PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Czy Mamy Konkurenta Dla GTX-a? AMD Wprowadza na Rynek Serię RX500

Czy Mamy Konkurenta Dla GTX-a? AMD Wprowadza na Rynek Serię RX500

Doczekaliśmy się. AMD wystawia na “ring” swojego zawodnika w kategorii nowoczesnych kart graficznych. Mowa tu o układach graficznych z serii RX 500 - zaprojektowanych jako idealny kompromis pomiędzy wydajnością i funkcjonalnością. Jak mówi producent - “jest to karta dla 9 z 10 graczy”. Co to oznacza?

kilka słów o premierze

Słoneczna Kalifornia, 18 kwietnia 2017. To ten dzień, w którym amerykańska firma AMD wprowadziła na rynek swoje najnowsze produkty. Są to karty graficzne Radeon z serii RX 500. Jest ona oparta na “dopracowanym” (ang. refined; jak mówi slogan reklamowy) układzie Polaris, który zasilał serię RX400. Producent zapewnia nas, że jest to kombinacja lepszej wydajności w grach, wyższych częstotliwości taktowania i ulepszonej architektury. To wszystko ma nam zapewnić znakomite powody do zmodernizowania swojego aktualnego komputera, przy użyciu właśnie tych kart. Wspomniałem o tym, iż jest to karta dla “9 z 10 graczy” - ci z nich, którzy dziś korzystają z przestarzałej technologii i nie mogą cieszyć się optymalnymi osiągami w grach, będą zadowoleni cenami i wydajnością kart graficznych od AMD. Czeka ich płynnie działający VR oraz najnowsze standardy wyświetlania obrazu. Jak będzie naprawdę? Przekonamy się po testach.

Nowa karta graficzna? Ciężki wybór... pozwól, że Ci pomożemy>>>

Porównanie serii RX500

Więcej nowości od AMD? Koniecznie zajrzyj tutaj!

Dostępne modele

Na rynku pojawiły się 4 modele z serii RX500. Są to: RX 580, RX 570, RX 560 i najsłabsza z rodziny - RX 550. Różnica między nimi to głównie pamięć RAM - w każdym modelu GDDR5, lecz w wersji RX 550 i 560 są to 2 GB, natomiast w RX 570 już 4 GB. RX 580 dostępna jest w zestawieniu z 8 lub 4 GB pamięci, do wyboru w zależności od potrzeb i zasobności portfela.

Układ graficzny RX500

Słów kilka o zastosowanych technologiach

Skupmy się na najważniejszych cechach serii RX500. Przede wszystkim są to karty ukierunkowane na obsługę DirectX 12 oraz Vulkan - ten drugi, być może mniej znany, to uzupełnienie dla OpenGL, który ma za zadanie dawać większą kontrolę nad wydajnością, energooszczędnością i możliwościami układów graficznych. Lepszą responsywność oraz efektywność (energetyczną) zapewnia zastosowana technologia Radeon Chill - zaawansowany kontroler częstotliwości wyświetlania klatek. Nad płynną i pozbawioną cięć rozgrywką czuwa Radeon FreeSync 2, który oferuje działające z niskim opóźnieniem i bardzo jasne piksele, wraz ze znakomitymi poziomami czerni i szeroką gamą kolorów. Pozwala to na wyświetlanie treści zgodnych z HDR. Ponadto, mamy do dyspozycji Radeon ReLive - rewolucyjne w branży rozwiązanie do przechwytywania, dostosowywania i dzielenia się zapisami z rozgrywki. Wspiera nagrywania w rozdzielczości 4K w 60 klatkach!


Elektryczna Deskorolka w Promocji za 1299zł. Sprawdź

Jakie karty graficzne są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu kart graficznych z 11/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które karty graficzne warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1ZOTAC GTX 1060 3GB AMP EDITION ZOTAC GTX 1060 3GB AMP EDITIONBest of the best!
2Sapphire Pulse Radeon RX 570 4GB Sapphire Pulse Radeon RX 570 4GB Sprawdź sam
3ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti Mini ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti Mini Ten ma niezłą cenę!
4Sapphire Pulse Radeon RX 560 2 GB Sapphire Pulse Radeon RX 560 2 GB Polecany model
5Gigabyte GeForce GTX 1050 D5 2GB GDDR5 128 bit Gigabyte GeForce GTX 1050 D5 2GB GDDR5 128 bit Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Kart Graficznych do 1000 zł

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Czy Mamy Konkurenta Dla GTX-a? AMD Wprowadza na Rynek Serię RX500