PODPOWIEDZI:

Jaka Myszka do CS:GO - Na Czym Grają Najlepsi Zawodnicy?

Jaka Myszka do CS:GO - Na Czym Grają Najlepsi Zawodnicy?

Myszka to dla wielu graczy CS:GO najważniejszy sprzęt. Nie ma co ukrywać, główną rolę gra nasz skill, ale odpowiedni gryzoń może pomóc nam osiągać jeszcze lepsze wyniki. Jeżeli marzy Wam się ranga Global Elite, to sprawdźcie poniższe propozycje gryzoni.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie myszki do CS:GO?

Ten temat był już przeze mnie poruszany kilka razy. Warto jednak po raz kolejny przypomniećnajważniejsze cechy dobrych myszek do CS-a i w ogóle myszek dla graczy.

Przede wszystkim warto unikać takich bajerów jak wielokolorowe podświetlenia, oryginalne profilowania czy sterta dodatkowych przycisków. Tak naprawdę może to utrudnić skuteczne eliminowanie przeciwników, niż w tym pomóc.

Co jest więc najważniejsze? Przede wszystkim sensor wysokiej klasy, a także ergonomiczna konstrukcja, nawet symetryczna. Co do dodatkowych przycisków, to dwa pod kciukiem powinny wystarczyć. Dobrze, jeżeli dany model jest też wykonany z wysokiej jakości materiałów. Niektóre gumowe lub matowe powierzchnie lubią się szybko ścierać.

Najlepsze myszki dla graczy powinny być odpowiednio trwałe, przecież zwykle sporo kosztują.

Jakich myszek używają najlepsi gracze CS:GO?

Teraz bardzo ciekawa część materiału, która pokazuje modele używane przez czołowych graczy CS-a, w tym zespół Virtus.pro.

gracze

NEO, Snax, aizy, mouz, schneider - ZOWIE FK1

pashaBiceps, TaZ, byali, f0rest - Steelseries Kinzu v2 i v3

ScreaM, NBK, shox, kennyS - Razer Deathadder 2013

adreN, RPK, GeT_RiGht, olofmeister, flusha - Steelseries Rival

JW, GuardiaN, s1mple - Steelseries Sensei RAW

xizt, seized - Zowie EC2

Krimz - ZOWIE EC1 EVO

starix, markeloff - ZOWIE EC2

nothing, shroud - Logitech G100s

Hiko - Logitech G402

Myszki Zowie jednymi z najlepszych

Od dłuższego czasu masa profesjonalnych graczy CS-a stawia na gryzonie marki Zowie. W czym tkwi fenomen tych urządzeń? Przede wszystkim w prostocie. Mają one zwykle symetryczne kształty, brak skomplikowanego oprogramowania czy podświetlenia - wystarczy spojrzeć na Zowie FK1.

myszka Zowie

Wbrew pozorom są to duże plusy, bo do dyspozycji mamy niezwykle precyzyjne sensory i ergonomiczne kształty. Użyte w tych mychach materiały są natomiastbardzo wysokiej klasy.

Mocny Steelseries

Nie można zapomnieć o gryzoniach Steelseries. Są one dużą konkurencją dla myszek Zowie. Gwarantują podobną precyzję i komfort użytkowania. Wciąż w ścisłej czołówce znajduje się model Rival.

model Rival

Gracze światowego formatu często wybierają również myszkę Steelseries Kinzu w wersach v2 i v3. Do grano takich zawodników należą między innymi pashaBiceps czy TaZ.

myszka

Inne godne uwagi myszki

Swego czasu absolutnym liderem na rynku myszek do CS-a był sprzęt Razer Deathadder 2013. Do dzisiejszego dnia jest często używany ze względu na swoją precyzję czy ergonomię. Wybierają go zarówno snajperzy, jak i zawodnicy posługujący się najczęściej AK-47 i M4.

Razer

Swoją pozycję na rynku gamingowego sprzętu zaznacza także Logitech.Cenione przez profesjonalnych graczy są modele G100s, a także G402.

Podsumowanie

Są osoby, które dzięki swoim umiejętnościom osiągają dobre wyniki w CS-ie za pomocą budżetowych myszek. Prawdą jest przecież, że kluczowy jest nasz skill. Jeżeli jednak czujecie, że Wasza myszka Was ogranicza, to przygotujcie około 200-250 zł. Za taką kwotę bez problemu kupicie czołowy model od Zowie czy Steelseries, a jak widać, ich sprzętu używają najlepsi z najlepszych.

rysunek

blog comments powered by Disqus
Jaka Myszka do CS:GO - Na Czym Grają Najlepsi Zawodnicy?