PODPOWIEDZI:

TOP 5 Premier Gier - Styczeń 2015

TOP 5 Premier Gier - Styczeń 2015

Hej, witam Was w kolejnym odcinku z serii „TOP 5 Premier gier miesiąca”. Przedstawię Wam dzisiaj 5 produkcji, które pojawią się na rynku w tym miesiącu. W styczniu nie ujrzymy zbyt wielu porywających gier, ale jak zwykle udało nam się wybrać, pięć najbardziej interesujących. Przypominam, że cykl jest typowo informacyjny i opisowy - nie oceniamy tytułów i nie pokazujemy ich słabych oraz mocnych stron z prostego powodu - nie mieliśmy okazji w nie zagrać. Zapraszam serdecznie do oglądania!

Pełna lista premier gier - Styczeń 2015 ►

Grey Goo - 23.01.2015 – PC

Grey Goo to premiera bardzo ekscytującą. Może nie dlatego, że jest to gra, która podbije serca milionów graczy, ale ze względu na jej symboliczność. Klasyczne strategie czasu rzeczywistego już dawno odeszły w niepamięć. Jeżeli dzisiaj zapytam młodego gracza o RTSa, będzie kojarzył pewnie tylko e-sportowego StarCrafta. A gdzie seria Command & Counqer, przy której my – starsi, spędzaliśmy niezliczone godziny? No i właśnie tutaj na ratunek przychodzi Grey Goo czyli RTS w realiach science-fiction. Za powstanie gry odpowiada studio Petroglyph Games, założone przez twórców wcześniej wspomnianego kultowego cyklu, dlatego w nowej produkcji znajduje się sporo nawiązań do złotej ery RTSów. Akcja gry toczy się w odległej przyszłości na jednej z ziemskich kolonii o nazwie Ekosystem Dziewięć. Rywalizację o kontrolę nad planetą toczą trzy wrogie frakcje: ludzie, kosmiczni uchodźcy z rasy Beta oraz nanoboty, znane, jako Goo. Każda ze stron konfliktu posiada rzecz jasna własne jednostki, budynki oraz technologie. Tradycyjnie, zadaniem gracza jest gromadzenie zasobów, rozbudowa bazy i podbicie przeciwnika. Niestety pojawił się tutaj pewien element, który na pewno będzie irytował starych wyjadaczy – twórcy narzucili konieczność kontrolowania każdej z pojedynczych jednostek, tak aby skupić się na zarządzaniu w skali makro.

Grey Goo

Saints Row: Gat out of Hell – 23.01.2015 – PC/XONE/X360/PS4/PS3

Saints Row: Gat out of Hell to kolejne rozszerzenie do czwartej części serii Saints Row, tworzonej przez studio Volition Inc. Tym razem nie będzie nam dane na początku gry spersonalizować naszej postaci. Jako Johnny Gat wraz z hakerką Kinzie Kensington trafiamy do piekła. Zadaniem dwójki bohaterów jest uratowanie przywódcy gangu Saints, którego piekielny władca wybrał na męża dla swej córki. Mimo to cały czas jest to humorystyczny sandbox z elementami RPG przepełniony soczystą akcją, w którym wirtualne ulice Steelport ustąpiły miejsca iście piekielnym sceneriom miasta New Hades. Twórcy tym razem do oprawy audio dodali ostry metal, który idealnie podkreśla klimat piekieł. Progres w grze uzyskujemy przez realizowanie zadań wzmagających poziom gniewu Szatana. Narzędzia zniszczenia to m.in. fotel z wbudowanymi mini-gunami czy super moce, takie jak anielskie skrzydła.

Saints Row Gat out of hell

Grand Theft Auto V – 27.01.2015 – PC

Na ten moment czekali chyba wszyscy fani elektronicznej rozrywki. Już niedługo premiera GTA V w wersji na komputery osobiste. Zapowiada się, że Rockstar będzie królował na rynku gier przed kolejny rok. Dla tych, którzy nadal nie wiedzą, z czym to się je, już tłumaczę. Gracz ma okazję wcielić się w jednego z trzech bohaterów: Michaela – byłego rabusia banków ze wschodniego wybrzeża, objętego ochroną w ramach programu ochrony świadków, Trevora – pilota wojskowego w stanie spoczynku, cierpiącego na zaburzenia psychiczne oraz Franklina – chłopaka z czarnej dzielnicy, odzyskującego samochody od niewypłacalnych klientów lokalnego armeńskiego dilera. Każdy z nich pochodzi z innych środowisk społecznych, które szczegółowo odwzorowano w grze. Twórcy tak skonstruowali fabułę i system rozgrywki, aby w niemal każdej chwili można było przełączać się między trójką protagonistów za pomocą jednego przycisku i w ten sposób szybko poznać świat Los Santos oraz zawsze być w samym środku akcji. Wraz z premierą wersji na PC, do trybu wieloosobowego, czyli GTA: Online dodana zostanie możliwość przeprowadzania napadów.

GTA V PC

Heroes of Might & Magic III: HD Edition – 29.01.2015 – PC/AND/iOS

Ta gra to odświeżona edycja jednej z najbardziej cenionych odsłon kultowego cyklu Heroes of Might & Magic. Została ona przygotowana w celu uczczenia 15 rocznicy wydania gry oraz 20-lecia całego cyklu. Nową wersją zajął się Ubisoft, który zlecił jej wykonanie studiu DotEmu, znane m.in. z remake’u platformówki Another World. Zawartość edycji HD zapewni 7 kampanii fabularnych z około 50 mapami, tryb potyczek oraz funkcjonalny edytor. Najbardziej ulepszona została oczywiście oprawa audiowizualna, rozszerzono ją do formatu 16:9 i poprawiono rozdzielczość. Aby to osiągnąć przeprojektowano ponad 25.000 elementów i modeli. Usprawniono także opcje rozgrywki wieloosobowej. Największym przełomem było jednak przygotowanie wersji dla urządzeń mobilnych z system Android lub iOS. Gra będzie wyglądała w tym przypadku identycznie, jak na PC.

Heroes of Might and magic III hd

Dying Light – 30.01.2015 – PC/XONE/PS4

A na koniec, polska wisienka na torcie. Dying Light to survival horror z elementami RPG traktujący o świecie zawładniętym przez zombie. W grze będziemy poruszali się zgodnie ze sztuką parkouru, a co jeszcze ciekawsze, polski tytuł oficjalnie wspiera sterowanie za pomocą Oculus Rift. Gracz do dyspozycji będzie miał zupełnie otwarty świat, który przyjdzie mu oglądać z perspektywy pierwszej osoby. Wcielimy się w jednego z czterech bohaterów i trafimy do miasta Harran, które wzorowane było na brazylijskim Rio de Janeiro, a przede wszystkim jego fawelach. Najważniejsze w grze jest to, iż nieumarli w ciągu dnia są mało aktywni, natomiast w nocy pokazują pazurki. Jest to motyw znany z filmu Jestem Legendą z Willem Smithem w roli głównej. Rozgrywka dzieli się zatem na dwie części - gdy jest jasno, swobodnie eksplorujemy otoczenie, poszukujemy surowców i broni, a gdy nastaje noc, desperacko bronimy się przed agresywnymi night hunterami. Zainteresowani? W Dying Light zagracie w przedostatni dzień tego miesiąca.

Dying Light

Pełna lista premier gier - Styczeń 2015 ►

To wszystko na dziś. Mam szczerą nadzieję, że ten odcinek Wam się podobał, a cała seria, jak i jej forma przypadną Wam do gustu. Tymczasem zapraszam Was do odwiedzenia naszej strony głównej, sprawdzenia profili na facebooku i instagramie oraz do łapkowania tego filmu. Pozdrawiam i do usłyszenia kolejnym razem!

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Premier Gier - Styczeń 2015