PODPOWIEDZI:

6 Sposobów Na To, Aby Mieć Dziecko Zawsze Na Oku

6 Sposobów Na To, Aby Mieć Dziecko Zawsze Na Oku

Dla każdego rodzica bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Jednak jak o to zadbać, gdy fizycznie nie możemy być przy podopiecznym, lub też gdy w przypadku mniejszych dzieci nie możemy przez cały czas trzymać ich za rękę pośród tłumu? Odpowiedź znajdziesz w dzisiejszym poradniku.

1. Opaski na rękę

To sposób, który sprawdzi się w przypadku małych dzieci. Roczniak czy dwulatek nie potrzebuje jeszcze lokalizatora z prawdziwego zdarzenia, ale gdy wyjeżdżamy z nim na wakacje lub też zmuszeni jesteśmy udać się do zatłoczonego centrum handlowego, taka opaska może zminimalizować ilość wylanych łez oraz strachu u maluszka. Wystarczy założyć mu ją na nadgarstku, ale tak aby była zawsze widoczna (gdy ma bluzkę z długim rękawem, trzeba ją umieścić na materiale a nie pod nim). Na rynku dostępne są opaski do samodzielnego wypełnienia, lub też z tłoczonymi napisami. Wyposażone są w bezpieczne zapięcia, których małe dziecko samo nie jest w stanie sobie odpiąć.

Opaska

Opaska na rękę

>>> Zadbaj o bezpieczny sen dziecka z elektroniczną nianią

2. Lokalizatory z sygnałem alarmowym

Tego typu urządzenie daje znak głośnym dźwiękiem, gdy dziecko wyjdzie poza obręb jego zasięgu. W zależności od producenta, zasięg ten wynosi od 4 do 50 metrów (z reguły można go ustawiać według własnych potrzeb). Lokalizatory z sygnałem składają się z nadajnika, który ma dziecko – można je na przykład przypinać to butów, do kieszenie, a modele wyglądające jak zegarek zakłada się na nadgarstek, oraz z odbiornika który opiekun musi mieć zawsze przy sobie.

lokalizator

Lokalizator

3. Lokalizator GPS

Jeżeli Twoje dziecko przemieszcza się po mieście bez Ciebie, ale nie ma jeszcze telefonu komórkowego (na przykład w przypadku wczesnoszkolnych wycieczek), możesz mu sprezentować lokalizator z funkcją telefonu. Do jego obsługi potrzebna będzie karta SIM dowolnego operatora, którą umieszczamy w urządzeniu. Gdy chcesz wiedzieć gdzie jest dziecko, wystarczy że zadzwonisz na numer karty SIM w lokalizatorze, a on odeśle do Ciebie wiadomość SMS z linkiem Google Maps. Jego dokładność to aż około 5 metrów! Urządzenie ma funkcję ustawiania bezpiecznych obszarów, a w przypadku gdy dziecko opuści dany obszar automatycznie otrzymasz taką informację poprzez SMS. Modele te mają przyciski, pod którymi można zaprogramować numery telefonów – wystarczy że dziecko przez chwilę przytrzyma dany przycisk, a automatycznie połączy się z wybranym numerem. Dodatkowo mają wbudowane czujniki wstrząsu, dzięki którym będziesz wiedział, gdy na przykład będzie mieć wypadek na rowerze.

Lokalizator GPS

4. Bransoletka z pakietem bezpieczeństwa

To bezpiecznik, który nie tylko ładnie wygląda i może być ozdobą dziecięcej rączki, ale też dzięki kodowaniu ID chroni dane osobowe rodziców. Metalowy wisiorek przy bransoletce ma z jednej strony wygrawerowany numer do Całodobowego Centrum Alarmowego mySafety, z drugiej zaś indywidualny numer, po którym bez problemu odnalezieni zostaną opiekunowie w bazie danych.

Wisiorek

5. Zegarek z funkcją lokalizatora

To propozycja dla nieco starszych, nad którymi nieraz trudno jest zapanować. Jeżeli chcesz wiedzieć, czy twoja pociecha nie opuszcza lekcji, lub też że na pewno dotarła tam gdzie mówiła że idzie, spraw mu tego typu zegarek. Do jego działania potrzebna jest karta SIM dowolnego operatora. Wystarczy wysłać na numer karty SMS, aby otrzymać zwrotną wiadomość z aktualną pozycją użytkownika na mapie Google. Można w nim zaprogramować dwa numery, na które użytkownik połączy się za pomocą jednego przycisku. Ponadto zegarek pozwala na odbieranie połączeń, a w sytuacjach zagrażających użytkownikowi, można użyć przycisku SOS. Lokalizator namierza z dokładnością od 5 do 25 metrów – korzystając z modułu SBAS dokładność zwiększa się do 5-10 metrów. Urządzenie ma bardzo wydajny akumulator – w trybie czuwania pracuje do 7 dni, a w przypadku wysyłaniu 20 SMSów na dobę – jego czas pracy wynosi 3 dni. Zegarek ma również funkcję dyskretnego nasłuchu otoczenia.

Zegarek

6. Aplikacja na telefon

Gdy twoja pociecha ma już własny telefon komórkowy, lokalizowanie jego pozycji jest banalnie proste. Wystarczy na telefonie dziecka, a także na swoim urządzeniu zainstalować odpowiednią aplikację, aby mieć zawsze bezpośredni podgląd na miejsce pobytu podopiecznego. Aplikacje tego typu działają zarówno z urządzeniami kontrolowanymi Androidem, jak i pod Windowsem, a przed ich zainstalowaniem z reguły można sprawdzić, czy będą one kompatybilne z telefonem użytkownika.

Aplikacja

blog comments powered by Disqus
6 Sposobów Na To, Aby Mieć Dziecko Zawsze Na Oku