PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Kamer cyfrowych 4K

BenQ SP2 - uwiecznij swoje ekstremalne wyczyny dzięki nowej kamerze sportowej

BenQ SP2 - uwiecznij swoje ekstremalne wyczyny dzięki nowej kamerze sportowej

Firma BenQ zaprezentowała właśnie swoją nową kamerę sportową dedykowaną najbardziej ekstremalnym warunkom i wyczynom. Wyróżnia się ona zegarkiem w zestawie, który da nam dostęp do podglądu rejestrowanego obrazu, a także umożliwi sterowanie kamerą. Taki duet stanowi świetny sprzęt dla fanów adrenaliny i ekstremalnych sportów.

BenQ SP2 to kamera sportowa, która rejestruje obraz wysokiej jakości, a dokładniej w rozdzielczość Full HD (1920x1080) z szybkością 60 klatek na sekundę (fps). Potrafi również nagrywać w zwolnionym tempie, czyli w Slow Motion, dzięki możliwości nagrywania z szybkością 120 czy nawet 240 klatek na sekundę. Dodatkowym atutem jest funkcja fotografowania poklatkowego.

Urządzenie wyróżnia się zegarkiem w zestawie. Po co nam on? Pełni on funkcję pilota dla kamery - umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem. Upraszcza to np. startowanie i zatrzymywanie filmowania. Kolejna przydatna funkcja zegarka to podgląd „na żywo” filmowanej czy fotografowanej sceny. Możemy w prosty i szybki sposób sprawdzić położenie kamery oraz jej zakres widzenia. Często zdarza się bowiem, że kamera umieszczona np. na kasku może lekko zmienić swoje położenie. Z dołączonym zegarkiem, w każdej chwili sprawdzimy czy wszystko jest prawidłowo ustawione.

BenQ SP2 2

BenQ SP2 to także ukłon w stronę fanów umieszczania filmików na Facebooku czy Youtube. Kamera automatycznie rejestruje każde ujęcie w małej rozdzielczości 432x240 pix, czyli idealnej do szybkiego wstawienia na wcześniej wymienione portale. Plik z takim filmem jest bowiem mniej więcej 30 razy mniejszy niż plik typu Full HD.

Ranking kamer sportowych

Urządzenie potrafi się także bezprzewodowo komunikować z naszym tabletem czy smartfonem dzięki wbudowanemu Wi-Fi. Również za pomocą naszego urządzenia mobilnego możemy sterować kamerą czy przesyłać pliki.

Ważna cechą BenQ SP2 jest bardzo wytrzymała obudowa. Spełnia ona standardy IPX8 i pozwala na bezpieczne filmowanie na głębokości nawet 60 m. Umieszczony u góry kamery ekran OLED pokazuje wszystkie ważne parametry i opcje.

BenQ SP2

Warto też wspomnieć o dużej pojemności akumulatora wynoszącej 2260 mAh. Jest także bogaty zestaw akcesoriów dołączanych wraz z kamerą. W razie potrzeby, można także dokupić inne przydatne akcesoria.

Kamera dostępna jest już w Polsce. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1199 zł, a gwarancja 24 miesiące w trybie door-to-door.

blog comments powered by Disqus
BenQ SP2 - uwiecznij swoje ekstremalne wyczyny dzięki nowej kamerze sportowej