniejszych robotów na rynku!