PODPOWIEDZI:

Komputery i Urządzenia Mobilne Zaburzają Nasz Sen, Ale Jest Na To Rada

Komputery i Urządzenia Mobilne Zaburzają Nasz Sen, Ale Jest Na To Rada

Nikomu chyba nie trzeba mówić, że zbyt długie siedzenie przed komputerem, telewizorem czy nawet urządzeniem mobilnym może być niekorzystne dla naszego zdrowia. Okazuje się jednak, że nie tylko sam wzrok na tym cierpi. Mogą wystąpić także problemy ze snem, ale jest na szczęście sposób, by je zażegnać. Jaki? O tym w naszym newsie.

Niebieskie światło, które jest emitowane z ekranów LCD ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Zaburza bowiem rytm okołodobowy. Najprościej to tłumacząc, niebieskie światło, o którym mowa, daje sygnał naszemu mózgowi, że dzień nadal trwa.

Zobacz Rewelacyjne Laptopy LENOVO >>

Jeżeli więc sporo przesiadujemy przed komputerem, telewizorem czy urządzeniem mobilnym, możemy mieć problem ze snem. Niedawno przeprowadzono badania na 12 osobach, które przed snem przez pięć dni czytały swoje ulubione książki na tabletach, a przez kolejne pięć korzystały ze standardowych książek.

Okazało się, że sen po korzystaniu z tabletu był krótszy. Zasypianie było kłopotliwe, a po przebudzeniu badani ochotnicy byli mniej wyspani.

Wniosek jest z tego prosty - co najmniej godzinę przed zaśnięciem powinniśmy unikać korzystania z urządzeń, których ekran emituje niebieskie światło.

Zobacz słuchawki dla śpiochów!

Jeżeli jesteście jednak mocno uzależnieni od elektroniki, to są nawet odpowiednie aplikacje i programy, które dostosowują kolor ekranu urządzenia pod daną porę dnia.

Posiadacze komputerów i urządzeń Apple, mogą skorzystać z programu f.lux. Użytkownicy sprzętu z Androidem, mogą natomiast ściągnąć aplikację Twilight.

blog comments powered by Disqus
Komputery i Urządzenia Mobilne Zaburzają Nasz Sen, Ale Jest Na To Rada