PODPOWIEDZI:
JVC LT-55VAO9200 55" OLED TELEWIZOR

Ile Polacy Wydadzą Na Gwiazdkowe Prezenty?

Ile Polacy Wydadzą Na Gwiazdkowe Prezenty?

Życie w Polsce nie jest łatwe. Zarobki są często za małe, a rachunki za duże. Mimo tego, trzeba jakoś sobie radzić. Okres świąteczny to zawsze masa wydatków. Jednym z nich są prezenty dla najbliższych. Jak myślicie, ile przeciętny Polak wyda w tym roku na upominki? Odpowiedź w poniższym materiale.

Magia Świąt coraz bardziej nam się udziela. Już za kilka dni grudzień i gorączkowe przygotowywania do jego końcówki i wspomnianych już Świąt Bożego Narodzenia. Wiążą się one też z upominkami, które czekać będą pod choinką.

Nie każdy może sobie jednak pozwolić na jakieś kosztowne prezenty. Firma Groupon przeprowadziła badania w 11 krajach i wyliczyła ile przeciętny obywatel danego kraju wyda w tym roku na świąteczne upominki.

Okazuje się, że nasz kraj nie stoi tu za wysoko. Średnia wynosi bowiem 486,54 zł. Warto jednak zaznaczyć, że najliczniejsza grupa wyda na prezent 200-299 zł (22% ankietowanych).

prezent

Jest to słaby wynik w porównaniu z np. Wielką Brytanią, gdzie średnia wynosi w przeliczeniu na naszą walutę aż 2700 zł. Trzeba jednak pamiętać, że Funt brytyjski to bardzo mocna waluta.

Same pieniądze to też nie wszystko. Prezenty muszą być przede wszystkim trafione. A jak taki prezent kupić? Można posiłkować się naszymi świątecznymi poradnikami, które co chwilę Wam prezentujemy!

blog comments powered by Disqus
Ile Polacy Wydadzą Na Gwiazdkowe Prezenty?