PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Kamer cyfrowych 4K

Odświeżona Seria Kamer od Canona!

Odświeżona Seria Kamer od Canona!

Japoński koncern właśnie zaprezentował odświeżoną serie kamer LEGRIA HF, która jest tworzona z myślą o osobach chcących uchwycić najważniejsze momenty z życia codziennego. Czy nowe modele przyjmą się równie mocno wśród konsumentów jak poprzednia seria? Zapraszam!

Do czego najczęściej używamy kamerę? Tak, często są to chwile, po których uświadamiamy sobie o braku jakiegokolwiek sensu uwiecznienia takiej głupoty, ale.. i tak to nagrywamy i nierzadko upubliczniamy. A co, niech leci w świat moment, w którym nasz znajomy (często my sami) zbłaźnił się tak bardzo, że tej chwili żałować będą jeszcze wnuki jego dzieci... są jednak też te prawdziwie słuszne momenty w życiu jak pierwsze kroki naszego pierworodnego, które warto uwiecznić. Do czegoś takiego przydać się może kamerka nawet taka jak prezentowane dziś modele od Canona!

moment uchwycony kamerą canona

Nie są to modele, których możliwości wywołają nam tzw. "opad szczęki", a po zakupie jednej z nich w naszym portfelu pozostanie jedynie echo. Modele z odnowionej serii LEGRIA HF to wspaniałe w swej prostocie kamery Full HD do typowego użytku domowego, skierowane do osób nie wymagających zbyt wiele jak nagranie obrazu. Z tym ostatnim może nieco przesadziłem, bowiem powyższe modele mają kilka istotnych funkcji, pozwalających na nieco więcej jak tylko nagrywanie obrazu w maksymalnej rozdzielczości Full HD. Takową funkcją jest np. 57 - krotny zoom optyczny! Z pewnością ułatwi to nagrywanie skąpo ubranych sąsiadek z sąsiedniego bloku, a przy utrzymaniu stabilnego obrazu (oglądając takie widok ręką nie jednemu zadrży) wspomoże nas niezwykle inteligentna i przede wszystkim optyczna stabilizacja obrazu!

legria hf r806

Gdy już uporamy się z decyzją: "zapisać obraz czy też nie?", należy wiedzieć, że model LEGRIA HF R806 umożliwia nam wykorzystywanie kart FlashAir, zaś pozostałe dwa modele zostały wyposażone w 16 GB pamięci wewnętrznej. Nie jest to zbyt wiele, ale jak już wspomniałem, kamery te nie należą do tych wysoko sytuowanych na rynku. Niezwykle prosta kamera do uwieczniania nierzadko trywialnych momentów z życia wziętych. Przechodząc dalej, grzech nie wspomnieć o możliwości nagrywania obrazu zarówno w zwolnionym jak i przyśpieszonym tempie, co dodatkowo urozmaici wrażenia z użytkowania tychże modeli. Ponadto, Japończycy postanowili wzbogacić modele LEGRIA HF R86 i LEGRIA HF R88 w moduły łączności WiFi oraz NFC.

legria feature

Przyznacie otwarcie, że zaprezentowane modele wyglądają obiecująco, choć nie zachwycają zbyt wielką paletą funkcji. Być może dlatego, że kamery te mają być przystępne cenowo by niemal każdy mógł wyposażyć się w jedną z nich. Cena? To niestety, nie zostało podane na ten moment. Także niewiadomą pozostaje moment, w którym będziemy mogli kupić jedną z kamer. Skusilibyście się na którąś? Może jednak wolelibyście dopłacić nieco więcej by móc cieszyć się znacznie lepszymi własnościami nagrywania obrazu? Zapraszam Was serdecznie do komentowania, odwiedzenia naszego forum oraz pozostawienia łapki w górę! ;)

blog comments powered by Disqus
Odświeżona Seria Kamer od Canona!