PODPOWIEDZI:

Nowe tablety ASUS - aż cztery!

Nowe tablety ASUS - aż cztery!

ASUS prezentuje nową gamę tabletów zarówno dla firm jak i zwykłych użytkowników. Podczas targów CES w Las Vegas, firma zaprezentowała aż cztery nowe tablety. Eee Pad Slider, Eee Pad Transformer, Eee Pad MeMO i Eee Slate EP121 zostały zaprojektowane z myślą o różnorodnych zastosowaniach i potrzebach użytkowników. Nowe modele tabletów ASUS będą oferowane z ekranami o 3 różnych przekątnych oraz systemem Windows 7 Home Premium bądź Google Android, zapewniając najwyższą elastyczność i wydajność w zastosowaniach mobilnych.

ASUS koncentruje się na nieustannym udoskonalaniu swoich produktów, zarówno pod względem technologii, jak i formy. "Stawiamy sobie za cel zachowanie najwyższych standardów, aby dostarczać klientom doskonałe produkty. Wybór jest kluczowym elementem dla osiągnięcia sukcesu." - mówi Jonney Shih, prezes ASUSTek.

Sprawdź też: Ranking najlepszych tabletów

ASUS Eee Pad Slider

ASUS Eee Pad Slider

Łącząc w sobie najlepsze cechy tabletu i tradycyjnego notebooka, ASUS Eee Pad Slider stanowi nie lada gratkę dla użytkowników mobilnych. ASUS Eee Pad Slider posiada 10,1-calowy ekran dotykowy IPS, pozwalający na wygodną obsługę palcami oraz wysuwaną klawiaturę QWERTY, która umożliwia wygodne pisanie w każdych warunkach. Nowy tablet firmy ASUS został wyposażony w układ NVIDIA Tegra 2 – najbardziej zaawansowany chipset mobilny na świecie. Z dwurdzeniowym procesorem i wbudowaną jednostką graficzną NVIDIA GeForce zapewnia on niespotykaną dotąd wydajność urządzeń mobilnych.

ASUS Eee Pad Slider

Dwie wbudowane kamery – z przodu o rozdzielczości 1,2 megapiksela i z tyłu o rozdzielczości 5 megapikseli – sprawiają, że Eee Pad Slider pozwala na łatwe prowadzenie wideorozmów i wykonywanie zdjęć. System Android 3.0 oferuje szereg funkcji do wygodnego udostępniania ich przez strony www, pocztę i serwisy społecznościowe. Intuicyjny interfejs ułatwia sterowanie urządzeniem przy pomocy dotykowego ekranu pojemnościowego. Opcjonalny, wbudowany moduł 3G zapewnia nieskrępowany dostęp do internetu w dowolnym miejscu. Wszystko to czyni Slidera idealnym urządzeniem dla mobilnych profesjonalistów.

ASUS Eee Pad Transformer

Płaska, lekka konstrukcja, pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 10,1”, a także wszechstronność zastosowań sprawiają, że ASUS Eee Pad Transformer to idealny komputer dla osób, które chcą cieszyć się multimediami podczas podróży oraz posiadać łatwy dostęp do stron internetowych, poczty i innych aplikacji użytkowych. Specjalnie zaprojektowany interfejs zapewnia wygodne korzystanie z wielu funkcji oferowanych przez system Android 3.0. Zastosowany w urządzeniu układ NVIDIA Tegra 2 oferuje pełną obsługę aplikacji Adobe Flash, możliwość przeprowadzania wideokonferencji oraz odtwarzania plików wideo w jakości HD. Chipset NVIDIA Tegra 2 jest ponadto gwarantem wysokiej wydajności zarówno podczas przeglądania internetu, jak i podczas uruchamiania mobilnych gier.

Eee Pad Transformer

Opcjonalna stacja dokująca przekształca Transformera w pełnowartościowego notebooka z klawiaturą QWERTY, wydłużając jednocześnie czas pracy na baterii do 16 godzin. ASUS Eee Pad Transformer został wyposażony w dwie kamery: z przodu (1,2 megapiksela) i z tyłu (5 megapikseli). Pozwalają one na łatwe prowadzenie wideorozmów oraz wykonywanie cyfrowych zdjęć. Wbudowany port mini-HDMI służy do łatwego połączenie z zewnętrznym wyświetlaczem, umożliwiając odtwarzanie wideo w pełnej rozdzielczości 1080p HD.

ASUS Eee Pad MeMO

ASUS Eee Pad MeMO

Eee Pad MeMO to urządzenie mobilne, które gwarantuje maksymalną elastyczność. Pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 7,1” jest wystarczająco mały, aby tablet zmieścił się w kieszeni marynarki, ale wystarczająco duży, aby wygodnie sporządzać odręczne notatki przy pomocy dołączonego rysika. System operacyjny Android 3.0 zapewnia bogaty pakiet aplikacji użytkowych i rozrywkowych. Dzięki wbudowanemu portowi Micro HDMI, ASUS Eee Pad MeMO możne zostać podłączony do zewnętrznego wyświetlacza i odtwarzać wideo w pełnej rozdzielczości 1080p HD.

ASUS Eee Slate EP121

Model Eee Slate EP121 został stworzony dla osób, które poszukują przenośnego, niewielkiego urządzenia, obsługującego standardowe aplikacje biurowe i gwarantującego wielozadaniowość. Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor Intel Core i5. Obraz wyświetlany jest na 12,1-calowym ekranie z podświetleniem LED o rozdzielczości 1280 x 800 i kącie widzenia wynoszącym aż 178°.

ASUS Eee Slate EP121

System operacyjny Windows 7 Home Premium zapewnia pełną zgodność z szeroką gamą popularnych aplikacji, którymi – dzięki możliwościom Eee Slate - można zarządzać w elastyczny sposób. Dotykowy ekran pojemnościowy cechuje się wysoką czułością i błyskawiczną reakcją na dotyk, a pojemnościowy rysik zapewnia precyzyjną pracę. Oprócz klawiatury wyświetlanej na ekranie, do urządzenia można dodatkowo podłączyć zewnętrzną klawiaturę Bluetooth, co pozwala na tradycyjną pracę przy biurku.

Tablet Eee Slate oferowany jest z pamięcią stałą SSD o pojemności 32 GB lub 64 GB (rozszerzalną poprzez karty SDXC), oraz z maksymalnie 4GB pamięci RAM DDR3. Wszystkie modele są wyposażone w Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 3.0, kamerę o rozdzielczości 2 megapikseli, a także dwa porty USB 2.0, które zapewniają pełną obsługę wielu standardowych urządzeń peryferyjnych. ASUS Eee Slate wyposażono w port mini-HDMI, umożliwiający podłączenie tabletu do zewnętrznego wyświetlacza.

Jury złożone z dziennikarzy, konstruktorów i projektantów urządzeń elektronicznych przyznało tabletowi ASUS Eee Slate EP121 nagrodę za innowacyjność - CES 2011 Innovations Award.

blog comments powered by Disqus
Nowe tablety ASUS - aż cztery!