PODPOWIEDZI:

Telewizor W Małym Mieszkaniu - Gdzie Go Umiejscowić?

Telewizor W Małym Mieszkaniu - Gdzie Go Umiejscowić?

Niezbyt duże mieszkania cieszą się w Polsce sporą popularnością. Problem natomiast może sprawić urządzenie pokoju w taki sposób, aby znalazło się w nim miejsce na relaks przed monitorem telewizora.

Małe mieszkania mają o do siebie, że dość trudno je urządzić. Musi być przede wszystkim funkcjonalnie. Trzeba wygospodarować miejsce na przechowywanie przeróżnych, sezonowych również rzeczy jak na przykład kurtki zimowe czy sprzęt pływacki. A przy tym gdzieś trzeba spać, pracować przy komputerze, oglądać telewizję.

Któż nie chciałby dużego telewizora? Natomiast ze znalezieniem miejsca na niego, w niewielkim mieszkaniu może być problem. Ustawianie go na stoliku czy półce niekoniecznie może być dobrym pomysłem, gdyż optycznie pomniejszymy przestrzeń. Najbardziej ergonomiczne wydaje się więc umieszczenie telewizora na ścianie.

ART

Jeżeli dopiero stoimy przed wyborem telewizora, musimy wziąć pod uwagę ilość miejsca jaki na niego mamy, oraz to na jakiej wysokości będzie wisieć. Dopiero później rozważamy, jaka powinna być przekątna ekranu. Musimy pamiętać również o sprawdzeniu, czy wybrany przez nas model spełnia standard VESA, który określa jaka powinna być odległość pomiędzy otworami montażowymi. Natomiast wybierając uchwyt, trzeba zwrócić uwagę na to, czy nasz telewizor ma odpowiednią wagę i gabaryty aby był przez ten uchwyt utrzymany.

Trzeba przy tym pamiętać, że najlepiej jak środek telewizora jest umiejscowiony troszkę wyżej od linii wzroku, a im dalej od niego znajduje się nasze miejsce wypoczynkowe, tym wyżej powinien być powieszony.

ART

Jeżeli mamy możliwość, możemy powiesić telewizor we wnęce. Zaoszczędzimy sporo miejsca, a dodatkowo będziemy mogli ukryć nieestetyczne przewody. Jest jednak jedna wada takiego położenia - nie będzie można zmienić położenia telewizora. Ewentualnie możemy pokusić się o zabudowanie urządzenia półką na książki, przy takim rozwiązaniu warto zdecydować się na uchwyt, który utrzyma telewizor w niewielkiej odległości od ściany, na przykład ART AR-33.

Jeżeli lubimy zmiany i często coś przestawiamy czy też przesuwamy, warto zastanowić się nad zakupem uchwytu regulowanego. Daje on nam możliwość ustawiania telewizora pod różnym kątem. Sprawdzi się to również w pokoju połączonym z kuchnią, jeżeli będziemy chcieli oglądać telewizję z obu pomieszczeń naraz. Wśród uchwytów pozwalających na swobodną regulację, znajdziemy np ART AR-61XL, który ma duży udźwig i nie straszne mu nawet bardzo duże telewizory. Regulacja sprawdzi się również w przypadku posiadania w domu dzieci, które bawiąc się na podłodze chcą równocześnie obejrzeć bajkę - telewizor wiszący jest w bezpiecznej odległości od nich i nie ma możliwości aby go uszkodziły w trakcie zabawy. Warto zwrócić również uwagę na uchwyt ART AR-65, który znajdzie zastosowanie u osób, które często oglądają telewizję z pozycji leżącej - można go bowiem odsunąć od ściany nawet o pół metra.

Montaż uchwytu jest niezwykle prosty. Wszystkie części potrzebne do przymocowania go do ściany, a także zawieszenia na nim telewizora, znajdują się w pudełku. Jedyne czego możemy potrzebować, to poziomica, no i oczywiście wiertarka do wywiercenia otworów w ścianie.

blog comments powered by Disqus
Telewizor W Małym Mieszkaniu - Gdzie Go Umiejscowić?