PODPOWIEDZI:

Piątkowe Granie #11 - Retro City Rampage DX

Piątkowe Granie #11 - Retro City Rampage DX

Macie około 25 lat i szukacie naprawdę świetnej gry? To się znakomicie składa! Jest piątek, a co za tym idzie mamy dla was fenomenalną grę, na kolejny odcinek Piątkowego Grania.

Ciekawostką jest, że Retro City Rampage miało być portem GTA 3 na konsolę SNES. Pewien zapaleniec postanowił taką konwersję stworzyć. Niestety nic z tego nie wyszło, ale autor nie zrezygnował z projektu. Zaczął pracować nad zupełnie nowym tworem, który okazał się strzałem w dziesiątkę.

Retro City Rampage DX 4

W grze wcielamy się w bohatera o imieniu Player. Jesteśmy zwykłym chłopcem na posyłki wykonującym przeróżne zadania. Retro City Rampage to niezwykle humorystyczna gra. Nie brakuje nawiązań do pop kultury. Już w jednej z pierwszych misji napadamy na Skarbiec Sknerusa McKwacza. Walczymy z Drużyną A, Wojowniczymi Żółwiami Ninja czy RoboCopem. Nawiązań do seriali, filmów czy komiksów jest cała masa. Trzeba się jednak na wszystkim znać, aby zrozumieć żarty.

Retro City Rampage DX 3

Poruszamy się po mieście Theftropolis, wykonując różnego rodzaju misje. Są one urozmaicone, jednak bardzo nierówne, jeżeli chodzi o poziom trudności. Jedne nie stanowią przed nami żadnego wyzwania, inne zaś będziemy musieli wielokrotnie ponawiać. Sam męczyłem się niezwykle długo z niektórymi zadaniami. Czasami dochodziłem do wniosku, że te misje specjalnie tak zostały przygotowane, aby wydłużyć czas rozgrywki. Nie pomaga też sposób poruszania się samochodem po mieście. Kontrola pojazdu jest niezwykle niewygodna na klawiaturze czy padzie. Często rozbijałem się, auto poruszało się w zupełnie inny sposób, niż tego oczekiwałem. Nie opanowałem także hamowania, mój samochód albo jechał z najszybszą możliwą szybkością, bądź stał w miejscu. Na szczęście wszystkie inne elementy gameplayu działały bez zarzutu. Główny bohater Gracz, potrafi biegać, skakać i posługiwać się bronią. Do wyboru możemy wybrać aż do 20 modeli pukawek.

Retro City Rampage DX 6

7 Gier, Które Chciałbym Przejść Przed Końcem 2014 Roku

Strzelanie jest niezwykle proste, do aktywacji musimy naciskać klawisz Shift na klawiaturze. Gracz automatycznie zacznie namierzać i strzelać do przeciwnika. Warto jest być w ciągłym ruchu i unikać pocisków przeciwnika. Zdrowia nie mamy zbyt wiele, a kilka celnych strzałów może zakończyć nas żywot. W tak prostej grze, autor zaimplementował nawet system chowania się za osłonami. Pomaga to w niektórych bitwach, z przeważająca ilością rywali. Wystarczy schować się za murkiem i czekać na swoją kolej, do oddania strzału.

Retro City Rampage DX 7

Graficznie Retro City Rampage DX przypomina starą grę z takich systemów jak NES, SNES czy nawet Gameboy. Widać pojedyncze piksele, specyficzne kolory, dość małą ilość detali jak i proste obiekty. Najbardziej podobało mi się, że autor umożliwił dostosowanie palety barw. Wybrać możemy jeden z wielu filtrów dostępnych w grze. Osoby preferujące swoją platformę, mogą cieszyć się „z bardziej realistycznych kolorów”, jakie prezentowały ówczesne konsole. Dla wielbicieli pecetów, przystosowano bardzo wiele motywów DOS, są nawet te bez kolorów.

Retro City Rampage DX 2

Retro City Rampage DX to niezwykła gra, która potrafiła przenieść mnie w przeszłość. Czułem się niezwykle swojsko ze wszystkimi nawiązaniami do bohaterów z filmów czy seriali. Na ukończenie tytułu będziemy potrzebować wielu godzin. Samych misji fabularnych jest około 62, a do tego masa misji pobocznych. Jak przystało na sandboxa, możemy także pojeździć po niezwykle klimatycznym mieście Theftropolis. Siać zniszczenie podobnie jak w GTA 2, dzięki przedmiotom rampage. Retro City Rampage DX trafiła na wiele platform: STEAM, PS3, PS4, Xbox360,XboxONE, Wii, PS Vita i 3DSa.

Retro City Rampage DX 5

Wymagania: 1 GHz, 512 MB RAM, Karta grafiki DirectX 9.0 compliant, 50mb HDD, Microsoft® Windows® XP / Vista / 7

Ocena: 5/5

Kup grę na: https://store.steampowered.com/app/204630/

Piątkowe Granie #10 - The Waste Land

blog comments powered by Disqus
Piątkowe Granie #11 - Retro City Rampage DX