PODPOWIEDZI:

Skullcandy Smokin Buds 2 - Co Potrafią Dokanałówki Prosto z USA?

Skullcandy to amerykańska firma, produkująca wysokiej jakości słuchawki muzyczne. W swojej ofercie mają także słuchawki douszne, przetestowaliśmy model Skullcandy Smokin Buds 2, który w testach nas zachwycił. Co nam się spodobało w tych słuchawkach? Tego dowiecie się czytając recenzję. Zapraszamy!

Skullcandy Smokin Buds 2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Mocny bas
  • Dobra jakość dźwięku
  • Cena/jakość
  • Świetnie się trzymają w uszach
WADY
  • Średnio funkcjonalny pilot
  • Kiepskie "etui" podróżne

Smokin!

Seria słuchawek dokanałowych Skullcandy Smokin` Buds 2 została stworzona dla użytkowników oczekujących dobrej jakości dźwięku w rozsądnej cenie.

Mobilne słuchawki dostępne są w wielu kolorach. Dzięki temu każdy z nas znajdzie coś ciekawego dla siebie.

W tej recenzji dokładnie opiszę Wam możliwości i funkcje tych słuchawek.

Skullcandy Smokin Buds 2

Skullcandy Smokin Buds 2

Parametry

Smokin` Buds 2 wyposażono w 9 milimetrowej średnicy przetworniki, dzięki temu że są wysokiej jakości wierność odtwarzanych utworów jest bardzo wysoka. W przetwornikach zastosowano magnesy typu NdFeB.

Specjalne wkładki zapewniają za to dobrze trzymanie się słuchawek w uchu, a jako że są blisko naszych bębenków dźwięk jest naprawdę potężny.

Zakres przenoszenia dźwięku wynosi 100-18 000Hz, impedancja natomiast 16 Ohm.

Kabel słuchawek ma 130 cm długości, wykonany jest w miedzi OFC, dzięki czemu przenosi czysty dźwięk, kabelek ten jest płaski i nie plącze się. Na końcu kabla znajduje się pozłacany wtyk mini jack (4 pinowy), dzięki któremu możemy jednocześnie słuchać muzyki i korzystać z mikrofonu.

Mikrofon który umieszczono na kablu jedne ze słuchawek jest dość czuły, nawet w warunkach ulicznych możemy bez problemu porozmawiać przez telefon.

Skullcandy Smokin Buds 2

Skullcandy Smokin Buds 2

Jakość dźwięku

Słuchawki Skullcandy Smokin` Buds 2 dedykowane są urządzeniom mobilnym, jednak z chęcią przetestowałem je także przy komputerze.

Podczas gier komputerowych słuchawki spisywały się bardzo dobrze, dość wiernie reprodukowały dźwięki pola bitwy. Jako że zagnieżdżone były głęboko w moich uszach wszelkie efekty w grach były bardzo mocne.

Fajnie spisały się także w czasie oglądania filmów na komputerze, uczucie prawie jak w kinie.

W muzyce rozrywkowej pokazały prawdziwy pazur, świetne i czyste tony wysokie i średnie, oraz mocny, soczysty bas. Efekt ten można także łatwo spotęgować, posiadając chociażby kartę dźwiękową Sound Blaster Recon 3D, na niej testuję większość słuchawek. Po zamianie dźwięku ze stereo w wielokanałowy i podbiciu basów słuchawki Smokin` Buds 2 grały fenomenalnie, jednak i bez ulepszania dźwięku odsłuch był bardzo dobry.

Używając ich ze smartfonami i tabletem również byłem bardzo zadowolony z odbioru dźwięku, jakość nagrać z urządzeń mobilnych jest na ogół niższa, gdyż format Mp3 wymusza sporą kompresję utworów. Mimo wszystko słuchanie muzyki rozrywkowej znów wypadło najlepiej, odrobinkę gorzej słuchało się klasyki i muzyki elektronicznej.

Mikrofon słuchawek spisał się dobrze przy wyjściu na ulicę, łatwo mogłem odebrać rozmowę, a rozmówca nie miał problemu z odbiorem mojego głosu poprzez mikrofon tych słuchawek. Jest on dość czuły i umieszczony w odpowiedniej odległości od ust.

Skullcandy Smokin Buds 2

Skullcandy Smokin Buds 2

Skullcandy Smokin Buds 2

Użytkowanie

Słuchawki Skullcandy Smokin` Buds 2 wykonane są naprawdę solidnie, użyty plastik jest mocny i trwały. Pozłacany wtyk i kabel z miedzi OFC dowodzi tylko tego, że jest to sprzęt wysokiej klasy.

Ogromna zaletą jest także komfort użytkowania.

Słuchawki do ucha wchodzą dość głęboko i trzymają się bardzo pewnie, przy okazji otrzymujemy niezłe pasywne wygłuszenie dźwięków otoczenia.

Jak na razie są to jedne z najlepiej dopasowujących się do użytkownika słuchawek, jakie miałem okazję testować.

Skullcandy Smokin Buds 2

Skullcandy Smokin Buds 2

Podsumowanie

Skullcandy Smokin` Buds 2 to moim zdaniem bardzo dobre i uniwersalne słuchawki.

Grają mocno i dość czysto, nadają się do słuchania wielu gatunków muzyki i są solidnie wykonane.

Do wyboru mamy kilka wersji kolorystycznych, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Przy okazji sprzęt nie jest drogi, praktycznie na każdą kieszeń. Ze swojej strony mogę polecić fanom słuchawek dokanałowych.

Zobacz także rozpakowanie słuchawek Skullcandy Smokin Buds 2

blog comments powered by Disqus
Skullcandy Smokin Buds 2 - Co Potrafią Dokanałówki Prosto z USA?