PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Dodzwonił Się Do Stacji Kosmicznej i... Dostał Odpowiedź

Dodzwonił Się Do Stacji Kosmicznej i... Dostał Odpowiedź

Sporo osób marzy o podróży w przestrzeń kosmiczną, ale mało komu udaje się to zrealizować. Zawsze można jednak... zadzwonić na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Dokonał ostatnio tego pewien Brytyjczyk.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z astronautami na pokładzie cały czas krąży wysoko nad naszymi głowami. Miłośnicy kosmosu pewnie marzą, by choć na chwilę na niej się znaleźć. Okazuje się jednak, że zawsze można do astronautów... zadzwonić.

Oczywiście trudno nazwać to normalną rozmową telefoniczną, ale astronauci bez problemu odczytają odpowiednie sygnały. Udowodnił to ostatnio pewien 52-letni Brytyjczyk.


Wybraliśmy idealne Telewizory, Poznaj modele i aktualne ceny

Na początku prześledził on dokładnie tor lotu stacji kosmicznej, a następnie za pomocą odpowiedniego sprzętu radiowego nadał sygnał, zaczynający się od "73" - jest to pozdrowienie w języku radioamatorów.

Najciekawszy jest jednak fakt, że astronauci uzyskali ten sygnał i odezwali się do Brytyjczyka. Niecodzienna sytuacja.

Rakieta z Zaopatrzeniem Dla Astronautów Eksplodowała... Znowu

Warto jednocześnie zaznaczyć, że już od wielu lat lSS jest dostępne dla użytkowników komunikacji radiowej. Trzeba jedynie przeanalizować tor lotu stacji, poczekać na moment, w którym znajdzie się nad nami i skorzystać z odpowiednich częstotliwości, które znajdziecie pod tym linkiem.

To co, dzwonimy do astronautów?

blog comments powered by Disqus
Dodzwonił Się Do Stacji Kosmicznej i... Dostał Odpowiedź