PODPOWIEDZI:

IFA: Wodoodporny iPhone, Kindle oraz Raspberry Pi

IFA: Wodoodporny iPhone, Kindle oraz Raspberry Pi

Na targach IFA 2014 mogliśmy znaleźć wiele obudów i futerałów na różne urządzenia. Lecz największą furorę zrobiły futerały firmy HZO pokryte nanopowłoką, które są niewidoczne oraz chronią przed wodą.

Niewidzialna i nie wyczuwalna powłoka zapewniająca 100% ochrony przed wodą została zaprezentowana podczas targów IFA 2014 w Berlinie przez firmę HZO. Opracowana przez Nich powłoka idealnie dopasuje się do każdego rodzaju powierzchni i bez dodawania masy zapewni ochronę przed wodą.

Można ją nakładać bezpośrednio na elementy elektroniczne, ochrona przed płynami jest równoważna ze standardem IPX7. Zastosowanie powłoki na urządzeniu w znacznym stopniu zwiększy żywotność i pozwoli zaoszczędzić nieco gotówki (którą byśmy musieli zostawić w serwisie). Powłoka jest stabilna w temperaturach od -50 do 120°C, ma niski współczynnik tarcia, a jej przewodność cieplna wynosi 0,084 W/mK.

HZO_Komputer_Pod_Woda

W przypadku ochrony złączy, takich jak gniazda microUSB, nie tracą one możliwości przewodzenia. Szczegóły są chronione przez 127 patentów. W tej chwili nie można zamówić sobie wodoodpornej płytki. Większość producentów sięga po rozwiązanie firmy HZO, więc, kto wie, czy nie doczekamy czasów zupełnie wodoodpornej elektroniki.

Apple - iPhone 6, iPhone 6 Plus oraz Apple Watch

Według danych, które podaje HZO, 2,4 miliarda osób straciło telefon na skutek kontaktu z wodą i jest to najpopularniejszy powód uszkodzeń. Najpopularniejsze są wypadki w toalecie.

HZO_Analiza

blog comments powered by Disqus
IFA: Wodoodporny iPhone, Kindle oraz Raspberry Pi