PODPOWIEDZI:

Grafenowe Żarówki Szybciej Niż Się Spodziewaliśmy

Grafenowe Żarówki Szybciej Niż Się Spodziewaliśmy

Wszystko wskazuje na to, że grafenowe żarówki pojawią się na rynku jeszcze w 2015 roku. Zdecydowanie przewyższają one modele LED, nie wspominając o standardowych żarówkach.

Grafen można określić jako przyszłość technologii. Wspomniany materiał ma znakomite właściwości, a dzięki nim może mieć bardzo szerokie zastosowanie.


Telewizory TANIEJ w Media Markt

Hitem mogą okazać się grafenowe żarówki, które ponoć mają pojawić się na rynku do końca 2015 roku. Ich zużycie energii będzie około 10% mniejsze o żarówek LED. Warto też wspomnieć, że nie będą one wcale drogie.

Szklane Akumulatory Wybawieniem Dla Urządzeń Mobilnych

Za nowy typ żarówek odpowiadają uczeni z Manchester University. Przeczytajcie, jakie zalety swojego produktu wymieniają:

Nasza grafenowa żarówka zużyje mniej energii i wystarczy na dłużej w porównaniu do typowych żarówek LED. Co więcej, jej koszty produkcji są stosunkowo niskie, a w procesie wytwarzania wykorzystujemy materiały pochodzące z recyklingu.

Jest całkiem sporo korzyści. Przemysł elektroniczny może być pierwszym, który wreszcie wykorzysta grafen w oficjalnym produkcie. Multum producentów twierdzi jednak, że również będzie go stosować. Mowa tu np. o nartach czy rakietach tenisowych, ale wciąż pojawiają się nowe doniesienia co do wykorzystywania grafenu.

blog comments powered by Disqus
Grafenowe Żarówki Szybciej Niż Się Spodziewaliśmy