PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

10 Rzeczy Które Przydadzą Się Podczas Zimowego Wyjazdu

10 Rzeczy Które Przydadzą Się Podczas Zimowego Wyjazdu

Zima coraz bliżej, a co za tym idzie – śnieg, ferie i wyjazdy. Przed takim wyjazdem, jak zawsze zresztą, trzeba się dobrze przygotować. Podpowiadamy, co zabrać ze sobą na narty, snowboard czy rodzinną zimową wycieczkę w góry.

1. Sprzęt zimowy

Narty czy snowboard? W czym czujecie się lepiej? A może nie mieliście jeszcze okazji spróbować żadnego z zimowych sportów? Najwyższy czas to zmienić! Nie ma bowiem lepszego sposobu na spędzenie ferii, niż fizyczna aktywność na stoku. A gdy wyjeżdżacie z dziećmi, pamiętajcie o zabraniu dla nich sanek.

Zimowy wyjazd

2. Kombinezon narciarski

Jedno- lub dwuczęściowy. Kupić je można w każdym sklepie ze sprzętem sportowym (a coraz częściej także w popularnych sieciówkach). Ubrania narciarskie nie są grube, dzięki czemu nie ograniczają one ruchów i nie wpływają negatywnie na wygodę. Kombinezon ten sprawdzi się nawet jeżeli nie planujemy zimowych szaleństw tylko spokojne spacery po górach. A gdy wybieracie się na snowboard czy narty, nie zapomnijcie także o kasku.

Zimowy wyjazd

3. Nawigacja GPS

Jadąc w nieznane sobie miejsce, warto zaopatrzyć się w to urządzenie. Nie będzie ryzyka, że zabłądzimy gdzieś po drodze – zwłaszcza, gdy podróżujemy po zmroku. Spośród setek dostępnych modeli, możemy się zdecydować na typową nawigację, lub też kupić odpowiednie oprogramowanie do smartfona czy tabletu. Ponadto, dobra nawigacja ostrzeże nas przed utrudnieniami na drogach i korkami.

Zimowy wyjazd

4. Wideorejestrator

To coraz częściej spotykane w samochodach urządzenie. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz, warto zastanowić się nad zakupem, bo pomimo że nie jest on obowiązkowym wyposażeniem samochodu, bardzo ułatwia postępowanie w zdarzeniach czy też wypadkach drogowych. Najlepsze wideorejestratory samochodowe z rankingów pokazują na bieżąco prędkość z jaką jedziemy, pozwalają również na dokładne wyznaczenie trasy. Wiele kamerek zawiera także czujnik przeciążenia, pozwalający ocenić czy w obecnym momencie jedziemy, hamujemy, czy też doszło do poważniejszego zderzenia.

Zimowy wyjazd

5. Bielizna termoaktywna

Produkowana ze specjalnie zaprojektowanych tkanin – dzięki odpowiedniej budowie, szybko i sprawnie odparowuje wilgoć (parę wodną i pot) pozostawiając suchą nie tylko skórę, ale też zapewniając suchość samej sobie. Utrzymuje przy samej skórze cienką warstwę ogrzanego powietrza, co sprawia że odczuwamy komfort termiczny nawet przy bardzo niskich temperaturach.

Zimowy wyjazd

6. PowerBank

Przyda się na długich wycieczkach, czy też całodniowych pobytach na stoku gdy zapomnimy naładować do końca nasz telefon, bądź też nieoczekiwanie trzeba będzie podładować tablet. PowerBank przeciętnie wystarcza na kilkukrotne ładowanie urządzenia. Droższe modele są w stanie ładować dwa telefony jednocześnie, a wraz z nimi otrzymujemy zestaw końcówek pasujących do różnych urządzeń - złączek USB, zawierają wtyczki umożliwiające ładowanie sprzętów Apple czy też telefonów Samsunga.

Zimowy wyjazd

7. Przenośny odtwarzacz dvd

Przyda się zwłaszcza, kiedy podróżują z nami dzieci. Mając długą drogę przed sobą – włączamy dzieciom bajkę czy ulubiony program, dzięki czemu nie nudzą się. Przenośne dvd sprawdzi się również, gdy wieczorem po całym dniu szaleństw na stoku, zachce nam się odpocząć przy dobrym filmie. Planując zakup urządzenia do korzystania z niego w samochodzie, koniecznie trzeba zwrócić uwagę, czy ma w zestawie odpowiedni zasilacz. Często zdarza się bowiem, że wraz z dvd otrzymujemy kabel sieciowy - a wtedy będzie on pracował tylko na baterii, co wystarczy na około 3-4 godziny oglądania.

Zimowy wyjazd

8. Ładowarka samochodowa

To obowiązkowe wyposażenie, jeżeli jedziemy w długą trasę i mamy ze sobą dvd/tablet/PowerBank (gdzieś go przecież trzeba naładować jeżeli ładując telefon, sam się wyczerpie). Ładowarka sprawdzi się idealnie także wtedy, kiedy w miejscu pobytu nie będziemy mieć dostępu do źródła prądu. Droższe ładowarki posiadają różne końcówki, dzięki którym naładujemy praktycznie każdy sprzęt posiadający wbudowany akumulator.

>> Niedroga Ładowarka Firmy Hama

Zimowy wyjazd

9. Odtwarzacz mp3

O ile przyjemniej korzysta się z uroków przyrody, gdy towarzyszy nam muzyka. Odtwarzacze mp3 mają wbudowaną pamięć pozwalającą na wgranie ulubionych piosenek. Droższe modele mają złącza microSD, co pozwala na powiększanie ich pojemności. Większość odtwarzaczy oferuje nam różne inne funkcje, nie tylko słuchanie muzyki. Znajdziemy sprzęty m.inzdyktafonem i radiem, a nawet pozwalające oglądać filmy i przeglądać zdjęcia. Dzisiejsze mp-trójki mają wbudowane akumulatory, dzięki czemu nie trzeba kupować do nich baterii - naładujemy je nawet z ładowarki samochodowej.

Zimowy wyjazd

10. Koc elektryczny

Przyda się zwłaszcza po całym dniu na mrozie – rewelacyjnie rozgrzewa, poprawiając krążenie krwi co wpływa pozytywnie na poprawę samopoczucia. Koce z reguły mają niski pobór energii, dzięki czemu można ich używać przez nawet kilka godzin bez obawy, że wygenerują wysokie rachunki za prąd. Dla wygody użytkownika, urządzenia te mają z reguły 2-3 metrowe przewody, aby nie trzeba było siedzieć zbyt blisko źródła prądu. Wyposażone są także w kilkustopniowe regulacje temperatury. Droższe modele wyposażone są w system chroniący przed przegrzaniem, a także w automatyczne wyłączniki po kilku godzinach użytkowania.

>> Zobacz Koc Elektryczny Z Najnowszą Technologią SMART

zimowy wyjazd

blog comments powered by Disqus
10 Rzeczy Które Przydadzą Się Podczas Zimowego Wyjazdu