PODPOWIEDZI:

Budżetowe tablety coraz popularniejsze na naszym rynku

Budżetowe tablety coraz popularniejsze na naszym rynku

Jak donoszą badania Gfk Polonia, sprzedaż tabletów w pierwszym półroczu 2013 wzrosła o 141,4 procent. Warto zaznaczyć, że największą popularnością cieszą się modele w cenie nieprzekraczającej 699 zł, czyli propozycje budżetowe.

Rynek tabletów jest bardzo żywiołowy. Urządzenia te cieszą się ogromną popularnością. Szacuje się, że do końca roku zostanie sprzedanych w naszym kraju od 900 tys. do 1,1 mln sztuk. Polacy coraz bardziej ufają przystępnym cenowo, budżetowym tabletom, które często oferują całkiem dobre specyfikacje i szeroką funkcjonalność.

Jedną z firm, która przekonuje nas do zaufania tańszym tabletom jest Asus. Warto tu wymienić chociażby model ASUS MeMO Pad HD 7, który jest urządzeniem markowy, wydajnym, funkcjonalny i tanim jak na swoje możliwości.

ASUS MeMO Pad HD 7

Nie należy zapominać o Phabletach. Są to urządzenia łączące w sobie funkcjonalność telefonów i tabletów. Wielu ekspertów twierdzi, że zdobędą one w najbliższym czasie spore grono wielbicieli, a ich rynek znacząco się rozwinie.

Poznajcie jeszcze opinię Country Managera ASUS Polska:

„Choć w Polsce wciąż rośnie popularność tańszych tabletów, coraz większa grupa konsumentów przekonuje się, że warto dołożyć trochę więcej i kupić markowy tablet z lepszą specyfikacją. Popularność atrakcyjnych cenowo modeli ASUSa potwierdzają wyniki sprzedażowe - w pierwszym półroczu 2013 sprzedaliśmy o 275 proc. więcej tabletów niż w analogicznym okresie w 2012. Co więcej, ponad 70 proc. kupionych urządzeń znajduje się w przedziale cenowym 699 – 1199 PLN. ASUS konsekwentnie poszerza ofertę i uzupełnia portfolio tabletów. W tym roku na berlińskich targach IFA zaprezentowaliśmy 6-calowego Fonepada Note 6 oraz 8-calowego MeMO Pada 8” – ocenia Sławomir Stanik

Zachęcamy również do zapoznania się z naszym ostatnim rankingiem tabletów

blog comments powered by Disqus
Budżetowe tablety coraz popularniejsze na naszym rynku