PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Powrót Królowej - Czy Nokia Wróci na Smartfonowy Rynek?

Powrót Królowej - Czy Nokia Wróci na Smartfonowy Rynek?

Zapewne wiele osób z łezką w oku przypomina sobie legendarne telefony komórkowe firmy Nokia, które kiedyś zrewolucjonizowały ten rynek. Nokii w tej branży już nie ma, ale pojawiły się doniesienia, że fińska marka może jednak powrócić z nowymi urządzeniami mobilnymi.

Historia fińskiej marki Nokia jest bardzo długa i wyboista. Skończyło się jednak na tym, że została ona wykupiona przez Microsoft i zniknęła ze smartfonowego rynku.

Amerykański gigant przejął dział Nokia Devices and Services, ale patrząc na podpisaną umowę, Nokia będzie mogła wprowadzać smartfony ze swoim logiem za nieco ponad rok - pod koniec 2016 roku.

Już są doniesienia, że pojawi się cała seria smartfonów Nokia z mocno zmodyfikowanym systemem Android.

Informacje te nie są jednak potwierdzone i przeczą innym. Z plotek wynika bowiem, że Nokia pozbędzie się działu związanego z mapami i nawigacji i przejmie firmę Alcatel-Lucent, by zająć się sieciami - branżą, która daje obecnie najwięcej zysków Nokii.

Funkcjonalny Tablet z Windowsem od Kruger&Matz;

Zakładając jednak, że smartfony Nokia wrócą na rynek, czy jest to według Was dobra decyzja? Czy fińska marka miałaby jeszcze jakieś szanse, by wrócić do czołówki?

blog comments powered by Disqus
Powrót Królowej - Czy Nokia Wróci na Smartfonowy Rynek?