PODPOWIEDZI:

Unia Europejska Przeciwko Słabym PeCetom

Unia Europejska Przeciwko Słabym PeCetom

Na rynku jest masa zróżnicowanych zestawów komputerowych. Nie wszystkie pozwalają jednak na obsługę najnowszych gier czy programów. Unia Europejska chce bardziej doprecyzować możliwości danego PeCeta.

"Promocje" w marketach dotyczące zestawów komputerowych, to w większości przypadków zakup mocno nieopłacalny. Nie wszyscy jednak o tym wiedzą i często łapią się na takie reklamy.

W efekcie bywa tak, że nowy komputer może co najwyżej posłużyć jako maszyna do pisania czy urządzenie do internetu. Często jest tak z laptopami. Mamy więc masę niezadowolonych konsumentów, którzy chcieli PC do najnowszych gier, a go nie dostali.

Unia Europejska chce zareagować na ten problem i wprowadzić konfigurację minimalną, która zapewniałaby użytkownika, że dany sprzęt poradzi sobie z najnowszymi grami.

Podstawą do określenia tej normy, ma być najpopularniejsza na europejskim rynku gra, zaoferowana przez europejskiego wydawcę w poprzednim kwartale. Mówi się nawet, że w pierwszej kolejności będzie to Wiedźmin 3.

Taka decyzja budzi jednak sporo kontrowersji, bo jak wyjaśnić, że dany PC radzi sobie z grą? Nawet słabiutki komputer może odpalić dany tytuł, ale co nam z tego, jak przyjdzie grać na najniższych rozdzielczościach i detalach?

Po co komu nowe standardy Unii Europejskiej, jak wystarczą Videotesty!

blog comments powered by Disqus
Unia Europejska Przeciwko Słabym PeCetom