PODPOWIEDZI:

Smartfon numer milion z systemem Windows Phone sprzedany w Polsce

Smartfon numer milion z systemem Windows Phone sprzedany w Polsce

Firma Microsoft z dumą informuje, że na naszym rodzimym rynku, w ostatnim czasie został sprzedany milionowy smartfon wyposażony w system Windows Phone. Całkiem niezły wynik. Dowiedzmy się zatem więcej o popularności tego systemu w Polsce i smartfonach, które go posiadają.

Trzy lata temu, w październiku, zadebiutował system Windows Phone 7. Cechą wyróżniającą nowy system były kafelki, które użytkownik mógł dostosować według własnego uznania. W naszym kraju pierwszymi smartfonami, które korzystały z omawianego systemu były LG Swift 7 oraz HTC z 3 modelami – HTC Trophy, Mozart i HD7, natomiast najpopularniejsze smartfony z Windows Phone – modele Nokia Lumia – pojawiły się 4 lutego 2011 roku.

Windows Phone 2

Jesienią 2012 roku, zadebiutował natomiast Windows Phone 8 i od razu zdobył sporą rzeszę fanów. Pojawiło się sporo nowych funkcjonalności m.in. wsparcie dla DirectX, obsługa procesorów wielordzeniowych czy komunikacja NFC.

Warto również poznać parę faktów, które dotyczą systemu Windows Phone:

Popularność systemu Windows Phone wzrasta. Odnotowano większą sprzedaż telefonów z tym systemem m.in. w Niemczech, Włoszech, Francji czy Hiszpanii. U nas z owego systemu korzysta około 19 procent użytkowników.

Polscy programiści nie obijają się i tworzą każdego miesiąca sporo aplikacji na system Windows Phone - około 250! W naszym regionie Europy jest aż 15 tys. deweloperów piszących programy dla Windows Phone.

Trzy najpopularniejsze obecnie smartfony wyposażone w system Windows Phone to Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 920 oraz Nokia Lumia 620

Jeżeli ostatnio kupowałeś smartfon z systemem Windows Phone, to może właśnie Ty zakupiłeś jubileuszowy, milionowy egzemplarz sprzedany w naszym kraju?

A co Wy sądzicie o systemie Windows Phone? Na odpowiedzi czekamy w komentarzach.

blog comments powered by Disqus
Smartfon numer milion z systemem Windows Phone sprzedany w Polsce