PODPOWIEDZI:

Android pomysłem na dzień babci i dziadka?

Android pomysłem na dzień babci i dziadka?

Nadchodzi dzień babci i dziadka. Prezenty dla nich wcale nie muszą być tradycyjnie, czyli np. w postaci kwiatka, szczególnie, że osoby powyżej 55 roku życia są coraz liczniejszą grupą polskich internautów. Urządzenia RTV wyposażone w prosty w obsłudze system Android, to również pewien pomysł. Zobaczcie kilka propozycji od firmy Measy.

Dojrzałe wiekowo osoby, które korzystają z internetu, najwięcej czasu spędzają na poszukiwaniu bieżących informacji z kraju i ze świata, ekonomicznych oraz z zakresu służby zdrowia. Na zachodzie, seniorzy coraz częściej odwiedzają także internetowe serwisy wideo.

Przeczytaj o wydajności przystawek do Smart TV firmy Measy!

Dla osób starszych korzystanie z internetu na urządzeniach mobilnych czy laptopach, w większości jest jednak niekomfortowe. Jest to bowiem dla nich nowość, do której najczęściej ciężko się przyzwyczaić. Jest na szczęście pewien sposób, by nasz dziadek lub babcia oswoili się z systemem Android oraz internetem i mogli komfortowo z nich korzystać. Mowa o przystawce do Smart TV Measy U4C, dzięki której odbiornik zyska możliwości systemu operacyjnego Android. Urządzenie to ma m.in. czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,6 GHz i 1 GB pamięci DDR3. Instalacja takiej przystawki to krótka chwila, a dzięki niej telewizor dziadka i babci zyska sporo nowych funkcjonalności.

Measy U4C

Warto zaznaczyć, że system Android cechuje się głównie przejrzystym i czytelnym interfejsem, a ikony najczęściej używanych aplikacji mogą być wyświetlone na ekranie głównym. Sklep Google Play daje natomiast dostęp do masy aplikacji - przeglądarka internetowa, stacje radiowe czy prognoza pogody to te, które mogą seniorów najbardziej zainteresować. Komfort użytkowania systemu Android na ekranie telewizora, można dodatkowo podnieść dzięki pilotowi Measy RC9 z wbudowanym żyroskopem. Nie ruszając się z fotela, w szybki sposób uruchomimy ikonę, która nas interesuje.

Dowiedz się więcej o najnowszej przystawce do Smart TV Measy U4C!

Przystawki firmy Measy to także świetny sposób na komunikację ze znajomymi i rodziną. Model Measy U4C wyposażony jest w kamerę i mikrofon. Używają aplikacji Skype możemy więc prowadzić darmowe wideorozmowy z osobami mieszkającymi w kraju, a także poza nim.

Podsumowując, system Android na ekranie telewizora może być dla wielu seniorów początkiem przygody z internetem w bardzo przyjaznym, prostym w obsłudze środowisku.

Cena Measy U4C to ok. 370 zł, a pilota RC9 ok. 60 zł. Oba produkty objęte są 24-miesięczną gwarancją producenta.

blog comments powered by Disqus
Android pomysłem na dzień babci i dziadka?