PODPOWIEDZI:

Alcatel OneTouch Idol 3 - Czy Warto Kupić? 9 Powodów Dlaczego TAK!

Alcatel OneTouch Idol 3 - Czy Warto Kupić? 9 Powodów Dlaczego TAK!

W dzisiejszym filmie opowiemy Wam o flagowym smartfonie spod skrzydeł firmy Alcatel – chodzi o model OneTouch Idol 3. Przyjrzymy się mu z bliska, lecz nie ocenimy, a pokażemy Wam 9 rzeczy, dla których warto się nim zainteresować, być może dla niektórych będzie to 9 powodów, które skłonią ich do zakupu tego urządzenia.

POWÓD 1 - dwa modele Idol 3 z ekranem 5,5" i 4,7"

Występują dwa rodzaje tego flagowego urządzenia, a ściśle mówiąc trzy. Istnieje edycja z mniejszym ekranem (4,7”), z większym – 5,5” oraz wersja DUAL SIM z ekranem 5,5”.

Alcatel Idol 3 (4,7") - specyfikacja techniczna

 • Ekran: 4,7-calowy ekran IPS 720p
 • Układ: Snapdragon 410
 • RAM: 1,5 GB
 • Aparat: 13 Mpix sensor Sony, optyka f/2.0
 • Aparat przedni: 5 Mpix
 • Bateria: 2000 mAh

Alcatel Idol 3 (4,7")

Alcatel Idol 3 (5,5") - specyfikacja techniczna

 • Ekran: 5,5-calowy ekran IPS 1080p
 • Układ: Snapdragon 615
 • RAM:2 GB
 • Aparat: 13 Mpix sensor Sony, optyka f/2.0
 • Aparat przedni: 8 Mpix
 • Bateria: 2910 mAh

Alcatel Idol 3

POWÓD 2 - ekran

Drugim elementem, dla którego ewidentnie trzeba się zainteresować tym smartfonem jest sama specyfikacja ekranu. Dzięki kalibracji wykonanej przez firmę Technicolor mamy lepsze odwzorowanie barw, wyższy kontrast czy jasność równą 700 nitom, dostajemy w efekcie wyjątkowo dobrą czytelność w słońcu. Co więcej wykorzystano tutaj technologię Assertive Display, dzięki której oczy użytkowników nie męczą się zanadto.

Alcatel Idol 3

Gwarantuje ona bardzo optymalne dostosowanie jasności, kontrastu, dzięki czemu wyświetlacz może dostosować się do jakichkolwiek warunków oświetleniowych i zneutralizować refleksy na szkle chroniącym ekran. Dodatkowo Assertive Display zwiększa oszczędność energii, gdyż za działanie tego systemu odpowiada specjalny chip o nazwie Qualcomm Snapdragon Display Engine.

POWÓD 3 - możliwości muzyczne

Alcatel OneTouch Idol 3 ma spore możliwości muzyczne. Zastosowane głośniki grają naprawdę czysto i głośno, podobnie jest z gniazdem audio mini Jack, który wspierany jest przez liczne rozwiązania software’owe.

Alcatel Idol 3

​Nie bez powodu do zestawu dołączone są także świetne słuchawki dokanałowe JBL Synchros E10, bowiem to właśnie amerykański producent audio jest autorem wszystkich rozwiązań muzycznych zastosowanych w Idolu 3.

POWÓD 4 - aparat

Dla wielu osób bardzo istotny jest także aparat. Alcatel zadbał i o nich umieszczając w Idolu 3 najlepszy w tym segmencie cenowym sensor Sony IMX214. Pozwala on wykonywać bardzo ładne zdjęcia zarówno w dobrych, jak i kiepskich warunkach oświetleniowych.

Alcatel Idol 3Alcatel Idol 3
Alcatel Idol 3Alcatel Idol 3

Nie można oczywiście oczekiwać cudów, ale jak za tę cenę, jakość fotografii jest rzeczywiście przyzwoita. Istotna jest także funkcja szybkiego ustawiania ostrości w trybie rozpoznawania twarzy. Fast Face Focus, który pomogła stworzyć firma Foto Nation, pozwala ustawić ostrość w zaledwie 0,26 sekundy – tyle co Xperia Z5.

Alcatel Idol 3fotka
Alcatel Idol 3Alcatel Idol 3

POWÓD 5 - odtwarzacz muzyki

Warto zwrócić uwagę również na aplikację do odtwarzania muzyki o nazwie Miks. Jest ona dość nietypowa, gdyż w widoku poziomym, można dzięki niej manualnie miksować utwory i stać się mobilnym DJem. W orientacji portretowej telefon może robić to za nas automatycznie – ilość uderzeń na minutę piosenek w naszej bibliotece jest skanowana, a program tworzy w ten sposób swój miks z płynnymi przejściami, dopasowując utwory do siebie. Co ciekawa aplikacja działa także z muzyką z serwisów streamingowych takich, jak Spotify.

POWÓD 6: Czas pracy na baterii

Przeglądanie Internetu Odświeżanie co 2 minuty

 • Model 5,5" 540 min
 • Model 4,7" 530 min

Wyświetlanie filmu

 • Model 5,5" 500 min
 • Model 4,7" 400 min

Granie 2D

 • Model 5,5" 220 min
 • Model 4,7" 280 min

Alcatel Idol 3

POWÓD 7 - skanowanie oka

Jednym z ciekawszych elementów jest może nie rewolucyjne, ale ewolucyjne rozwiązanie. Pamiętacie face unlocka? Alcatel Onetouch Idol 3 nieco rozwinął ten pomysł. System Eye-D skanuje, bowiem nie całą twarz użytkownika, ale układ naczynek krwionośnych oka.

skanowanie oka

W istocie działa to całkiem nieźle, bowiem praktycznie za każdym razem telefon odblokowuje się po przeskanowaniu gałek właściciela, natomiast po przyłożeniu oczu innej osoby lub zdjęcia oczu, smartfon ani razu nie dał za wygraną. Co więcej smartfon nie odblokuje telefonu nawet, gdy ktoś pokaże zdjęcie waszych oczu, gdyż gdy Idol nie jest pewien właściciela, prosi o wodzenie oczami za elementem pokazywanym na ekranie.

POWÓD 8 - celebryta

Na koniec powody, które może nie wynikają ze specyfikacji, a sympatii klientów. Jeżeli lubicie Aviciiego, to powinniście wiedzieć, że Idol 3 pojawił się w jego teledysku, nota bene jednym z najpopularniejszych klipów ostatnich miesięcy czyli Waiting for Love.

Alcatel Idol 3

Utwór zdobył pierwsze miejsce na listach przebojów w Szwecji i Austrii oraz status srebrnej płyty w USA.

POWÓD 9 - sponsoring ligi MLS

Alcatel OneTouch jest także partnerem drużyny piłkarskiej z ligi MLS - LA Galaxy, której zawodnikami są m.in. Steven Gerrard czy Robbie Keane. Flagowiec Alcatela czyli Idol 3 jest więc oficjalnym smartfonem tego zespołu.

blog comments powered by Disqus
Alcatel OneTouch Idol 3 - Czy Warto Kupić? 9 Powodów Dlaczego TAK!