PODPOWIEDZI:

Recenzja The Bunker – Tęskniliście Za FMV?

W latach 90 popularne były gry z gatunku FMV. Był to specjalnie przygotowany film, z elementami interakcji. Efekt ten powodował, że otrzymywaliśmy dość realistyczną grafikę. Bo obraz nagrany był w studiu filmowym, przy użyciu profesjonalnych aktorów i kamer. Niestety gatunek interaktywnego filmu nie przyjął się na dłużej. Najbardziej popularne gry tego typu to: Mad Dog McCree i Dragon's Lair. Czy oznacza to, że interaktywne filmy przeszyły do lamusa? Oczywiście, że nie! Zapraszam na recenzję The Bunker, najnowszej gry z gatunku FMV.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Historia
  • Wykonanie
  • Gra aktorska
  • Sekrety
  • Osiągnięcia Steam
WADY
  • Nie można pominąć niektórych fragmentów
  • Niestety gra po raz drugi nie wzbudza już takich emocji

Akcja gry rozgrywa się w połowie lat 80 w Anglii. W bunkrze poznajemy ostatnich ocalałych, którzy uniknęli nuklearnej zagłady. Głównym bohaterem jest tutaj John, który urodził się w schronie. To właśnie nim kierujemy, wydając polecenia myszką. Naszym zadaniem jest znaleźć odpowiedzi, na nurtujące pytania głównej postaci. Odkryć co tak naprawdę wydarzyło się w tym miejscu. Historia stoi na bardzo wysokim poziomie. Wciąga od pierwszych minut i puszcza dopiero, po ukazaniu się napisów końcowych.

The Bunker - Umierająca Margaret

Rozgrywka ogranicza się do kierowania myszą i szukaniu punktów, z którymi John może wejść w interakcje. Podnieść książkę, przyjrzeć się jakiemuś przedmiotowi czy wskazujemy drogę, którą podążać ma główny bohater. Niekiedy pojawiają się quick time eventy, które polegają na ciągłym klikaniu myszką lub przesuwanie kursora do określonego miejsca. Pomimo tego, że gra jest bardzo liniowa, to gracz otrzymuje namiastkę wolności. Nie jest ograniczany czasowo, może spokojnie porozglądać się po otoczeniu czy poszukać sekretów. Ich nie mogło zabraknąć i bardzo dobrze. Dodatkowe elementy wydłużają naszą rozgrywkę. Szukać musimy zabawek czy zdobywamy osiągnięcia na Steam.

The Bunker - John Je Fasolkę

Bardzo dobrze ogląda się The Bunker jako film. Przez większość czasu gracz obserwuje, to co dzieje się na ekranie. Czasami trzeba gdzieś kliknąć bądź przesunąć kursor. Dopiero w późniejszym fragmencie rozgrywki, otrzymujemy możliwość kierowania główny bohaterem. Wizualnie The Bunker prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Filmy są dobrze nagrane, wzbudzą emocje u odbiorcy. Klipy video posiadają także charakterystyczne ziarno, które jeszcze bardziej nadaje filmowości. Aktorzy świetnie odegrali swoje role, szczególnie Komisarz Bishop i Margaret, matka Johna.

The Bunker - Szuflada

Grając w The Bunker poczułem się jakbym wrócił do lat 90. Kiedy to na rynku było kilka ciekawie zrealizowanych produkcji FMV. Z tym wyjątkiem, że w The Bunker wszystko zagrało, tak jak powinno. Filmy są wysokiej rozdzielczości, gra aktorska na wysokim poziomie, dobrze zrealizowane efekty specjalne. Nie ma się co oszukiwać, że przez te 20 lat w kinematografii bardzo dużo się zmieniło. Dlatego w The Bunker grało mi się świetnie, pomimo tego, że gra jest dość krótka. Ukończyć ją możemy w półtora godziny. Jeżeli jednak chcemy poznać całą historię niezbędne będzie rozglądanie się za sekretami.

The Bunker - Komputer

The Bunker w pełni spełniło moje oczekiwania. Spodziewałem się dość klimatycznego filmu z elementami drobnej interakcji. Historia opowiedziana w grze jest wciągająca. Obsada aktorów także jest dość bogata: Adam Brown, Sarah Greene, Grahame Fox czy Jerome St. John Blake. Wystąpili oni w znanych filmach czy serialach. Gra świetnie nawiązuje do filmów interaktywnych z lat 90. Jeżeli chciałbyś zobaczyć coś nowego lub interesujesz się grami MFV, to The Bunker sprawdź koniecznie!

The Bunker - Dialog

Wymagania Sprzętowe:

Rekomendowane: Intel Quad Core, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750/Radeon HD 7850 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8.1 (64-bit)

blog comments powered by Disqus
Recenzja The Bunker – Tęskniliście Za FMV?