PODPOWIEDZI:

Jaka Klawiatura do CS:GO - Na Czym Grają Najlepsi Zawodnicy?

Jaka Klawiatura do CS:GO - Na Czym Grają Najlepsi Zawodnicy?

Wiele osób grających w CS:GO zwraca dużą uwagę na myszkę, ale mniejszą na klawiaturę. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to tak samo ważny sprzęt, który może mieć bardzo duży wpływ na komfort rozrywki. Postanowiliśmy sprawdzić, na czym grają czołowi gracze CS:GO i wskazać Wam najlepsze modele.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klawiatury do CS:GO?

Na początku trzeba zaznaczyć, że nie ma co kierować się tysiącem kolorków podświetlenia czy jakimś futurystycznym designem klawiatury. Najważniejsza jest zdecydowanie ergonomia i komfort użytkowania.

Nie mniej ważna jest trwałość klawiatury. Nic dziwnego, że praktycznie wszyscy profesjonalni gracze stawiają na przełączniki mechaniczne, które odznaczają się wysoką żywotność i gwarantują natychmiastowe reakcje.

Nie bez znaczenia są również dodatkowe przyciski i możliwość tworzenia pod nie makr, np. na szybkie kupowanie ulubionego zestawu broni i granatów. Każdy taki przycisk można także użyć do szybkiego korzystania z granatu zaczepnego, dymnego czy oślepiającego. Wybór należy do nas.

Na czym grają czołowi zawodnicy CS:GO?

Jeżeli nie chce Wam się długo szukać wymarzonej klawiatury, to może zaufacie swojemu ulubionemu zawodnikowi z gry CS:GO? Poniżej kilka klawiatur, które są używane na największych turniejach przez najlepszych graczy.

klawiatura dla gracza

TazZ, pashaBiceps - Tesoro Colada Saint

Neo, byali - Tesoro Colada Evil

Snax, Guardian - Tesoro Durandal

GeT_RiGht, f0rest, xizt - Steelseries 6Gv2

ScreaM, shoxie - Razer Blackwindow

dupreeh - Steelseries 7G

dev1ce - Qpad MK-85

n0thing, Sempris, shroud - Logitech G710

flamie, dosia, AdreN - ASUS Echelon

Klawiatury Tesoro

Jak widzicie, gracze teamu Virtus.pro używają klawiaturTesoro. Czemu akurat one? Można wskazać na ich znakomitą ergonomię oraz precyzję działania. Modele te mają w zasadzie wszystko, co musi oferować solidna klawiatura mechaniczna.

klawiatura

Colada Saint świetnie się prezentuje i posiada mechanizm Full N-Key Rollover, dzięki któremu wciśnięcie każdego klawisza jest rejestrowane oddzielnie. Praktycznie takie same parametry ma Colada Evil. Różni się jedynie designem.  A co z modelem Durandal? Uważany jest za nieco gorszy od Colady, ale i tak stanowi znakomitą propozycję do gry w CS:GO. Wyniki Snaxa zresztą to potwierdzają.

solidna klawiatura

Blackwindow - Która wersja?

Ciekawą propozycją jest także Razer Blackwindow. Wspomniana klawiatura posiada jednak kilka swoich wersji. ScreaM używa Razer Blackwidow Stealth, natomiast shoxie gra na Razer Blackwidow Ultimate. Sporo zależy tu od naszych wymagań i budżetu, ale każdy model z tej serii to bardzo wysoka półka.

dobra klawiatura

Inne Godne polecenia klawiatury

Uznana przez profesjonalnych graczy jest marka SteelSeries. Model Steelseries 6gv2 wygląda dość prosto, ale jest niesamowicie precyzyjny i wygodny w użytkowaniu. Dochodzi do tego jeszcze wyjątkowa trwałość i przełączniki mechaniczne wysokiej klasy.

dobrej jakości klawiatura

Kilku czołowych prograczy korzysta także z klawiatury Logitech G710. Jest ona dość cicha jak na model mechaniczny. Posiada regulowane podświetlenie dwustrefowe czy sześć programowalnych przycisków.

klawiatura 2

Podsumowanie

Mechaniczne klawiatury rządzą - nie ma co ukrywać. Są one zwykle dość drogie, ale idealnie nadają się do CS:GO. Zapewniają zwykle wysoką wytrzymałość i żywotność. Mogą więc okazać się udanym zakupem na długie lata. Ja nie mam wątpliwości, że w dobry model mechaniczny warto zainwestować.

obrazek

Sprawdź też:

blog comments powered by Disqus
Jaka Klawiatura do CS:GO - Na Czym Grają Najlepsi Zawodnicy?