PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

iPad Pro 9,7" zamiast Tabletu Graficznego i DJskich decków?!

iPad Pro 9,7" zamiast Tabletu Graficznego i DJskich decków?!

Tym razem sprawdzimy, co do zaoferowania dla użytkowników ma tablet od Apple, czyli iPad Pro 9,7”. Przedstawimy Wam też możliwości tego tabletu od Apple, o których wcześniej mogliście nie wiedzieć. Ciekawi? Zapraszamy do oglądania.

Na samym początku zdecydowanie interesująca informacja. Czy wiedzieliście, że z iPada można korzystać, jak z tabletu graficznego? Nie dotyczy to tylko iPada Pro 9,7”, ale także innych edycji, choć ta akurat będzie tutaj najbardziej odpowiednia, ze względu na kompatybilność z rysikiem Apple Pencil. Aplikacja Duet pozwoli sklonować obraz z komputera na tablet, dzięki czemu będziemy mogli operować systemem z poziomu ekranu dotykowego Retina. Z kolei program Astropad, to już rozwiązanie specjalnie stworzone dla rysowania. Zostało ono zaprojektowane specjalne tak, aby móc pracować na iPadzie Pro z programami takimi, jak: Photoshop czy Illustrator.

Sprawdź Ceny iPada Pro 9.7" ►

Punkt drugi. Zdawaliście sobie sprawę, że nowy iPad Pro 9,7” ma aż cztery głośniki? Dodatkowo są one wyposażone w funkcję automatycznego balansu głośności, dzięki czemu dźwięk będzie zawsze wyraźny, niezależnie, jak i gdzie trzymamy tablet. Zastosowany tutaj system iOS 9.3.2 to świetne środowisko dla fanów wszelakich multimediów. Odpowiednie zarządzenie biblioteką obrazów, dźwięków i filmów zapewni najwyższy komfort obsługi. Co więcej Apple znane jest z wysokiej jakości przetworników audio, dlatego też powinniśmy spodziewać się niezwykle przyjemnych doznań audio. Jedynym minusem tego rozwiązania jest konieczność korzystania z iTunes, ale do tego nawet nowi użytkownicy są w stanie się przyzwyczaić.

Ale skoro już mówimy o multimediach, to warto wspomnieć, że w sklepie AppStore znajdziemy nietuzinkową ilość specjalistycznych aplikacji, skierowanych również do profesjonalistów. Dzięki temu na iPadzie Pro jesteśmy w stanie zmontować film w iMovie czy stworzyć muzykę w takich programach, jak Beatwave, Launchpad czy FL Studio. Znana DJ-ka Juicy M postanowiła nawet zamienić DJ-skie decki właśnie na iPady. Od jakieś czasu beatboxer Beardyman również na co dzień korzysta z iPadów, zastępując nimi tym samym inne urządzenia, takie jak Korg Kaoss Pad, Kaossliator czy klawiaturę MIDI, gdyż iPad Pro również można zamienić właśnie w kontroler MIDI.

Te wszystkie cuda wyświetlane są na nieprzeciętnym ekranie IPS o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Apple w tym modelu po raz pierwszy zastosowało technologię True-tone display, która sprawia, że wyświetlacz dostosuje swoje parametry do warunków, w jakich z niego korzystamy. Najnowsza Retina jest też 25 procent jaśniejsza od iPada Air 2, odbija także o 40% mniej światła, co pozwoli na komfortową pracę na zewnątrz. Ważne jest też to, że iPad Pro 9,7” działa bez najmniejszego zająknięcia. Zastosowany tutaj procesor Apple A9X ma na pokładzie zaledwie dwa rdzenie taktowane zegarem 2,16 GHz, a mimo to przebija wydajnością 4 i 8 rdzeniowego procesory, obecne w urządzeniach z Androidem, choć na to ma także wpływ świetna optymalizacja iOS-a. Na tablecie Apple gry również nie stanowią żadnej przeszkody, gdyż płynność działania zagwarantuje tutaj 12-rdzeniowy układ graficzny PoverVR 7.

Co jeszcze może zachęcić do zakupu iPada Pro? Na pewno jego design i smukłość – waga równa zaledwie 444 gramom w wersji z modułem LTE oraz grubość mierząca jedynie 6,1 mm. Wyższe opcje pamięci wewnętrznej niż w przypadku iPada Air 2, bowiem możliwości wyboru spośród 32, 128 i 256 GB, a także aparat, znany z iPhone 6S. 12 Mpix matryca z przysłoną f/2.2, która pozwala wykonywać bardzo dobrej jakości fotografie i nagrywać filmy w 4K. No tak, ale kto robi zdjęcia tabletem? Raczej wykorzystujemy go do rozmów na skype czy facetime – dlatego też Apple usprawniło również przednią kamerkę, która teraz ma 5 Mpix i jej jakość względem poprzednich tabletów znacząco wzrosła. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że w wersji 9,7-calowej zintegrowano również SmartConnector znany z dużego iPada Pro. Dzięki temu z łatwością tablet będzie można zamienić w hybrydowy laptop, podłączając klawiaturę SmartKeyboard.

Najlepsze rankingi tabletów!

To byłoby na tyle w tym odcinku. Jeżeli macie ochotę, abyśmy częściej poruszali temat urządzeń Apple, śmiało dajcie znać w komentarzach poniżej. Ceny iPada Pro 9,7” zaczynają się od 2999 zł, a linki do najlepszych ofert znajdziecie w opisie tego filmu. Jeżeli materiał Ci się spodobał, nie zapomnij zostawić łapki w górę.

Sprawdź również:

blog comments powered by Disqus
iPad Pro 9,7" zamiast Tabletu Graficznego i DJskich decków?!