PODPOWIEDZI:

Apple prezentuje iPada Mini i iPada czwartej generacji

Apple prezentuje iPada Mini i iPada czwartej generacji

Dzisiejsza konferencja Apple'a jest sporą niespodzianką. Na scenie pojawił się nowy iPad czwartej generacji z ekranem o przekątnej 9,7 cala, a nie tylko iPad Mini. Jakie są najnowsze tablety Apple'a

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 23 października 2012 roku Apple zaprezentowało kilka swoich nowych produktów. Wśród oczekiwanych prezentacji - takich jak chociażby MacBook z ekranem Retina (znany już z iPada 3) firma z Cupertino zaprezentowała również nowe tablety:

  • iPad Mini
  • iPad czwartej generacji

iPad 4 (czwartej generacji) został wyposażony w 9" ekran Retina. Nowością jest nowy port Lightning znany do tej pory z iPada 5 oraz nowy procesor A6X.

ipad4

Drugim z zaprezentowanych tabletów jest iPad Mini. Urządzenie charakteryzuje się przede wszystkim mniejszym od swojego starszego brata wyświetlaczem. 7,9" ekran posiada rozdzielczość 1024x768 pikseli.

mini

W jego wnętrzu producent umieścił doskonale już znany procesor A5. Jest tu również aparat 5mpix oraz podobnie jak w "pełnym" iPadzie port Lightning.

Pad mini dostępny jest oczywiście w białej i czarnej wersji kolorystycznej. Za najtańszego iPada mini z 16 GB pamięci wewnętrznej i WiFi trzeba będzie zapłacić 329 dolarów.

Nowego iPada możemy oczekiwać na początku listopada, jednak jego przedsprzedaż zacznie się już jutro (tj. 26.10.2012r). Co może cieszyć rodaków, to fakt iż nowe produkty Apple można zamawiać również w naszym kraju w tym samym terminie co w pozostałej części globu.

blog comments powered by Disqus
Apple prezentuje iPada Mini i iPada czwartej generacji