PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Recenzja Słuchawek Roccat Renga

Firma Roccat na IEM 2016 zaprezentowała nowe słuchawki o nazwie Renga, których cena oscyluje w granicach 200zł! Co potrafią te dosyć tanie słuchawki gamingowe znanego producenta?

Roccat Renga

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Wykonanie
  • Design
  • Jakość dźwięku
  • Cena
WADY
  • Niska głośność dźwięku

Wygląd i wykonanie

Słuchawki wyglądają bardzo nowocześnie i świetnie skomponują się z Waszym gamingowym stanowiskiem. Kolorystyka jest typowa dla firmy Roccat - czarne słuchawki + niebieski kabel. Rengi posiadają duże, wentylowane poduszki, które świetnie przylegają do uszu i są naprawdę wygodne, lecz nie wyciszają dźwięków otoczenia tak, jak bym tego oczekiwał. Słuchawki świetnie dopasują się do każdej głowy, dzięki ruchomym muszlom oraz materiałowemu pasowi u góry.

Headset mocno dolega do uszu, lecz nie powoduje to bólu głowy, a w dodatku są bardzo lekkie, co czyni je bardzo wygodnymi i niemal niewyczuwalnymi na głowie podczas zagrywania się w różne produkcje.

Recenzja Słuchawek Roccat Renga

Jakość Dźwięku

Pora przejść do kwestii jakości dźwięku. Producent reklamuje te słuchawki, jako urządzenie zapewniające studyjną jakość dźwięku. Po części muszę się z tym zgodzić, bo jakość dźwięku rzeczywiście jest bardzo dobra i wydawane dźwięki są naprawdę przyjemne dla naszych uszu. Dlaczego tylko po części?

Ranking Najlepszych Słuchawek dla Graczy >>

Niestety, słuchawki są równocześnie bardzo ciche, co mi osobiście bardzo przeszkadzało, ponieważ nie mogłem poczuć klimatu gry, czy odciąć się od świata podczas słuchania muzyki. Być może z zewnętrzną kartą dźwiękową ta głośność jest nieco większa, lecz nie miałem możliwości tego sprawdzić.

Recenzja Słuchawek Roccat Renga

Mikrofon

Ogólnie mikrofon w słuchawkach jest dla mnie jakimś nieporozumieniem, jednak wiele osób decyduje się na zakup takiego zestawu, głównie dlatego, że wychodzi to sporo taniej, a jakość jest drugorzędnym czynnikiem, ponieważ mikrofon jest wtedy używany zazwyczaj do komunikacji przez TeamSpeak lub inne tego typu komunikatory. Mikrofon w słuchawkach Roccat Renga bardzo dobrze oddaje barwę naszego głosu, lecz jednocześnie zbiera bardzo dużo szumów, co może przeszkadzać nieco naszym rozmówcom.

Podsumowanie

Jeśli myślicie nad zakupem Roccat Renga i posiadacie zintegrowaną kartę dźwiękową, to raczej odradzam Wam ten wybór i myślę, że w takim przypadku lepiej poszukać słuchawek podłączanych do komputera przez USB, które zapewnią podobną jakość i zdecydowanie większą głośność odtwarzanego dźwięku. Jeśli jednak jesteście szczęśliwymi posiadaczami zewnętrznej karty dźwiękowej, myślę, że możecie rozważyć zakup tych słuchawek i raczej nie powinniście się na nich zawieść.

Jakie słuchawki dla gracza są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu słuchawek dla gracza z 10/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które słuchawki dla gracza warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Kingston Hyperx Cloud II Kingston Hyperx Cloud IIBest of the best!
2Sennheiser HD598 Sennheiser HD598 Sprawdź sam
3Qpad QH-90 Qpad QH-90 Ten ma niezłą cenę!
4Superlux HMC631-R Superlux HMC631-R Polecany model
5Beyerdynamic DT990 PRO 250Ohm Beyerdynamic DT990 PRO 250Ohm Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Słuchawek do CS:GO - Najlepsze Modele 2017

blog comments powered by Disqus