PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

Jak Osiągnąć Szersze Pole Widzenia w Grach?

Jak Osiągnąć Szersze Pole Widzenia w Grach?

W sieci jest pełno zdjęć czy filmów, które pokazują zdumiewające pokoje graczy. Jest w nich zazwyczaj cała masa monitorów oraz mnóstwo gamingowego sprzętu. W poniższym materiale, wymieniamy kilka sposobów na zwiększenie komfortu oraz pola widzenia w grach.

Niestety nie każdy może stworzyć zdumiewający pokój gracza z masą sprzętu. Decydującymi czynnikami jest tu bowiem budżet na nowy sprzęt oraz wielkość naszego pomieszczenia. Jednak i w małych pokojach można skutecznie zwiększyć komfort i dobrze zagospodarować dostępną przestrzeń. Tak samo z budżetem - za stosunkowo niewielką kwotę można dokupić kilka akcesoriów, które usprawnią rozgrywkę.

Podstawą jest biurko oraz fotel. Biurko powinno być na tyle duże, aby móc swobodnie ułożyć ręce na myszy i klawiaturze opierając nadgarstki i łokcie na blacie. W innym przypadku, rozgrywka będzie mało komfortowa, a w dodatku można się nabawić poważnych schorzeń. Fotel powinien być odpowiednio wygodny i posiadać sporo funkcji regulacji położenia. Przyda się np. mechanizm TILT, który umożliwia swobodne odchylanie się na fotelu. Oczywiście można to w każdej chwili zablokować.

Bardzo istotna jest także liczba monitorów. Tu jednak kluczowy jest nasz budżet. Warto również pomyśleć o grach, w które najczęściej gramy. Do gier FPS, dwa monitory to za mało. Należy również sprawdzić czy nasza ulubiona gra obsługuje w ogóle rozgrywkę na kilku ekranach.

1

Są na szczęście przydatne akcesoria, która polepszają komfort użytkowania kilku monitorów. Mowa np. o produkcie TrippleHead2Go firmy Matrox, dzięki któremu podłączymy kilka monitorów do jednej karty graficznej.

Przy trzech monitorach, bardzo istotne jest dobre rozplanowanie miejsca. Przydadzą się uchwyty, które spełniają standard VESA i pozwalają umieścić nawet trzy monitory na jednym ramieniu. Takim sprzętem jest np. ART L-22, który pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca oraz daje liczne opcje regulacji.

Istnieje również możliwość korzystania z naszego urządzenia mobilnego jako pada. Można bowiem z łatwością przenieść obraz ze smartfona na telewizor. Urządzenie Measy B4A również może skutecznie pośredniczyć w przekazie pomiędzy telewizorem a naszą platformą do grania. Posiada bowiem technologię Miracast oraz usługę AirPlay.

2

Kolejnym ciekawy rozwiązaniem jest zastąpienie monitora czy telewizora projektorem. Zaoszczędzimy w ten sposób sporo miejsca, a przekątna ekranu znacznie się zwiększy. Pozwoli to na komfortowe granie z większych odległości. Niestety, często wiąże się to z przemeblowaniem naszego pokoju, chyba, że zakupimy np. projektor Philips Screeneo, który jest przystosowany do odtwarzania obrazu w niewielkiej odległości od ściany.

Wracając do urządzeń mobilnych, to można wykorzystać je w jeszcze jeden sposób. Mogą bowiem być dla nas dodatkowym ekranem, dostarczającym wielu przydatnych informacji podczas rozgrywki. Przykładem jest tu np. kupowanie jakiś przedmiotów w grze MMO. Nie zawsze wiemy czy dana cena jest adekwatna, a minimalizowanie gry i sprawdzanie tego w internecie może być kłopotliwe. Możemy więc sprawdzić to dużo szybciej i sprawniej za pomocą dotykowego ekranu naszego smartfona czy tabletu. Istnieją także uchwyty, które pozwolą ustawić telefon czy tablet na naszym biurku, by był zawsze pod ręką. Takim produktem jest np. ART AX-01.

Jak widać, nie trzeba koniecznie mieć wielkiego pokoju oraz budżetu, by usprawnić i poszerzyć naszą wirtualną rozgrywkę.

blog comments powered by Disqus
Jak Osiągnąć Szersze Pole Widzenia w Grach?