PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Powrót Na Księżyc W Ramach Projektu Od Google

Powrót Na Księżyc W Ramach Projektu Od Google

Ludzkość chce zdobywać daleko oddalone planety, a obecnie nawet z powrotem na Księżyc jest ciężko. Google chce to zmienić i w ramach projektu XPrize Lunar motywuje studentów i młodych naukowców do stworzenia planów misji na Księżyc.

Projekt XPrize Lunar został stworzony przez firmę Google. Jego głównym celem jest finansowanie i motywowanie studentów, a także młodych naukowców, by stworzyli jak najlepszym plan misji powrotu na Księżyc.

Najpopularniejsze Gry na PC. Zobacz ceny >>

Obecnie, projekt skupia 18 grup studentów i naukowców, którzy ze sobą rywalizują. Zadanie dla nich nie jest proste.Trzeba bowiem skonstruować i wysłać na Księżyc robota-łazika, który na Srebrnym Globie przejedzie co najmniej 500 metrów, zrobi zdjęcia, nagra film i prześle na Ziemię szczegółowe dane. Musi zostać to osiągnięte do końca 2015 roku.

Nagrodą mają być wielkie pieniądze - łączna pula wynosi 30 milionów dolarów. Jednym z parterów konkursu jest Space Florida. Wspomniana firma dołoży dodatkowe 2 miliony dolarów, jeżeli łazik zostanie wystrzelony ze stanu Floryda, w USA.

Falcon Heavy - Powstanie Najpotężniejsza Rakieta

Jest więc o co walczyć, choć zadanie nie łatwe. Google przygotowało także fascynujący materiał wideo, który opowiada o możliwościach powrotu na Księżyc. Filmik jest nawet w wersji z polskim lektorem. Zobaczcie sami:


Zobaczymy czy którejś z ekip uda się osiągnąć cel. Jeżeli tak, to wizja powrotu człowieka na Księżyc mogłaby się znacznie przybliżyć.

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Powrót Na Księżyc W Ramach Projektu Od Google
Autor: Łukasz