PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Szlifierki kątowe |TOP7|

Grafenowe Żarówki Szybciej Niż Się Spodziewaliśmy

Grafenowe Żarówki Szybciej Niż Się Spodziewaliśmy

Wszystko wskazuje na to, że grafenowe żarówki pojawią się na rynku jeszcze w 2015 roku. Zdecydowanie przewyższają one modele LED, nie wspominając o standardowych żarówkach.

Grafen można określić jako przyszłość technologii. Wspomniany materiał ma znakomite właściwości, a dzięki nim może mieć bardzo szerokie zastosowanie.


Ekspresy do Kawy

Hitem mogą okazać się grafenowe żarówki, które ponoć mają pojawić się na rynku do końca 2015 roku. Ich zużycie energii będzie około 10% mniejsze o żarówek LED. Warto też wspomnieć, że nie będą one wcale drogie.

Szklane Akumulatory Wybawieniem Dla Urządzeń Mobilnych

Za nowy typ żarówek odpowiadają uczeni z Manchester University. Przeczytajcie, jakie zalety swojego produktu wymieniają:

Nasza grafenowa żarówka zużyje mniej energii i wystarczy na dłużej w porównaniu do typowych żarówek LED. Co więcej, jej koszty produkcji są stosunkowo niskie, a w procesie wytwarzania wykorzystujemy materiały pochodzące z recyklingu.

Jest całkiem sporo korzyści. Przemysł elektroniczny może być pierwszym, który wreszcie wykorzysta grafen w oficjalnym produkcie. Multum producentów twierdzi jednak, że również będzie go stosować. Mowa tu np. o nartach czy rakietach tenisowych, ale wciąż pojawiają się nowe doniesienia co do wykorzystywania grafenu.

blog comments powered by Disqus
Grafenowe Żarówki Szybciej Niż Się Spodziewaliśmy
Autor: Łukasz