PODPOWIEDZI:

Piątkowe Granie #1 - Duke Dashington

Piątkowe Granie #1 - Duke Dashington

Tym artykułem otwieram nową serię Piątkowe Granie. Prezentować będę gry, które moim zdaniem idealnie pasują na weekend. Platforma praktycznie nie ma znaczenia. Będą się pokazywały gry na komputery, konsole czy platformy mobilne. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie i miło spędzić weekend z omawianą grą.

Na początek idzie gra Duke Dashington. Została stworzona przez niezwykle utalentowanego programistę jak i grafika. Jussi Simpanen bierze udział wielu Jamach czyli imprezach na, których tworzy się gry. Posiada dość bogate portfolio i całkiem nie dawno do sklepu App Store trafiła jego gra. Jednak spokojnie, nie musicie posiadać iUrządzenia aby móc zagrać w Duke Dashington wystarczy przeglądarka internetowa. Link znajdziecie pod koniec artykułu.

Duke Dashington Niszczenie Muru

W grze wcielamy się w dżentelmena i badacza Duke Dashington. Podróżnik chce odnaleźć zaginione skarby w takich miejscach jak: Świątynia Nenapmis, Zaginiona Piramida, Miasto Atlantyda czy Góra Hades. Jest tylko jeden malutki problem. Mamy niezwykle mało czasu aby pozyskać skarb. W każdym miejscu, którym się znajdziemy, budowla się rozpada. Musimy wykazać się zręcznością i refleksem aby przejść wszystkie 120 poziomów. Na każdy z nich mamy maksymalnie 10 sekund.

Duke Dashington Nauka Pływania

Rozgrywka jest niezwykle zręcznościowa, a plansze dość małe. Widzimy całą planszę w raz pułapkami. Naszym zadaniem jest nie przekraczając czasu bezpiecznie opuścić etap Dukiem. To nie jest trywialne zadanie, ponieważ z planszy na plansze poziom trudności wzrasta. Pojawiają się nowe niebezpieczeństwa. Będziemy musieli rozbijać niektóre ściany aby przejść dalej, uważać na płomienie ognia, mocny nurt wody może nas chcieć wyrzucić przepaść czy po prostu musimy nacisnąć odpowiedni przycisk do otwarcia drzwi. Tych wszystkich elementów jest niezwykle dużo i bardzo dobrze wkomponowują się w całą rozgrywkę. Na pewno przyda się logiczne myślenie jak i szczęście w niektórych poziomach.

Duke Dashington Wybór Świata

Sprawdź jak prosto można Jailbrekować iPhona!!

Graficznie Duke Dashington stara się upodobnić do gry retro. Sama główna postać niezwykle przypomina mi Wario, być może ze względu na dość duże wymiary i zamiłowanie do bogactwa. Gra podzielona jest na 4 różne od siebie światy. Najbardziej podobała mi się Atlantyda, wtórej to dominowała woda. Jak na grę pixel arts grafika jest niezwykle wyraźna. Widać wiele szczegółów otoczenia jaki sam Duke jest pełny detali.

Duke Dashington Wszędzie Gorąco!

Sterowanie może początkującym graczom zamieszać trochę w głowie. Dukiem poruszamy się szarżując po dwóch płaszczyznach: pionowej i poziomej. Przesuwając palcem po ekranie w prawo postać będzie leciała w tym kierunku aż do napotkania przeszkody. W analogiczny sposób przemieszczamy się w pozostałe kierunki. Trzeba uważać na pułapki i czas aby się nie skuć. Duke Dashington to niezwykle wymagająca gra. Niektóre poziomy są dość ciężkie i można przy nich zostać na dłużej. Niezwykle ważne jest precyzja i szczęście.

Duke Dashington Piramidy

Duke Dashington niezwykle polecam wszystkim zainteresowanym graczom. Mechanika gry jest niezwykle prosta ale poziom trudności bardzo szybko rośnie. Na pewno się wciągniemy i będziemy chcieli grać dalej. Poziomy przechodzi się szybko i nawet jak nie dysponujemy dużą ilością czasu możemy sobie chwilę pograć. Zapraszam do zagrania w tą znakomitą grę na swoim telefonie jak posiadacie iUrządzenie. Pozostałym graczom dodaje wcześniej wspominany link do wersji flash.

Nasza ocena: 4/5

blog comments powered by Disqus
Piątkowe Granie #1 - Duke Dashington