PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Recenzja Honor 8X - namiastka flagowca

Wykrył u Siebie Raka za Pomocą iPhone'a!

Wykrył u Siebie Raka za Pomocą iPhone'a!

Jak wykryć raka? Jednemu z amerykańskich lekarzy udało się wykrycie ogniska raka we własnym ciele przy pomocy iPhone'a i dodatkowego narzędzia! Czym jest ów produkt i czy każdy będzie mógł sobie na niego pozwolić? Zapraszam do lektury!

Nowotwór to najczęstszy powód przedwczesnego zgonu w XXI wieku. Wykrycie w jego wczesnym stadium rozwojowym może pozytywnie wpłynąć na rokowanie zagrożonego utratą życia lub zdrowia, pacjenta. W tym momencie zaczynają się przysłowiowe schody, gdyż jak wiemy z autopsji, kolejki do specjalistów są nieubłagane i występują one nie tylko w naszym kraju! Co powiecie na innowacyjne narzędzie umożliwiające wykrycie zmian nowotworowych w domowych warunkach?

Innowacyjne Narzędzie USG

Jak już zapewne wiecie, w technologicznym świecie pojawiło się nader ciekawe narzędzie, które umożliwia nam zrobienie czegoś na wzór badania ultrasonograficznego, które potocznie zwane jest USG. Mowa tutaj o Butterfly IQ, skanerze, którego podłączenie do iPhone'a umożliwia "przeskanowanie" wnętrza naszego ciała. Do czego zmierzam? Otóż, lekarz John Martin na początku roku zaniepokoił się pewnymi zmianami dotyczącymi jego gardła, a konkretnie jego grubości. John właśnie testował wspomniane urządzenie USG i postanowił przeskanować swoje gardło, właśnie. 

USG Przy Pomocy iPhone'a

Jak wspominał sam John, nie jest on specjalistą od nowotworów, ale z łatwością zauważył trzy centymetrową zmianę, której z pewnością nie powinno być! Diagnoza była tylko jedna i okazało się, że nasz rzeczony lekarz choruje na raka typu płaskonabłonkowego. Szczegółów dotyczących leczenia nie znamy, ale warto wiedzieć, że walka trwa. Jaki z tego morał? Taki, że tego typu urządzenia powinny być łatwiej dostępne i tworzone na szeroko zakrojoną skalę! Stosunkowo proste urządzenie, które mieści się w przysłowiowej kieszeni mogłoby nie tylko zrewolucjonizować rynek medyczny, ale przede wszystkim wspomóc diagnozę i leczenie w domowym zaciszu. 

Potrzebujesz Mocnego Smartfona? Tutaj Znajdziesz Pomocne rankingi >>>

Wykrywanie Raka USG iPhone

Jesteście ciekawi, na ile to urządzenie zostało wycenione? Wg oficjalnych źródeł, cena pojedynczego egzemplarza wynosi ok. 2 tys. dolarów! Nie jest to mało, ale urządzenie to jest jeszcze w fazie testów, a jego produkcja masowa nie nastąpi zbyt szybko. Wiemy jednak, że projekt ten rozwinie się o kolejne funkcje, które umożliwią zbadanie ilości przepompowywanej krwi przez nasze serce oraz wykrycie tętniaka aorty. Szkoda tylko, że dotyczy to jedynie urządzeń od AppleCo o tym sądzicie? Czy zrewolucjonizuje to rynek mobilny i czy Butterfly IQ trafi pod przysłowiową strzechę? Zapraszam do udzielania się w sekcji komentarzy!

blog comments powered by Disqus
Wykrył u Siebie Raka za Pomocą iPhone'a!