PODPOWIEDZI:

Nokia Budzi Się z Letargu!

Nokia Budzi Się z Letargu!

Po tym jak Finowie odeszli na czasowy niebyt, zapewne wielu z was zakręciła się łezka w oku. Kto wie, może właśnie kroiliście cebulę czytając newsa, a może rzeczywiście zrobiło Wam się żal tej wyjątkowej firmy z północy! Schemat ten może się powtórzyć, ponieważ Nokia właśnie powraca do żywych i to ze zdwojoną siłą! Co nam tym razem Finowie zaoferują? Zapraszam!

Zaledwie kilka dni temu informowałem Was o oddaniu części działu mobilnego, który Microsoft zdobył po wykupie Nokii… jej części. Bowiem, fińska firma nie została sprzedana w całości, a istnieje po dziś dzień tylko do pewnego czasu nie mogła tworzyć praktycznie nic, co byłoby wspólnym mianownikiem dla urządzeń mobilnych. Jednak zły czar pryska, a Nokia od tego roku będzie mogła na nowo rozpocząć swą działalność w świecie mobilnych technologii! Co powiecie na smartfona lub tablet z logiem Nokia?

Może zainteresuje Cię to, co ma do powiedzenia Sony w kwestii technologii VR? 

Brzmi nader interesująco, nieprawdaż? Obecny szef firmy, Rajeev Suri zapowiada wielkie uderzenie w rynek smartfonów i tabletów! Wg głównych założeń, ich targetem będzie półka “premium”, zatem gotujmy się na urządzenia wysokiej klasy! Dlaczego twórcy obrali sobie akurat ten segment? Powodem jest chęć podjęcia agresywnej rywalizacji o pozycję lidera z Apple i Samsungiem! Czy obaj giganci podejmą rękawiczkę rzuconą przez Finów? Chyba nie będą mieli wyjścia! ;)

Jesteś graczem i szukasz konkretnych słuchawek? Spójrz na naszą redakcyjna recenzję słuchawek Roccat Renga!


 

Nokia nie ograniczy się tylko do smartfonów czy tabletów! Panowie są nadzwyczaj ambitni i chcą powrócić do świata żywych z impetem równającym się uderzeniu Moliny w starciu z Adamkiem! Ale czy rzeczywiście rynek zostanie znokautowany? Cóż, równie dobrze MY konsumenci zostaniemy możliwie znokautowani przez to, co zaprezentuje nam producent… albo przez cenę! Bądźmy jednak dobrej myśli i wiedzmy, że Nokia pragnie zabłysnąć w kwestii tworzenia urządzeń opartych o tzw. “technologię ubieralną”! Ni mniej, ni więcej chodzi tu głównie o wszelkiej maści sprytne opaski i zegarki itp. Panowie wysoko postawili sobie poprzeczkę, bowiem do tego celu niedawno zakupili firmę Withings za bagatela… 170 mln zielonych! Nie wykluczone, że Nokia podejmie również walkę na rynku VR!


Ekspresy do KawySprawa wygląda naprawdę poważnie! Nokia bierze sprawy w swoje ręce i planuje odbudowanie niegdysiejszej potęgi, ale w nieco innym stylu. Pewna doza pewności siebie z pewnością przyda im się w nadchodzących trudnych “początkach”, kiedy to dużo osób kojarzy jeszcze markę z pewnego rodzaju “niewypałem” ze strony Microsoftu. O przeszłości warto pamiętać, aczkolwiek należy ją zostawić za sobą, zaś starych ran nie warto rozdrapywać! Dlatego też, trzymajmy wszyscy kciuki za firmę z kraju, w którym produkuje się bodaj najlepszą “czystą”... no i tak właśnie wkradła nam się tutaj krypto reklama! ;) Należałoby zamieścić baner informujący o lokowaniu produktu… Zapraszam do komentowania! :D

blog comments powered by Disqus
Nokia Budzi Się z Letargu!