PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Promocja na sprzęt AGD i RTV

Silnik Rakietowy z Drukarki 3D

Silnik Rakietowy z Drukarki 3D

Druk 3D wciąż ma się dobrze i wciąż się rozwija. Dowodem na to jest między innymi fakt, że udane testy przeszedł silnik rakietowy z drukarki 3D.

Dzięki drukowi 3D powstało już wiele różnych rzeczy. Wspomniana technologia wciąż się jednak rozwija i zaskakuje kolejnymi nowinkami.

Już na początku bieżącego roku odbyła się prezentacja silnika odrzutowego z drukarki 3D, ale teraz mowa o czymś jeszcze poważniejszym. Chodzi bowiem o silnik rakietowy.


Poznaj najlepsze Zmywarki, Wybraliśmy najlepsze modele do zabudowy i wolnostojące

Europejska Agencja Kosmiczna z dumą ogłosiła, że przeprowadziła udane testy takiego silnika, który powstał dzięki drukowi 3D. Skutkuje to tym, że owy silnik może szybko trafić do produkcji.

Warto zaznaczyć, że jego testy były bardzo dokładne - silnik przeszedł 618 próbnych odpaleń. Najdłuższe trwało pół godziny. Maksymalna temperatura przy testach wyniosła aż 1253 stopnie Celsjusza.

Korzyści płynące z produkcji silników rakietowych z drukarek 3D są raczej oczywiste. Wszystko odbywa się dużo szybciej i znacznie taniej.

Polska Drukarka 3D Doceniona Na Świecie

Oczywiście drukarka 3D potrzebna do produkcji takich silników jest specjalnie skonstruowana. Posiada między innymi potężne lasery.

blog comments powered by Disqus
Silnik Rakietowy z Drukarki 3D