PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki smartfon do 1500 złotych [Sierpień 2019]

Jak Bardzo Przepłacamy za iPhone'a 7? Polska w Światowej Czołówce!

Jak Bardzo Przepłacamy za iPhone'a 7? Polska w Światowej Czołówce!

Produkty marki Apple wybitnie nie należą do najtańszych na rynku. To jednak nie wszystko, bowiem u nas zdaje się królować przeświadczenie, jakobyśmy stanowczo przepłacali za ichnie produkty w porównaniu do reszty świata, co okazuje się... prawdą! Dzisiaj mam dla Was krótki ranking cen iPhone'a 7! Zainteresowani?

Bez wątpienia, Apple projektuje jedne z najlepszych urządzeń na rynku mobilnym. Produkty te cechują się solidną i spójną konstrukcją, wyjątkową ergonomią użytkowania oraz niekiedy potężną wydajnością. To wszystko ma jednak swoją cenę, a Apple nie przebiera w środkach i niekiedy winduje ceny za swoje dzieła. Wszystko da się zrozumieć, ale do czasu kiedy nie dowiemy się jednego, aczkolwiek dość znaczącego szczegółu...

Najtańszy iPhone na Rynku

Ile u Nas przeważnie kosztuje najnowszy model iPhone'a? Niekiedy cena nowego smartfona z nadgryzionym jabłuszkiem w tle wynosi ponad 3 tysiące złotych, co może nas delikatnie mówiąc... zirytować. Przecież w USA płacimy za nowiutkiego iPhone'a kilka setek dolarów! Cóż, w przeliczeniu wychodzi na to, że przepłacamy, ale nie zapomnijmy także o licznych podatkach i akcyzach, które w naszym kraju obowiązują. Na szczęście, nie jesteśmy w tym przypadku odosobnieni...

iphone ze złota

Otóż, Deutsche Bank przygotował swoisty raport ukazujący cenę nowego iPhone'a 7 w 33-krajach! Jak się okazuje, nie jesteśmy na pierwszym miejscu w przypadku najdroższego miejsca do zakupu nowej słuchawki od Apple. Na pierwszym miejscu króluje niepodzielnie Turcja z wynikiem 1200 USD, co daje 147% wyższą cenę w porównaniu do USA. Zapytanie pewnie, które miejsce zajęła Polska? Nie, nie jest to miejsce drugie czy trzecie, a... piąte z wynikiem 1005 USD, co daje nam 123% w stosunku do ceny Amerykańskiej. Spójrzcie jednak sami na wspomniany raport, który został przygotowany przez Deutsche Bank! W tym zestawieniu nie wypadamy najgorzej, ale zawsze mogło być znacznie lepiej, czyż nie?

ceny iphone'a w 33 krajach

Jak się okazuje, nie jest aż tak źle, ale nie mamy także powodu do dumy! Przepłacamy kilkaset zielonych, co może wywoływać lekką frustrację, nawet w przypadku najlepszych smartfonów na rynku. Choć po prawdzie mówiąc, nie jest aż tak źle jakby mogło się wydawać.Turcja, Brazylia i Rosja to najbardziej poszkodowani w tym całym zamieszaniu cenowym. Jak sądzicie, czy da się jeszcze to zmienić? Czy Apple zrobi krok do przodu w stosunku do swoich polskich konsumentów? Może macie jakieś konkretne teorie na ten temat i chcielibyście się z nimi podzielić? Piszcie w komentarzach poniżej materiału i nie zapomnijcie o forum i pozostawieniu łapki w górę! ;)

blog comments powered by Disqus
Jak Bardzo Przepłacamy za iPhone'a 7? Polska w Światowej Czołówce!