PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Rakieta z Zaopatrzeniem Dla Astronautów Eksplodowała... Znowu

Rakieta z Zaopatrzeniem Dla Astronautów Eksplodowała... Znowu

Astronauci chyba będą głodni. Kolejna próba wysłania im zaopatrzenia nie powiodła się. Tym razem nie dała rady rakieta Falcon-9 od SpaceX. Szczegóły poniżej.

Ponad pół roku temu pisałem o eksplozji rakiety Antares, na której były 2 tony żywności dla astronautów przebywających na stacji kosmicznej. Myślałem wtedy, że takie nieudane misje kosmiczne to rzadkość. Chyba jednak nie do końca.

Tylko kilka minut wytrzymała w powietrzu rakieta Falcon-9, która należała do SpaceX i miała wznieść na orbitę statek transportowy Dragon. Najprawdopodobniej nagły wzrost ciśnienia w jednym zbiorniku doprowadził do eksplozji.


Ekspresy do Kawy

Rakieta miała pomóc w dostarczeniu zaopatrzenie dla astronautów zamieszkujących Międzynarodową Stację Kosmiczną. Warto dodać, że ostatnie próby Falcon, a także rosyjskiego Progressa nie były udane. Zobaczcie moment eksplozji rakiety Falcon-9:

Nawet nie chce myśleć, ile zasobów i funduszy poszło z dymem. Dodam jedynie, że na pokładzie statku Dragon znajdowały się również okulary holograficznej rzeczywistości od Microsoftu - HoloLens.

blog comments powered by Disqus
Rakieta z Zaopatrzeniem Dla Astronautów Eksplodowała... Znowu