PODPOWIEDZI:

Charakterystyczne wzornictwo, świetny dźwięk - Marantz proponuje nową odsłonę systemów muzycznych

Charakterystyczne wzornictwo, świetny dźwięk - Marantz proponuje nową odsłonę systemów muzycznych

Marantz, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii audio, celebrujący w tym roku 60-lecie, przedstawia dwa bezprzewodowe systemy muzyczne stworzone na bazie wielokrotnie nagradzanej serii Melody. Obydwa urządzenia, Melody Media (M-CR610) i Melody Stream (M-CR510) zapewniają wysokiej jakości brzmienie Marantz, niemal nielimitowany dostęp do źródeł muzyki, niesamowitą łatwość obsługi jak i unikatowe, eleganckie wzornictwo. Oba urządzenia będą dostępne w Europie w czarnej lub czarno-białej wersji wykończenia od początku sierpnia.

Coraz większe rzesze ludzi odkrywają w serii Melody niesamowitą kombinację prostoty i różnorodności możliwych do użycia źródeł dźwięku. Ponieważ podłączenie produktów HiFi do domowej sieci nadal może pozostawać wyzwaniem, Marantz w tym roku postawił na daleko posuniętą prostotę. Teraz nowe urządzenia mogą być podłączone do domowej sieci WiFi przy użyciu jednego przycisku. Nawet WiFi Sharing lub WiFi Protected Setup (WPS) mogą zostać wybrane jednym kliknięciem dla bardzo łatwej integracji systemu. Zaraz po podłączeniu na pierwszy rzut oka widać, że nowe wzornictwo modeli serii Melody jest bardzo wyrafinowane. Patrząc na czerń obudowy o wysokim połysku i jej zaokrąglone boczne panele, pierwszym nasuwającym się skojarzeniem jest czysta elegancja. Konstrukcja frontowego panela, składająca się z trzech części nawiązuje jednoznacznie do wzornictwa urządzeń Marantz Premium – dla dodatkowego prestiżu.

Marantz Melody Media M-CR610

Większy model Melody Media ma nie tylko świetny wygląd, ale ma także świetne parametry wzmacniacza o mocy 60W w każdym z dwóch kanałów. Posiada wbudowane radio FM i DAB, odtwarza płyty CD jak również zawartość sieciową – wszystko z prawdziwą jakością Marantza. Melody Media odtwarza tysiące darmowych, internetowych stacji radiowych z całego świata za pomocą vTuner, a także pozwala na bezpośredni dostęp do znanych serwisów muzycznych Spotify i last.fm. Możesz także korzystać ze swoich własnych zasobów muzycznych zapisanych w komputerze, czy dysku NAS (Network Attached Storage). Ponadto Melody Media posiada wbudowaną technologię AirPlay dla bezpośredniego przesyłania strumieniowego muzyki z iTunes i iUrządzeń. Kontrolę nad tym wszystkim ułatwia aplikacja Marantz Remote App dostępna dla urządzeń z systemami iOS i Android. Wbudowane wejście cyfrowe pozwala na podłączenie telewizora, a przedni i tylny port USB poszerzają dodatkowo możliwości połączeniowe. Jako standard w urządzeniach Marantz, port USB jest kompatybilny z iPod digital i posiada certyfikat „Made for iPhone”. Co ważne dla audiofili, Melody Media wspiera formaty bezstratne, takie jak ALAC i wysokiej rozdzielczości 192kHz/24bit pliki WAV, FLAC HD oraz odtwarzanie Gapless.

Marantz Melody Stream M-CR510

Melody Stream jest znacznie szczuplejszy od Melody Media. Jest urządzeniem dedykowanym dla nowych mediów, jednakże nie oferuje odbioru FM, DAB czy płyt CD. Umożliwia nieskończony dostęp nowych mediów, czy to za pomocą streamingu z komputera lub bezpośrednio z Internetu. Zawiera w sobie wszystkie możliwości sieciowe, analogicznie jak Melody Media.

By dopełnić całości Marantz oferuje do kompletu Melody Speakers M-LS502. Te wysokiej jakości głośniki wykończone w pięknej czerni o fortepianowym połysku są idealnie stworzone do współpracy z dowolnym systemem serii Melody. Ich zakres częstotliwości, przenoszenie mocy i sposób podłączenia zostały zoptymalizowane do tej właśnie linii i tylko w kombinacji z tą linią są oferowane. Zwrotnica głośnika została stworzona w oparciu o wyselekcjonowane komponenty, a terminale bi-wiring w pełni korzystają z funkcjonalności bi-ampingu dostępnego w Melody Media. Obudowa została wykonana z solidnego, pełnego MDF, a boczne panele zostały delikatnie zaokrąglone. Wykończenie w fortepianowej czerni o wysokim połysku uzupełnia elegancki wygląd.

blog comments powered by Disqus
Charakterystyczne wzornictwo, świetny dźwięk - Marantz proponuje nową odsłonę systemów muzycznych