PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Tablet zamiast laptopa? To możliwe!

Tablet zamiast laptopa? To możliwe!

Niedawno miały miejsce premiery nowych modeli tabletów, działających pod kontrolą Windowsa 8. Koncepcja nie jest co prawda nowa, tablety z Windowsem 8 nie są ostatnim krzykiem mody komputerowej, jednak premiera czwartej generacji procesorów Intel Atom dała nadzieję na stworzenie urządzenia małego, lecz bardzo wydajnego.

Sięgając pamięcią do roku 2001 zauważymy że już wtedy powstała specyfikacja dla Microsoft Tablet PC. Jednak pierwsze tego typu urządzenia skazane były na niepowodzenie, widocznie rynek nie był na nie gotów.

Miały także swoje mankamenty, ograniczenia systemu operacyjnego i konieczność używania rysika do obsługi. Słaby był także czas pracy na baterii oraz ogólna wydajność urządzeń.

Aż do roku 2010 tego typu tablety były jedynie ciekawym gadżetem.

Wszystko zmieniło się wraz z premierą iPadów, udowodniły one iż urządzenie może być niezależnym produktem i odnieść sukces na rynku.

Po sukcesie Apple zaczął się także wysyp urządzeń działających na systemie Android.

W roku 2912 doczekaliśmy się premiery systemu Microsoft dedykowanego tabletom. Jednak chłodne przyjęcie systemu Windows 8 nie ułatwiło zdobycia nowych klientów. Obecnie Windows 8.1 jest najbardziej zaawansowaną platformą wykorzystującą ekrany dotykowe.

Możemy na nim także uruchamiać zaawansowane programy, takie jak Microsoft Office czy Adobe PhotoShop. Dzięki temu tablety z procesorami Intel Atom mogę z powodzeniem konkurować z laptopami, a może nawet kiedyś stacjonarnymi PC.

tablety

Tablety w biurze.

Jak wiemy podstawowymi narzędziami do obsługi komputerów biurowych jest klawiatura i myszka. Ważne jest aby wybrać myszkę z dobrym sensorem optycznym, nie wiadomo z jaką powierzchnią się ona zetknie, musi być uniwersalna. Jeśli chcemy uniknąć zakupu huba USB dobrze wybrać klawiaturę z takim hubem wbudowanym. Dzięki temu obsługa tabletu będzie niezwykle wygodna.

Nasz tablet bez większego problemu podłączymy także do większego wyświetlacza. Najlepiej wybrać dobrej jakości monitor Full HD.

Jeśli chcemy monitor można zastąpić projektorem, chociażby kieszonkową wersją. Niektóre projektory potrafią się także bezprzewodowo łączyć z urządzeniem mobilnym.

Bez podłączania fizycznego możemy także wykorzystać takie urządzenia jak skaner, dysk zewnętrzny czy drukarka. Dzięki technologii Wi-Fi unikniemy zbędnych kabelków.

Przyda się nam także dedykowana podstawka do tableta, podnosząca komfort pracy.

tablety

Mobilny Windows 8 stworzony został także do użytku domowego. Możemy bez problemu pograć w gry, przeczytać książkę czy posurfować w internecie.

A czy wiecie że tablet może zamienić się w konsolę do gier? Z pomocą przyjdą przystawki Smart TV, które bezprzewodowo prześlą dźwięk i obraz na nasz telewizor. Szczególnie przydaje się to przy starszych telewizorach, nie obsługujących takich funkcji jak DLNA, WiDi lub Miracast.

Również tu z pomocą może przyjść nam projektor, jeśli mamy mało miejsca można wybrać projektor typu Ultra Short Throw. Dzięki nim możemy uzyskać ogromny obraz z odległości zaledwie kilkudziesięciu centymetrów.

Do posłuchania muzyki bez wątpienia niezastąpione będą bezprzewodowe głośniki Bluetooth.

tablety

Tablet dla gracza.

Co prawda na tablecie nie pogramy w Battlefielda 4, czy najnowsze Assassins Creed, jednak z powodzeniem odpalą się takie gry jak Civilization V, World of Warcraft czy League of Legends, jednak nie obsłużymy ich za pomocą dotyku.

Warto zainwestować w sprzęt dla gracza, markową klawiaturę i myszkę. Bardzo ważne będą także dobrej jakości słuchawki.

Tablety gonią laptopy i stanowią dla nich coraz większą konkurencję, bez wątpienia grono ich nabywców stale będzie się powiększać. W połączeniu z odpowiednimi akcesoriami mogą pełnić wiele zadań, sprawdzić się w biurze, w domu, nawet jako stanowisko dla gracza.

Sprawdź również:

blog comments powered by Disqus
Tablet zamiast laptopa? To możliwe!