PODPOWIEDZI:

Recenzja Słuchawek Roccat Renga

Firma Roccat na IEM 2016 zaprezentowała nowe słuchawki o nazwie Renga, których cena oscyluje w granicach 200zł! Co potrafią te dosyć tanie słuchawki gamingowe znanego producenta?

Roccat Renga

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wykonanie
  • Design
  • Jakość dźwięku
  • Cena
WADY
  • Niska głośność dźwięku

Wygląd i wykonanie

Słuchawki wyglądają bardzo nowocześnie i świetnie skomponują się z Waszym gamingowym stanowiskiem. Kolorystyka jest typowa dla firmy Roccat - czarne słuchawki + niebieski kabel. Rengi posiadają duże, wentylowane poduszki, które świetnie przylegają do uszu i są naprawdę wygodne, lecz nie wyciszają dźwięków otoczenia tak, jak bym tego oczekiwał. Słuchawki świetnie dopasują się do każdej głowy, dzięki ruchomym muszlom oraz materiałowemu pasowi u góry.

Headset mocno dolega do uszu, lecz nie powoduje to bólu głowy, a w dodatku są bardzo lekkie, co czyni je bardzo wygodnymi i niemal niewyczuwalnymi na głowie podczas zagrywania się w różne produkcje.

Recenzja Słuchawek Roccat Renga

Jakość Dźwięku

Pora przejść do kwestii jakości dźwięku. Producent reklamuje te słuchawki, jako urządzenie zapewniające studyjną jakość dźwięku. Po części muszę się z tym zgodzić, bo jakość dźwięku rzeczywiście jest bardzo dobra i wydawane dźwięki są naprawdę przyjemne dla naszych uszu. Dlaczego tylko po części?

Ranking Najlepszych Słuchawek dla Graczy >>

Niestety, słuchawki są równocześnie bardzo ciche, co mi osobiście bardzo przeszkadzało, ponieważ nie mogłem poczuć klimatu gry, czy odciąć się od świata podczas słuchania muzyki. Być może z zewnętrzną kartą dźwiękową ta głośność jest nieco większa, lecz nie miałem możliwości tego sprawdzić.

Recenzja Słuchawek Roccat Renga

Mikrofon

Ogólnie mikrofon w słuchawkach jest dla mnie jakimś nieporozumieniem, jednak wiele osób decyduje się na zakup takiego zestawu, głównie dlatego, że wychodzi to sporo taniej, a jakość jest drugorzędnym czynnikiem, ponieważ mikrofon jest wtedy używany zazwyczaj do komunikacji przez TeamSpeak lub inne tego typu komunikatory. Mikrofon w słuchawkach Roccat Renga bardzo dobrze oddaje barwę naszego głosu, lecz jednocześnie zbiera bardzo dużo szumów, co może przeszkadzać nieco naszym rozmówcom.

Podsumowanie

Jeśli myślicie nad zakupem Roccat Renga i posiadacie zintegrowaną kartę dźwiękową, to raczej odradzam Wam ten wybór i myślę, że w takim przypadku lepiej poszukać słuchawek podłączanych do komputera przez USB, które zapewnią podobną jakość i zdecydowanie większą głośność odtwarzanego dźwięku. Jeśli jednak jesteście szczęśliwymi posiadaczami zewnętrznej karty dźwiękowej, myślę, że możecie rozważyć zakup tych słuchawek i raczej nie powinniście się na nich zawieść.

blog comments powered by Disqus
Recenzja Słuchawek Roccat Renga