PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Jak Bardzo Przepłacamy za iPhone'a 7? Polska w Światowej Czołówce!

Jak Bardzo Przepłacamy za iPhone'a 7? Polska w Światowej Czołówce!

Produkty marki Apple wybitnie nie należą do najtańszych na rynku. To jednak nie wszystko, bowiem u nas zdaje się królować przeświadczenie, jakobyśmy stanowczo przepłacali za ichnie produkty w porównaniu do reszty świata, co okazuje się... prawdą! Dzisiaj mam dla Was krótki ranking cen iPhone'a 7! Zainteresowani?

Bez wątpienia, Apple projektuje jedne z najlepszych urządzeń na rynku mobilnym. Produkty te cechują się solidną i spójną konstrukcją, wyjątkową ergonomią użytkowania oraz niekiedy potężną wydajnością. To wszystko ma jednak swoją cenę, a Apple nie przebiera w środkach i niekiedy winduje ceny za swoje dzieła. Wszystko da się zrozumieć, ale do czasu kiedy nie dowiemy się jednego, aczkolwiek dość znaczącego szczegółu...


Szukasz smartfona bez ramek? Co myślisz na temat tych propozycji!


Najtańszy iPhone na Rynku

Ile u Nas przeważnie kosztuje najnowszy model iPhone'a? Niekiedy cena nowego smartfona z nadgryzionym jabłuszkiem w tle wynosi ponad 3 tysiące złotych, co może nas delikatnie mówiąc... zirytować. Przecież w USA płacimy za nowiutkiego iPhone'a kilka setek dolarów! Cóż, w przeliczeniu wychodzi na to, że przepłacamy, ale nie zapomnijmy także o licznych podatkach i akcyzach, które w naszym kraju obowiązują. Na szczęście, nie jesteśmy w tym przypadku odosobnieni...

iphone ze złota

Otóż, Deutsche Bank przygotował swoisty raport ukazujący cenę nowego iPhone'a 7 w 33-krajach! Jak się okazuje, nie jesteśmy na pierwszym miejscu w przypadku najdroższego miejsca do zakupu nowej słuchawki od Apple. Na pierwszym miejscu króluje niepodzielnie Turcja z wynikiem 1200 USD, co daje 147% wyższą cenę w porównaniu do USA. Zapytanie pewnie, które miejsce zajęła Polska? Nie, nie jest to miejsce drugie czy trzecie, a... piąte z wynikiem 1005 USD, co daje nam 123% w stosunku do ceny Amerykańskiej. Spójrzcie jednak sami na wspomniany raport, który został przygotowany przez Deutsche Bank! W tym zestawieniu nie wypadamy najgorzej, ale zawsze mogło być znacznie lepiej, czyż nie?

ceny iphone'a w 33 krajach


Znalazłem soundbar na Mundial 2018 - Co potrafi Polk Audio Signa S1?

Jak się okazuje, nie jest aż tak źle, ale nie mamy także powodu do dumy! Przepłacamy kilkaset zielonych, co może wywoływać lekką frustrację. Choć po prawdzie mówiąc, nie jest aż tak źle jakby mogło się wydawać.Turcja, Brazylia i Rosja to najbardziej poszkodowani w tym całym zamieszaniu cenowym. Jak sądzicie, czy da się jeszcze to zmienić? Czy Apple zrobi krok do przodu w stosunku do swoich polskich konsumentów? Może macie jakieś konkretne teorie na ten temat i chcielibyście się z nimi podzielić? Piszcie w komentarzach poniżej materiału i nie zapomnijcie o forum i pozostawieniu łapki w górę! ;)

blog comments powered by Disqus
Jak Bardzo Przepłacamy za iPhone'a 7? Polska w Światowej Czołówce!