PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

Portfele I Odzież Antyhakerska - Zabezpiecz Swoje Karty Płatnicze Z RFID!

Portfele I Odzież Antyhakerska - Zabezpiecz Swoje Karty Płatnicze Z RFID!

Karty płatnicze, w których zastosowano technologię RFID, umożliwiają wręcz błyskawiczną płatność. Szybko pojawili się jednak przestępcy, którzy tylko czyhają na nasze pieniądze gromadzone na koncie i za pomocą specjalnych czytników do kart z RFID, chcą je wykraść. W poniższym materiale przedstawimy kilka zabezpieczeń przed takimi osobami.

Technologia RFID umożliwia zdalne odczytywanie danych identyfikacyjnych. Według najnowszych doniesień, aż 70% wydawanych kart będzie wyposażona we wspomnianą technologią. Umożliwi to dokonywanie błyskawicznych płatności, ale są również pewne minusy.

Przestępcy szybko zauważyli, że kopiowanie kart z RFID jest dość łatwe. Wystarczy zbliżyć specjalny czytnik do miejsca z kartą. Jest to dość poważne niebezpieczeństwo dla naszych pieniędzy czy prywatności, ale od czego są różne zabezpieczenia.

Na rynku mamy sporo dobrych i bezpiecznych portfeli RFID, które odpowiednio chronią tego typu karty. Wystarczy chociażby wspomnieć o portfelach firmy Samsonite. Zobaczcie sami, jak działają takie zabezpieczenia:


Cyberprzestępstwa - najciekawsze przypadki aresztowań

Kolejnym krokiem ma być odzież antyhakerska. Często bowiem karty płatnicze nosimy luzem w kieszeni jeansów czy bluzy. Firmy Symantec i Betabrand opracowały innowacyjne ubrania, które działają podobnie jak wspomniane wcześniej portfele i blokują sygnały radiowe.

Osobiście nie posiadam żadnego produktu, który zabezpieczałby mnie przed tego typu przestępcami, ale poważnie myślę o zmienieniu tego, a Wy?

blog comments powered by Disqus
Portfele I Odzież Antyhakerska - Zabezpiecz Swoje Karty Płatnicze Z RFID!