PODPOWIEDZI:
Maraton okazji w RTV Euro AGD

Powrót Na Księżyc W Ramach Projektu Od Google

Powrót Na Księżyc W Ramach Projektu Od Google

Ludzkość chce zdobywać daleko oddalone planety, a obecnie nawet z powrotem na Księżyc jest ciężko. Google chce to zmienić i w ramach projektu XPrize Lunar motywuje studentów i młodych naukowców do stworzenia planów misji na Księżyc.

Projekt XPrize Lunar został stworzony przez firmę Google. Jego głównym celem jest finansowanie i motywowanie studentów, a także młodych naukowców, by stworzyli jak najlepszym plan misji powrotu na Księżyc.

Obecnie, projekt skupia 18 grup studentów i naukowców, którzy ze sobą rywalizują. Zadanie dla nich nie jest proste.Trzeba bowiem skonstruować i wysłać na Księżyc robota-łazika, który na Srebrnym Globie przejedzie co najmniej 500 metrów, zrobi zdjęcia, nagra film i prześle na Ziemię szczegółowe dane. Musi zostać to osiągnięte do końca 2015 roku.

Nagrodą mają być wielkie pieniądze - łączna pula wynosi 30 milionów dolarów. Jednym z parterów konkursu jest Space Florida. Wspomniana firma dołoży dodatkowe 2 miliony dolarów, jeżeli łazik zostanie wystrzelony ze stanu Floryda, w USA.

Falcon Heavy - Powstanie Najpotężniejsza Rakieta

Jest więc o co walczyć, choć zadanie nie łatwe. Google przygotowało także fascynujący materiał wideo, który opowiada o możliwościach powrotu na Księżyc. Filmik jest nawet w wersji z polskim lektorem. Zobaczcie sami:


Zobaczymy czy którejś z ekip uda się osiągnąć cel. Jeżeli tak, to wizja powrotu człowieka na Księżyc mogłaby się znacznie przybliżyć.

blog comments powered by Disqus
Powrót Na Księżyc W Ramach Projektu Od Google