PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

10 Ciekawostek o Billu Gatesie

10 Ciekawostek o Billu Gatesie

Bill Gates...czy raczej mniej znany jako William Hentry Gates III to osoba obdarzona kultem młodych informatyków i osób, które uważają, że jeżeli rzucą studia to zostaną miliarderami jak szef Microsoftu.

Jednak czy sobie na to zasłużył? Poznajcie 10 szokujących faktów o Billu Gatesie. 

1. zaczęło się od monopoly

Zastanawialiście się kiedyś skąd Gates w tak młodym wieku był w stanie stworzyć tak duży biznes. Odpowiedź znajdziemy w czasach gdy był jeszcze dzieckiem. Wszystko zaczęło się od kupienia przez jego rodziców monopololy. Brzmi prosto, lecz fascynacja grą chłopaka doprowadziła go do poziomu młodego biznesmena. Ogrywał swoich rodziców w "Ryzyko"  a zamiast wyjść na dwór i pograć z rówieśnikami w piłkę wolał zbijać fikcyjny majątek w grze planszowej.

Szukacie solidnego tabletu/laptopa?

2. żyłka biznesmena

W wieku 13 lat gdy trafił do prestiżowej szkoły, poznał tam swojego przyjaciela i wspólnika Paula Allena. Już w tak młodym wieku był w stanie odnaleźć lukę bezpieczeństwa w komputerach firmy CCC (nie mylić z firmą obuwniczą). W zamian od dyrektora dostał zakaz wchodzenia do sali komputerowej. W tym momencie uruchomiła się w nim żyłka biznesmena. Dzięki jego inicjatywie dokończył deal dający mu dożywotni dostęp do komputera. Wystarczyło przekazać informacje o luce bezpieczeństwa firmie CCC. Dzięki tej inicjatywie był w stanie rozwijać swoją pasję komputerową.

3. Micro Instrumentation and Telemetry Systems

Mimo powszechnej opinii iż Billowi wystarczyło tylko założyć firmę by zbić fortunę to jest to mit. Pierwszym krokiem dzięki któremu mógł dojść do obecnej sytuacji była praca w firmie MITS zajmującej się...zgadnijcie czym? TAK. Technologią. Pełna nazwa to: Micro Instrumentation and Telemetry Systems.  Brzmi znajomo?
Dostał pracę stawiając na ryzyko. Skontaktował się z producentem nowego komputera Altair 8800 twierdząc, że od dłuższego czasu wraz z przyjacielem tworzy oprogramowanie specjalnie na ten komputer. Jak się okazało oczywiście był to blef. Hm...ciekawe czy Bill byłby dobry w Pokera.

4. IMB

Jaka jest historia Windowsa? Można powiedzieć, że jest to dziecko adoptowane. Bill  zawarł układ na produkcję systemów operacyjnych do IBM PC lecz takich nie posiadał. Od firmy SCP odkupił produkt zwany 86-DOS, podpisał się pod niego i zawarł układ z IMB na udział z sprzedanych komputerów z ich systemem operacyjnym. W taki oto sposób przylepiona została łatka bezwzględnego biznesmana.

5. znęcanie się nad pracownikami

W dzisiejszych czasach Bill znany jest jako dobroduszny miliarder, wspomagający chorych i biednych. Czy zawsze tak było? Jest to ponoć zadośćuczynienie za nadbierne łamanie prawa oraz przekręty które wykonywał. W pewnym momencie łamał prawo monopolowe w Stanach Zjednoczonych co oznaczało, że posiadał większość rynku i wygryzł konkurentów. Gates miał także ogromne problemy z nadpobudliwością. Był cholerykiem i znęcał się nad swoimi pracownikami.

Windows to najpopularniejszy system operacyjny na świecie! Kup Windows 10 już dziś!

6. 75 mld dolarów

W obecnej chwili jego majątek wyceniony jest na 75 mld dolarów. Uważa, że doszedł to takiego momentu, w którym pomnażanie jego pieniędzy nie jest już priorytetem. Jeżeli wydawałby 3mln dziennie, to pieniędzy wystarczy mu na najbliższe 70 lat.

7. Fundacja Billa i Mirandy Gates

Fundacja Billa i Mirandy Gates od momentu założenia (2000 rok) przeznaczyła ok.28 mld dolarów na cele charytatywne. 


Ekspresy do Kawy

8. Oddał połowę majątku?

Miliarder rozpoczął akcję wraz Warenem Bufferem (również jednym z najbogatszych ludzi na świecie), zachęcającą miliarderów do oddawania ponad połowy swoich pieniędzy na cele charytatywne. Stowarzyszenie, które tworzą nazywa się Giving Pledge, a wśród członków są: Mark Zuckerberg(Facebook), czy Richard Branson(Virgin)

9. posiadłość

Zastanawialiście się kiedyś jak żyje Bill Gates. Jego posesja zajmuje ponad 6 hektarów, oraz była budowana 7 lat. Naszpikowany jest nową technologią. Od czujników temperatur (sprzęt dostosowuje temperaturę w pokoju do temperatury człowieka) po głośniki zamontowane w ścianach, które odtwarzają muzykę w dokładnym miejscu, w którym znajduje się wizytujący. Mam nadzieję, że z elektryką w tym domu, nie działa jak ta w francuskich samochodach.

10. South Park

Postać Billa wystąpiła w kilku odcinkach South Park. Twórcy amerykańskiego serialu wyśmiali jego bezwzględnie dążenie do sukcesu. W jednym z odcinków, jego fikcyjne odzwierciedlenie zabiło CEO Sony Kazuo Hirai, wygrywając jednocześnie wojnę konsol. Fragment możesz zobaczyć w nocnym odcinku Tajemnic Technologii.

Chcecie więcej informacji o Billu?

I jeszcze zadanie dla kreatywnych. Co zrobiłbyś, gdybyś posiadał tyle pieniędzy co Bill Gates? Podróż w kosmos? A może cele charytatywne?

blog comments powered by Disqus
10 Ciekawostek o Billu Gatesie