PODPOWIEDZI:

Na Targach IFA Nie Zabrakło Drukarek 3D

Na Targach IFA Nie Zabrakło Drukarek 3D

Drukarki 3D stają się coraz bardziej popularne. Nie tylko za sprawą afery we Francji z fałszywymi bankomatami. które powstały za pomocą drukarek 3D. Drukarki świetnie sprawdzają się do wytwarzania gotowych obiektów takich jak np. zabawki czy też słodycze. W Berlinie swoje urządzenia zaprezentowały m.in. firmy iGo3Dz z modelami UltiMaker i UltiMaker2 oraz MOTA z modelem MOTA 3D.

Drukowanie 3D zajmuje sporo czasu (mniej więcej od 4 do 8 godzin), a jakość zależy od ustawienia drukarki. Do tego wyraźnie widać układ warstw, nakładanych przez drukarkę, które są bardzo szorstkie, co psuje efekt. Wszystkie te mankamenty są jednak wynagradzane przez kreatywny efekt końcowy w postaci wytworzonych obiektów. Jakość wydruku w poszczególnych urządzeniach od różnych firm nie różni się zbytnio niczym. Różnica, jest widoczna jedynie w pomysłach na wykorzystanie jej możliwości.

Potwory_3D

Sprzęt, niestety nie jest jeszcze do końca dopracowany i mniemy nadzieję, że na przyszłorocznych targach IFA, jakaś firma przedstawi nam drukarkę 3D, która będzie wybiegała swym zastosowaniem i możliwościami o wiele bardziej, niż dotychczasowe urządzenia.

W temacie drukarek 3D warto wspomnieć również o rysowaniu w trzech wymiarach. Na targach IFA został zaprezentowany "długopis" 3Doodler, ufundowany na Kickstarterze. Praca na nim nie należy do łatwych. Trzeba mieć wprawę oraz zachować opanowanie.

Długopis_3D

Dzięki niemu można skonstruować różne figurki czy też przedmioty. Rzeczy wykonane za pomocą przedstawianego urządzenia nie mają gładkiej powierzchni, bardziej przypominają przedmioty wykonane z drutu.

blog comments powered by Disqus
Na Targach IFA Nie Zabrakło Drukarek 3D