PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Portfele I Odzież Antyhakerska - Zabezpiecz Swoje Karty Płatnicze Z RFID!

  • Dodano: 3 lata, 6 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
Portfele I Odzież Antyhakerska - Zabezpiecz Swoje Karty Płatnicze Z RFID!

Karty płatnicze, w których zastosowano technologię RFID, umożliwiają wręcz błyskawiczną płatność. Szybko pojawili się jednak przestępcy, którzy tylko czyhają na nasze pieniądze gromadzone na koncie i za pomocą specjalnych czytników do kart z RFID, chcą je wykraść. W poniższym materiale przedstawimy kilka zabezpieczeń przed takimi osobami.

Technologia RFID umożliwia zdalne odczytywanie danych identyfikacyjnych. Według najnowszych doniesień, aż 70% wydawanych kart będzie wyposażona we wspomnianą technologią. Umożliwi to dokonywanie błyskawicznych płatności, ale są również pewne minusy.

Przestępcy szybko zauważyli, że kopiowanie kart z RFID jest dość łatwe. Wystarczy zbliżyć specjalny czytnik do miejsca z kartą. Jest to dość poważne niebezpieczeństwo dla naszych pieniędzy czy prywatności, ale od czego są różne zabezpieczenia.

Na rynku mamy sporo bezpiecznych portfeli RFID, które odpowiednio chronią tego typu karty. Wystarczy chociażby wspomnieć o portfelach firmy Samsonite. Zobaczcie sami, jak działają takie zabezpieczenia:


Cyberprzestępstwa - najciekawsze przypadki aresztowań

Kolejnym krokiem ma być odzież antyhakerska. Często bowiem karty płatnicze nosimy luzem w kieszeni jeansów czy bluzy. Firmy Symantec i Betabrand opracowały innowacyjne ubrania, które działają podobnie jak wspomniane wcześniej portfele i blokują sygnały radiowe.

Osobiście nie posiadam żadnego produktu, który zabezpieczałby mnie przed tego typu przestępcami, ale poważnie myślę o zmienieniu tego, a Wy?

blog comments powered by Disqus
Portfele I Odzież Antyhakerska - Zabezpiecz Swoje Karty Płatnicze Z RFID!
Autor: Łukasz