PODPOWIEDZI:

HTC One M10, czyli główny nieobecny targów MWC 2016

HTC One M10, czyli główny nieobecny targów MWC 2016

Większość producentów smartfonów na tegorocznych targach w Barcelonie postawiło na średnio-półkowe urządzenia. Tajwańczycy także postanowili nie wychodzić przed szereg, czego efektem są modele takie jak Desire 530, Desire 630 oraz Desire 825. Gdzie podział się nowy flagowy sprzęt HTC?

HTC One M10

W ostatnich tygodniach w sieci pojawiały się coraz to kolejne wzmianki odnośnie następcy czołowego modelu telefonu koncernu HTC. Wszyscy zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że kondycja finansowa Tajwańskiej firmy nie jest na nazbyt zadowalającym poziomie. Czy stąd te opóźnienia? Osobiście bym w to wątpił, gdyż w planach HTC jest dystrybucja własnego odpowiednika gogli wirtualnej rzeczywistości, Oculus Rift! Tym odpowiednikiem jest zaprezentowany na targach HTC Vive.

HTC One M10

Mimo wszystko nie na jego temat będę dzisiaj się rozpisywał, gdyż w obecnym czasie to HTC One M10 interesuje nas najbardziej! Na obecną chwilę nie wiemy co jest dokładną przyczyną nieobecności nowego flagowca HTC, więc skupmy się na tym co aktualnie wiemy. Spójrzmy na specyfikację.

Specyfikacja HTC One M10:

  • Ekran: 5.1 cala AMOLED 
  • Rozdzielczość: 2560x1440
  • Procesor: Snapdragon 820
  • GPU: Adreno 530
  • RAM: 4 GB
  • ROM: 32 GB
  • Slot na kartę MicroSD: Tak
  • Akumulator: brak danych 
  • Aparaty: 5 mpx - front, 12 mpx (Ultra - Pixel) - główny
  • OS: Android 6.0.1. Marshmallow


Dane te nie są potwierdzone przez jakiekolwiek oficjalne źródło. Jeśli okaże się ona prawdziwa, moc nowego One’a będzie znacznie zbliżona do urządzeń zaprezentowanych na targach MWC w Barcelonie. Charakterystycznym elementem wyróżniającym ów model spośród pozostałych ma być… główny aparat. Cóż, tym aspektem niemalże każdy znaczący coś na rynku producent chwali się tym na lewo i prawo. Czyżby powstał jakiś trend na pstrykanie fotek “kalkulatorem”? ;)

HTC One M10

Także, HTC One M10 wyróżniać ma się wyjątkowo czułym głównym obiektywem aparatu fotograficznego. Wg doniesień, soczewka zostanie wyposażona w przesłonę f/2.0, optyczną stabilizację obrazu oraz laserowy autofokus. Byłby to niezły rywal dla funkcji fotograficznych aparatu znajdującego się w Samsungu Galaxy S7! Co ważniejsze, nie tylko rywalem pod względem aparatu, ale nawet samego wyglądu! Spójrzcie poniżej.

HTC One M10

Dosłownie niedawno pojawiło się w sieci foto frontu nowego One’a, które łudząco przypomina… Samsunga Galaxy… S2! Nie wiem jak Wy, ale osobiście odczuwam podobieństwo. Sam fizyczny przycisk “home” mówi nam wiele. Jedynie dotykowe przyciski funkcyjne są odwrotnie umiejscowione oraz posiadają nieco inny kształt. Czy zerwanie z dawnej stylizacji linii One na rzecz TEGO, to dobry pomysł? Wg mojej całkowicie subiektywnej opinii… nie. Mimo wszystko, całej prawdy dowiemy się najpewniej 11 kwietnia na specjalnie przygotowanym do tego evencie. 

blog comments powered by Disqus
HTC One M10, czyli główny nieobecny targów MWC 2016