PODPOWIEDZI:

Niedrogi tablet dla ucznia i studenta. Do rozrywki oraz pracy

Niedrogi tablet dla ucznia i studenta. Do rozrywki oraz pracy

Dlaczego niedrogi tablet Lenovo może być jednym z lepszych narzędzi, jakie kupisz? Jedną z rzeczy, które kupiłem za pierwszą wypłatę z pracy redaktora technologicznego, był tablet. Z prostej przyczyny. Nie miałem laptopa i szukałem czegoś mniejszego do zdalnej pracy oraz na studia. Przez następne kilka lat tamten zakup niejednokrotnie okazywał się przydatny. Również poza wspomnianymi zastosowaniami.

Taki niedrogi tablet Lenovo będzie idealną opcją dla ucznia lub do rozrywki. Da ci dostęp do wielu opcji personalizacji i bardzo bogatego zestawu oprogramowania czy rozwiązań, które ułatwią dostosowanie go do swoich potrzeb. Dodatkowy rysik daje jeszcze więcej możliwości, ale i upraszcza używanie go. Robi z niego alternatywę dla tradycyjnego zestawu zeszytu z ołówkiem. 

To tylko parę kwestii, ale jestem zdania, że jest wiele powodów, dla których warto zainteresować się niedrogim tabletem na Androidzie w 2024 roku. W tym materiale poznasz kilka proponowanych scenariuszy używania takiego sprzętu i dowiesz się, jakie możliwości kryją się nawet w tych mniej kosztownych modelach na rynku.

Kup Lenovo Tab M11 z materiału:

Lenovo Tab M11 oferta w RTV Euro AGD

Najważniejsze informacje dotyczące Lenovo Tab M11

Lenovo Tab M11 to typowy przedstawiciel niższej cenowo średniej półki tabletów na Androidzie. Pracuje na wersji 13, ale producent gwarantuje jedną dużą aktualizację systemu i poprawki bezpieczeństwa do 30 października 2027 roku. Możesz więc dłużej, bez strachu, korzystać z tego tabletu też do zarządzania swoim kontem bankowym. 

Lenovo Tab M11 oparty o donicę na stole

Sercem urządzenia jest procesor Mediatek Helio G88. System działa płynnie i można tu grać w mniej wymagające gry. Do tego są tu 4 gigabajty pamięci RAM oraz 128 gigabajtów miejsca na dane. Można je rozszerzyć nawet o 1 terabajt, przy pomocy karty microSD. Producent zapowiedział też wersję tabletu z 8 gigabajtami RAM.

Spory, prawie 11-calowy wyświetlacz, IPS ma rozdzielczość 1920 na 1200 pikseli i podwyższoną płynność, przy 90 hercach częstotliwości odświeżania. Jest duży, a przy tym dość szczegółowy. Cztery głośniki z Dolby Atmos zapewnią ci przyjemne audio podczas oglądania ulubionego serialu w sieci. To audio na poziomie godnym co ciekawszych sprzętów w rankingu tabletów.

Lenovo Tab M11 wyposażono w procesor MediaTek G88

Wewnątrz tego tabletu siedzi też bateria o pojemności 7040 miliamperogodzin - ma umożliwić odtwarzanie filmów nawet przez 12 godzin ciągiem - oraz 8-megapikselowe przednie i tylne aparaty. Obudowę wykonano z aluminium, jest nie tylko przyjemna w dotyku, ale i wytrzymała. Przy tym tablet waży zaledwie 505 gramów.

Podstawowe parametry Lenovo Tab M11:

  • Android 13,
  • MediaTek Helio G88,
  • 4 GB / 128 GB,
  • Obsługa microSD do 1 TB,
  • IPS 10,95”, 1920 x 1200, 90 Hz,
  • 7040 mAh,
  • Ładowanie 15 W,
  • 8 / 8 Mpix,
  • Dolby Atmos,
  • 505 g.

Świetny sprzęt dla ucznia lub studenta

Szukając tabletu dla ucznia lub studenta, zwykle trafisz na polecenia bardzo drogich urządzeń z zupełnie konkurencyjnego systemu. Tajemnica, o której wszyscy wiedzą, jest prosta. Zostając przy Androidzie wcale nie musisz dużo wydawać, aby mieć porządny sprzęt do zabrania do szkoły lub na uczelnię. Lenovo Tab M11 świetnie pokazuje to, że wcale nie musisz dużo wydawać na tablet do nauki.

Liczenie na Lenovo Tab M11, w tle stół

Przede wszystkim ten procesor, w zestawie z 4 gigabajtami RAM-u, wystarczy do płynnego nawigowania w praktycznie wszystkich aplikacjach przydatnych uczniom i studentom. Notatki, aplikacje Google czy inne biurowe, socialmedia - nie ma problemów pod tym względem z płynnością.

Producent dorzuca w zestawie Lenovo Tab Pen. To rysik, o 4096 poziomów czułości na nacisk, wykrywaniu pochylenia i do 180 godzin działania na bateriach AAAA. Jest świetnie zintegrowany z systemem.

Czytanie lektur na tablecie Lenovo Tab M11, w tle stół i podkładka (na niej czarny pilot)

Przy jego pomocy można pisać odręczne notatki, wpisywać szybko słowa w paski tekstów, a nawet wygodnie rysować różne rzeczy. Sam nie jestem zbyt dobrym rysownikiem, ale doświadczenie jest przyjemne i responsywne. Polecam po zakupie sprawdzić w sieci osłony ekranu symulujące teksturą papier.

Lenovo Tab M11 ma rysik, który wykrywa pochylenie. Męska ręka rysuje na tablecie czajnik

Bateria wystarczy na cały dzień na uczelni lub w szkole. Dodatkowo i czytanie lektur przy pomocy Lenovo Tab M11 nie będzie uciążliwe. Ekran ma certyfikat TÜV Low Blue, czyli generuje mniej męczącego niebieskiego światła, a tablet wspiera tryb czytania. Również zapobiega zmęczeniu oczu, ustawiając cieplejszy balans bieli lub tryb monochromatyczny.

Niedrogi tablet do pracy - Lenovo Tab M11

W ogóle Lenovo Tab M11 może być bardzo wygodną opcją również w pracy biurowej. Duży, prawie 11-calowy wyświetlacz, ułatwia czytanie długich dokumentów lub przeglądanie arkuszy z danymi. Dodatkowo masz możliwość włączenia wielu okienek aplikacji jednocześnie lub trybu PC, w którym Android symuluje typowe działanie komputera.

Lenovo Tab M11 w rękach mężczyzny na ciemnym tle choinki

Z dodatkową klawiaturą i myszką, to naprawdę wygodny sposób korzystania z tabletu. Porównywalny z typowym laptopem. Tylko że tu masz też możliwość używania urządzenia samodzielnie, z dodatkowym rysikiem, który wielu ludziom może ułatwić prowadzenie notatek.

Lenovo Tab M11 w trybie PC, pod nim klawiatura z częściowo zielonymi przełącznikami oraz rysik, obok myszka

W tym tablecie jest też wsparcie Lenovo Freestyle. To aplikacja łącząca ze sobą korzystające z niej urządzenia. W ten sposób możesz zmienić ekran Lenovo Tab M11 w dodatkowy wyświetlacz komputera marki Lenovo z Windowsem 10 lub 11. Lenovo Freestyle posłuży ci też do szybkiego przesyłania plików między urządzeniami.

Tablet do filmów, komiksów i gier na budżecie

Tablet to idealne rozwiązanie do wieczornego oglądania seriali i czytania komiksów przed snem. Nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Duży ekran obecny w Lenovo Tab M11 jest stworzony do oglądania na nim filmów przed snem. Oczywiście chciałoby się, aby to był OLED, ale w tym przedziale cenowym trudno spodziewać się takiego ekranu.

Oglądanie filmów na Lenovo Tab M11, mężczyzna leży na kanapie

Za to głośniki są faktycznie całkiem dobre. Podczas siedzenia na wprost tableta, nawet na połowie głośności świetnie słychać oglądanie treści. Wsparcie dla Dolby Atmos oznacza pełniejszy dźwięk. Możesz wybierać pomiędzy trzema trybami, dynamicznym, automatycznie rozpoznającym typ oglądanych rzeczy, filmem, próbującym symulować przestrzenność dźwięku oraz podbijać dialogi, i muzyką, z dedykowanymi ustawieniami EQ.

Całość spina panel boczny, Entertainment Space. W nim tablet może wyświetlać ci polecane treści z często używanych aplikacji, takich jak YouTube, Webtoon lub Prime Video. Dzięki temu masz szybki dostęp do ulubionych filmów i seriali, w formie przypominającej doświadczenie rodem z telewizorów Google TV.

Tablet w rękach mężczyzny, na nim scena z Genshin Impact

Jeżeli ktoś lubi grać w gry, nie ma problemu. Lenovo Tab M11 powinien poradzić sobie z większością tytułów dostępnych na rynku. Od tych prostszych, pokroju wiecznie żywych Angry Birds, po te bardziej skomplikowane, takie jak Asphalt 9 czy nawet Genshin Impact. Po szkole czy pracy można się z takim tabletem zrelaksować, grając w ulubiony tytuł na Androida.

Materiał powstał przy płatnej współpracy z RTV Euro AGD.

blog comments powered by Disqus
Niedrogi tablet dla ucznia i studenta. Do rozrywki oraz pracy