PODPOWIEDZI:

Smartfony Nubia Podbiją Europejski Rynek!

Smartfony Nubia Podbiją Europejski Rynek!

Chińscy producenci smartfonów systematycznie poszerzają spektrum swoich wpływów na rynku mobilnym. Coraz to kolejny tamtejszy producent postanawia zaproponować swoje produkty, które nie są wcale najgorszymi urządzeniami! Znana nam firma ZTE, właśnie ma zamiar podbić rynek starego kontynentu swoją marką premium, Nubia! Czy tak się też stanie? Sprawdźmy to!

Smartfony pochodzące z Państwa Środka z miesiąca na miesiąc wzrastają na popularności. Wszystko za sprawą dobrze wykonanych urządzeń, które charakteryzują się wyjątkowo przystępną ceną! Dzięki temu, warianty niskobudżetowe takich producentów jak Samsung, LG czy też Sony tracą na swojej popularności. Głównie na tym ma zamiar skorzystać producent smartfonów, ZTE. Niebawem udostępni on w oficjalnej sprzedaży kilka swoich słuchawek!


 

Marka Nubia jest własnością tego chińskiego producenta od przeszło czterech lat. Zdążył już udowodnić, że jego smartfony mogą śmiało konkurować z innymi rodzimymi mu producentami, a nawet z tymi spopularyzowanymi w Europie! Dlatego też, zarząd firmy zdecydował się na otwarcie na rynek starego kontynentu oraz Ameryki Łacińskiej. Co nam proponuje ZTE? Na początek będą to modele z nieco niższej półki, a mianowicie Nubia Z11 Mini, Z9 Max oraz Z9 Mini. Aby na tym nie poprzestać, ZTE zainwestuje w obydwa rynku ponad 300 mln dolarów!


 

Chińczycy nie poprzestają tylko na tym, bowiem niedawno dowiedzieliśmy się, że jedna z największych gwiazd piłko nożnej - Cristiano Ronaldo, podpisał umowę na promocję produktów ZTE! To utwierdza nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z nie byle jaką firmą! Ponadto, pewne pogłoski głoszą, jakoby miała się pojawić limitowana edycja modeli Z11 Mini oraz Z11 Max z podpisem samego Ronaldo! Cóż, za tego typu “dodatek” z pewnością przyjdzie nam zapłacić nieco więcej. Owa limitowana edycja trafi właśnie do Europy i Ameryki Łacińskiej, co bezpośrednio przyczyni się do zwiększenia sprzedaży smartfonów!

Kolejny Azjatycki gracz wkroczy na rynek Europejski z nieco większym rozmachem. Do niedawna, tamtejsi potentaci technologiczni niewiele dawali o sobie znać, a dostępność ich modeli była znikoma i nieco utrudniona. Bardziej wytrwali mogli odpowiednim sposobem zdobyć prawdziwy chiński “rodzynek”, ale to na szczęście powoli się zmienia. Czy Chińczycy wyprą z rynku najbardziej znane nam marki takie jak Samsung, LG, HTC czy też Sony? Obawiam się, że tak. Bowiem, oni nie potrafią zapewnić nam tak wiele za tak niewiele. Być może brzmi to dość trywialnie, ale tak właśnie jest. Chińczycy wkraczają na wyższy poziom technologii oraz ekspansji swoich produktów, co właśnie możemy dostrzec. Zapraszam do komentowania! ;)

blog comments powered by Disqus
Smartfony Nubia Podbiją Europejski Rynek!