- Najważniejsze parametry przy zakupie opiekacza?
- Jaki rodzaj opiekacza?
- Jaka moc opiekacza do kanapek?
- Ile kanapek i jakiego kształtu zmieści się w opiekaczu?
- Jakie wymienne płyty można spotkać w opiekaczach?
- Czy w opiekaczu da się wyregulować temperaturę?
- Jaka jakość wykonania opiekacza do kanapek?
- Czy opiekacze są bezpieczne w użytkowaniu?
- Jakie dodatkowe udogodnienia w opiekaczach do kanapek?
- Jakiej firmy opiekacz?
- Ile kosztuje opiekacz do kanapek?
- Jaki opiekacz do kanapek wybrać - Podsumowanie

W poradniku zakupowym, jaki opiekacz do kanapek wybrać, znajdziesz wskazówki pomocne przy zakupie urządzenia do przyrządzania przekąsek. Dowiesz się, jakie są główne parametry ze specyfikacji, które funkcje najbardziej się przydadzą, a także jakie są dodatkowe udogodnienia. Materiał odpowie, na co zwrócić największą uwagę podczas zakupu opiekacza.
Jeżeli wpadłeś na pomysł, aby nabyć opiekacz do kanapek, to jesteś we właściwym miejscu. Poniższa publikacja, jaki opiekacz wybrać, przedstawia czołowe elementy i inteligentne funkcje tych urządzeń. Przed zakupem warto nabyć o tym wiedzę, aby kupić wydajny, wytrzymały, bezpieczny i komfortowy w użytkowaniu sprzęt na lata. Poniższy poradnik zakupowy zawiera cenne wskazówki.
Najważniejsze parametry przy zakupie opiekacza?
Za moment poznasz najistotniejsze wytyczne, aby wiedzieć, jak wybrać opiekacz do kanapek. Tego typu produkty nie ograniczają się jedynie do opiekania kromek, lecz potrafią znacznie więcej. Przyrządzanie w szybki sposób różnych smakołyków to fantastyczna opcja podczas przyjęcia. Takie urządzenie sprawdzi się również na prezent.
Oto czołowe zagadnienia, jakimi należy się kierować podczas wyboru wyjątkowego opiekacza.
Jaki rodzaj opiekacza?
Na rynku znajdziesz 2 główne typy opiekaczy do kanapek.
- Opiekacz klasyczny - tradycyjne opiekacze pomogą przygotować na śniadanie bądź kolację opiekane kanapki najczęściej w kształcie trójkątów. Nie kosztują majątku, prezentują się nowocześnie, są proste w obsłudze, natomiast ich rola ogranicza się jedynie do opiekania pieczywa. Niewymienną płytę należy przecierać wilgotną ściereczką do każdym użyciu.
- Opiekacz 3w1 z wymiennymi płytami - to wielofunkcyjne opiekacze do kanapek, które zachwycają wszechstronnym zastosowaniem. W zestawie najczęściej pojawiają się dodatkowe płytki do chrupiących gofrów i panini. Ich wymiana przebiega w łatwy sposób. Wyjmowane płyty są także bezproblemowe w myciu.
Jaka moc opiekacza do kanapek?
O parametrze, takim jak moc, nie należy zapominać. To właśnie ona decyduje o wydajnej pracy, a tym samym szybkim nagrzewaniu i krótszym czasie przyrządzania przekąsek. Na czasie zapewne będzie Ci zależeć zwłaszcza rano, śpiesząc się do pracy lub do szkoły. Najmocniejsze opiekacze wyróżniają się mocą na poziomie od 1000 W do 1800 W. Osobiście odradzam wybór opiekaczy o mocy mniejszej niż 700 W.
Ile kanapek i jakiego kształtu zmieści się w opiekaczu?
Pod względem ilości i kształtu kanapek jest duże pole do popisu. Niezawodne opiekacze mogą zmieścić przykładowo 2 lub 4 kwadratowe kromki, 2, 4 lub 8 trójkątnych kanapek. Bywają opiekacze z miejscem na 2 kanapki w kształcie muszli, czym można przekonać małych niejadków. Niektóre modele mają prostokątne płyty grzewcze, na których umieścisz nawet 3 pyszne panini, tak jak oferuje to Russell Hobbs 17888-56.
Jakie wymienne płyty można spotkać w opiekaczach?
Wspominałam wcześniej o zaawansowanych opiekaczach 3w1, lecz nie tylko one oferują dodatkowe płytki. Niektórzy producenci dają możliwość ich opcjonalnego dokupienia w dosyć sporej ilości, tak jak ma to miejsce w przypadku opiekacza Tefal Snack Collection SW852D12.
Oczywiście trzeba za nie osobno zapłacić, natomiast umożliwią przykładowo przyrządzenie rurek z kremem, naleśników amerykańskich, grillowanych dań (mięso, ryby, warzywa), pierogów, tostów francuskich, pączków, ciasteczek o różnych wzorach, smacznych gofrów w kształcie serca. To czyni sprzęt wielofunkcyjnym, co oznacza, że płacisz za jedno urządzenie, a zyskujesz funkcje kilku różnych.
Czy w opiekaczu da się wyregulować temperaturę?
Jeśli chodzi o opiekacze, to zazwyczaj są to produkty z automatyczną regulacją temperatury. Niemniej da się znaleźć modele, w których uczynisz to samodzielnie. Dotyczy to głównie profesjonalnych opiekaczy do kanapek. Takie rozwiązanie daje korzyść w postaci manualnego dostosowania do swoich potrzeb. Mniejszy stopień użyjesz do ciasteczek, a wyższe ustawienie do bardziej przyrumienionych kromek.
Jaka jakość wykonania opiekacza do kanapek?
Ranking opiekaczy jest doskonałym przykładem na to, jak porządnie potrafią być wykonane te urządzenia. Przy zakupie pamiętaj, aby celować w obudowy zrobione w większości ze stali nierdzewnej/szlachetnej bądź ze szkła (model Sam Cook PSC-120B). Nie wybieraj niskiej jakości tworzyw sztucznych, gdyż nie wróżą one długiego żywota.
Elementy powinny wykazywać odporność zarówno na wysokie temperatury, jak i uszkodzenia mechaniczne (zarysowania) czy rdzę. Nie pomijaj kwestii płytek, bowiem powinny one cechować się nieprzywierającą powłoką. Dzięki temu samo mycie przebiega szybciej i nie dochodzi do przypalenia jedzenia. Opiekacz nie może zawierać PTFE i PFOA, gdyż nie jest to bezpieczne dla zdrowia.
Pod względem wyglądu prezentują się bardzo nowocześnie. Występują w różnych kształtach i wariantach kolorystycznych.
Czy opiekacze są bezpieczne w użytkowaniu?
Opiekacz należy tak wybrać, aby był bezpieczny w codziennym użytkowaniu. Nieodzowne okażą się antypoślizgowe nóżki, jak w opiekaczu Sencor SSM 9977CH. Taka podstawa nie ześlizgnie się z blatu kuchennego, stabilnie na nim stoi.
Kolejnym elementem jest chłodny korpus oraz nienagrzewający się (termoizolowany) uchwyt, który nie dopuści do poparzenia się. To ważne, zwłaszcza jak w domu są małe dzieci. Na bezpieczeństwo podczas obsługi wpływa również zatrzask w rączce (nie dojdzie do przypadkowego otwarcia) oraz bezpiecznik termiczny.
Jakie dodatkowe udogodnienia w opiekaczach do kanapek?
Producenci starają się sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników, stąd stosują w swoich sprzętach przydatne rozwiązania.
Wśród praktycznych opcji wymienia się:
- Lampki kontrolne - sygnalizacja świetlna dotyczy gotowości do pracy bądź podłączenia do sieci (zasilania).
- Elastyczne zawiasy w pokrywie - ruchome zawiasy dają możliwość dopasowania wysokości pokrywy w stosunku do dania. Możesz opiekać różnej grubości pożywienie. Wielopoziomowym zawiasem chwali się opiekacz Breville DuraCeramic VST071X.
- Możliwość mycia płyt w zmywarce - opcja czyszczenia wymiennych płytek opiekacza w zmywarce znacznie przyspieszy ten żmudny proces.
- Opcja postawienia w pionie - takie udogodnienie zapewnia łatwe przechowywanie, bowiem sprzęt zajmuje mniej miejsca na blacie (sprawdzi się również w mniejszych kuchniach) bądź zmieści się do większości szafek.
- Włącznik/wyłącznik - warto zwrócić na to uwagę, bowiem brak takiego przycisku oznacza, że opiekacz uruchamia się automatycznie z chwilą podłączenia do gniazdka i należy go za każdym razem odłączać.
- Tacka ociekowa - bywają perełki, które charakteryzują się zintegrowaną tacką ociekową. To właśnie w niej zbiera się tłuszcz. Ów pojemnik wysuwasz i opróżniasz.
- Wentylator w obudowie - zadaniem wentylatora znajdującego się w obudowie jest pozbywanie się nadmiaru pary (wilgoci), czego efektem są chrupiące kanapki. Mowa na przykład o takim modelu, jak WMF Lono 415150011.
- Schowek na przewód - specjalne miejsce na nawinięcie przewodu sieciowego znacznie ułatwi organizację, nic się nie plącze na blacie.
Jakiej firmy opiekacz?
Zawsze radzę, aby wybierać sprzęt tylko renomowanego producenta, nawet jeżeli oznacza to nieco większy wydatek. Taka inwestycja zwróci się w postaci bezawaryjnej pracy i wydajnego działania przez długi czas.
Zaufanymi markami opiekaczy są: Sam Cook, Tefal, MPM, Domo, Breville, Russell Hobbs, WMF, ETA, Sencor, Raven, Severin, Unold, Ariete, DeLonghi, Gastroback, Zelmer, Teesa, Gotze&Jensen;, Gorenje, Amica, BEKO, Camry, Clatronic, Steba, Milla Home, Optimum, Concept, Adler, Eldom, Mesko, Łucznik, Vesta, Saturn, Lafe, Aurora, Bomann, Kalorik, Gallet, Botti, Ravanson.
Ile kosztuje opiekacz do kanapek?
Ceny godnych uwagi modeli wahają się mniej więcej od 180 zł do 430 zł. Każdy powinien znaleźć coś na własną kieszeń. Kwota często jest podyktowana ilością funkcji, rodzajem opiekacza, jakością wykonania, czołową specyfikacją. Przed samym zakupem ustal, jaki budżet możesz przeznaczyć i jakie są Twoje oczekiwania wobec sprzętu.
Jaki opiekacz do kanapek wybrać - Podsumowanie
Opiekacze pomogą w szybki sposób stworzyć ciekawe przekąski dla całej rodziny, zarówno dla dorosłych, jak i tych najmłodszych domowników. Powyższe wskazówki powstały z myślą o tym, aby wiedzieć, jaki opiekacz do kanapek wybrać.
Na początku ustal, z jakiego rodzaju opiekacza chcesz korzystać. Czy wystarczy Ci klasyczny opiekacz czy jednak wolisz bardziej wszechstronny sprzęt typu 3w1. Nie przegap mocy opiekacza, miejsca na daną ilość kanapek w określonym kształcie. Poszukaj informacji, czy w zestawie znajdują się jakieś wymienne płyty lub czy można je opcjonalnie dokupić.
Dowiedz się, czy dany model posiada automatyczną regulację temperatury czy manualną, z jakich materiałów został wykonany sprzęt. Wybierz produkt, który zadba o bezpieczeństwo podczas użytkowania.
Warto zdecydować się na opiekacz z pomocnymi udogodnieniami, jakimi są między innymi zintegrowany wentylator czy tacka ociekowa, lampki kontrolne, miejsce na przewód, opcja przechowywania w pozycji pionowej, elastyczne zawiasy. Przypominam o postawieniu tylko na markowe urządzenie.
blog comments powered by Disqus