PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki smartfon z pojemną baterią?

Apple Face ID Złamane!

Apple Face ID Złamane!

Okazuje się, że nowemu Face ID od Apple daleko jest do ideału w kwestii bezpieczeństwa. Niezależne badanie wykazało liczne luki w zabezpieczeniach tejże metody ochrony naszej słuchawki! Czyżby skan tęczówki miałby być obecnie najbezpieczniejszym rozwiązaniem?

Najnowsze dziecko Apple w postaci iPhone'a X zadebiutowało wraz z najnowszym zabezpieczeniem przed kradzieżą danych, które w bezpośredni sposób zastąpiło miejsce typowego dla ostatnich czasów, czytnika linii papilarnych. Miało być to całkowicie nowatorskie rozwiązanie, które będzie wręcz niedoścignione w kwestii bezpieczeństwa. Jak się okazuje, inżynierowie (nawet ci z Apple) nie są nieomylni i potrafią stworzyć coś niedoskonałego.

Face ID Oszukane Przez Bliźniaków

Pewien zagraniczny serwis przeprowadził swego rodzaju test bezpieczeństwa Face ID, a w tym celu zaprosił do siebie dwie pary bliźniaków. Mieli oni zamiennie skanować swoje oblicza poprzez specjalnie zaprojektowaną aplikację przez Apple, a następnie spróbować odblokować urządzenie przy pomocy drugiego bliźniaka. Jaki był finał?Cóż, to nie mogło skończyć się inaczej jak...

Konkurencja Apple Face ID

Porażką Face ID. Ów system nie zauważył jakiejkolwiek różnicy między jednym, a drugim bliźniakiem! Niezależnie od tego, czy jeden z nich miał na sobie okulary czy też nie. Dzięki temu, każdy kto zrobiłby sobie przykładowy odlew (mało prawdopodobne) czy skan naszej twarzy, byłby w stanie oszukać zabezpieczenie i dobrać się do naszych cennych danych. Czy Apple dalej będzie gloryfikowało Face ID?

Plusy i Minusy Face ID

Niewykluczone. Wszak, jest to ich jeden z kluczowych elementów układanki, zwanej iPhone X. Najpewniej będzie to moje całkowicie subiektywne odczucie, ale z oszukaniem czytnika linii papilarnych jest znacząco gorzej. Wcale nie gorszą opcją byłoby wybranie najlepszego smartfona ze skanerem tęczówki lub wspomnianego czytnika linii papilarnych. Co o tym sądzicie? Zapraszam Was serdecznie do komentowania!

blog comments powered by Disqus