PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

SUHD a QLED w Samsung TV - Co Wnoszą Najnowsze Telewizory Samsunga?

SUHD a QLED  w Samsung TV - Co Wnoszą Najnowsze Telewizory Samsunga?

Jesteśmy już po polskiej premierze najnowszych telewizorów QLED marki Samsung. Warto więc zastanowić się, co właściwie te nowe modele wnoszą, czym różnią się od zeszłorocznych urządzeń SUHD. Odpowiedzi znajdziecie na poniższym filmiku i newsie.

W przeanalizowaniu nowości w telewizorach QLED od Samsunga, pomógł nam Piotr Gmerek z HDTVPolska.

Zobacz stronę HDTVPolska >>>

Kluczową cechą jest technologia kropek kwantowych. Dzięki temu, 10-bitowy panel QLED TV wyświetla ponad miliard kolorów i pokrywa 99,6% palety kolorów DCI. Odwzorowanie barw stoi więc na najwyższym poziomie i przydaje się przy korzystaniu z treści UHD, gdzie wykorzystuje się coraz to nowsze kolory.

samsung qled

Ceny najnowszych TV QLED:

Na najwyższą jakość obrazu wpływa także technologia HDR, która dba o najmniejsze detale wyświetlane na ekranie naszego telewizora. Zarówno najciemniejsze, jak i najjaśniejsze fragmenty obrazu przedstawiane są z niezwykłym realizmem. Parametr jasności w nowych TV Samsunga jest imponujący i zwykle osiąga 1500 nitów.

samsung qled

Jeżeli nie zawsze siadacie idealnie naprzeciwko swojego TV, to najnowsze QLED-y Samsunga szczególnie przypadną Wam do gustu. Zapewniają bowiem jeszcze lepsze kąty widzenia, przy których nie pogarsza się odwzorowanie barw. Docenią to przede wszystkim osoby, które lubią wspólnie z wieloma znajomymi czy rodziną oglądać telewizję - każdy widz będzie podziwiał obraz równie dobrej jakości.

Warto jeszcze dodać, że usprawniona została platformaSmart TV, która daje dostęp do wielu ciekawych aplikacji. Fantastycznie prezentuje się także niewielki i poręczny pilot. Sam design urządzeń może robić wrażenie.

Jakie telewizory są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telewizorów z 11/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telewizory warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Samsung UE43KU6000 Samsung UE43KU6000Best of the best!
2Samsung UE32J5200 Samsung UE32J5200 Sprawdź sam
3LG 55EG910V LG 55EG910V Ten ma niezłą cenę!
4SAMSUNG UE40J5200 SAMSUNG UE40J5200 Polecany model
5Philips 43PUS6401/12 Philips 43PUS6401/12 Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Ranking Najlepszych Telewizorów na Rynku!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
SUHD a QLED w Samsung TV - Co Wnoszą Najnowsze Telewizory Samsunga?
Autor: Łukasz