PODPOWIEDZI:

Top 5 najlepiej sprzedających się części komputerowych

Top 5 najlepiej sprzedających się części komputerowych

Sklep PC Projekt opublikował ranking Top 5 najbardziej popularnych części komputerowych. Lista została opracowana w oparciu o własne dane, zebrane w pierwszym kwartale 2013 roku.

Ranking najbardziej popularnych części komputerowych powstał z myślą o klientach, w celu ułatwienia procesu zakupowego.

top5

„Najpopularniejsze części są również bardzo często najlepszym wyborem pod względem stosunku wydajności do ceny.” – mówi Tomasz Zabierowski, właściciel sklepu PC Projekt. „Świadomi użytkownicy dokonują wyboru na podstawie lektury recenzji dostępnych w mediach IT, oraz wiedzy pochodzącej z forów internetowych. Większość naszych Klientów to zaawansowani użytkownicy PC-tów, którzy doskonale wiedzą, co wybrać”.

top5 2

top5 3

W rankingu dominują produkty firmy ASUS, na drugim miejscu znajdują się podzespoły produkowane przez ASRock. Trzecie miejsce na podium zajął GIGABYTE.

top5 4

top5 5

Najpopularniejszym segmentem cenowym jest przedział od 2000 do 2500 złotych, za komputer z monitorem. Kwota ta pozwala złożyć jednostkę o wydajności wystarczającej do wszystkich typowych zastosowań oraz do grania w większość nowych tytułów w rozdzielczości FullHD przy rozsądnym doborze poziomu detali.

top5 6

top5 7

Drugim popularnym przedziałem cenowym jest 3500-4000 złotych. W tej kwocie komputery kupują profesjonaliści, zajmujący się np. obróbką wideo oraz gracze wymagający od komputera wysokiej wydajności (rzędu 60 klatek na sekundę) niezależnie od gry, rozdzielczości i poziomu detali.

top5 8

blog comments powered by Disqus
Top 5 najlepiej sprzedających się części komputerowych