PODPOWIEDZI:
600zł CashBack na Pralki Samsung

Niemieccy Pracownicy Drżą - Czy Zastąpią Ich Roboty?

Niemieccy Pracownicy Drżą - Czy Zastąpią Ich Roboty?

Roboty tworzone są dla ludzi, by ułatwiać nam wiele dziedzin życia. Niektórzy mogą jednak na nich sporo stracić, a konkretniej pracę. Boją się w szczególności niemieccy pracownicy. Szczegóły w poniższym newsie.

Automatyzacja wielu zawodów jest właściwie nieunikniona. Wraz z postępem technologicznym, na nowe poziomy wchodzą również roboty, które mogą coraz to więcej.

W wielu europejskich krajach przeprowadzono ostatnio badania na temat zastępowania zwykłych pracowników robotami i inteligentnym oprogramowaniem.


Wybraliśmy idealne Telewizory, Poznaj modele i aktualne ceny

Bardzo ciekawe wyniki dotyczą naszego zachodniego sąsiada - Niemcy. Okazuje się bowiem, że spośród niemal 31 milionów pracowników, aż 18 milionów straci pracę na rzecz automatyzacji zawodów.

Najbardziej zagrożeni są pracownicy fizyczni, których "wygryźć" mogą roboty przemysłowe. Największym rywalem pracowników administracyjnych - np. sekretarek - są natomiast inteligentne algorytmy.

Prawnicy, Strzeżcie Się - Mogą Was Kiedyś Zastąpić Roboty

Ogólnie rzecz biorąc, czym niższe kwalifikacje, tym większe ryzyko utraty pracy na rzecz robotów. Czy nadejdą więc czasy, w których to niemieccy pracownicy będą przyjeżdżać do Polski za pracą, a nie na odwrót? To by dopiero było...

blog comments powered by Disqus
Niemieccy Pracownicy Drżą - Czy Zastąpią Ich Roboty?