PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Smartbandów do 100 zł

Fabryka Łapek, Pizza od Apple, Śmierć MP3 - VideoNews #104

Fabryka Łapek, Pizza od Apple, Śmierć MP3 - VideoNews #104

Witam bardzo serdecznie w kolejnym 104 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. A dziś między innymi o tatuażach dźwiękowych, ogromnym ataku hakerskim i co tam u Google i Apple.

Martwe MP3  

A zaczynamy od biednego formatu MP3, którego wiele serwisów uznało za martwy. Dlaczego? Twórcy formatu pożegnali się z patentem, który w tym tygodniu wygasł. Oczywiście nie oznacza to, że już nie będzie można słuchać muzyki w .mp3 lub zakupić odtwarzacza, po prostu twórcy nie mogą już dostawać prowizji z tytułu korzystania z ich patentu. Przypomnijmy, że ten rewolucyjny format jest z nami już od 1993 roku a sam skrót oznacza MPEG-2 Audio Layer III. 


Odtwarzacz MP3

O co chodzi z WannaCry?  

W ostatnim czasie obiegł świat wirus WannaCry/Wanna Crypt, który przez lukę w Windowsie, ukrywaną przez amerykańskie służby, dostawał się do komputerów na całym świecie dostając pełny dostęp do wszystkich danych i blokował komputery dając tydzień na wysłanie opłaty w BitCoinach dla hakerów, grożąc, że usunie w przypadku braku przelewu wszystkie dane na dysku. Na wskutek ataku Renault musiał wstrzymać produkcje samochodów we Francji i Rumuni czy FedEx musiał ograniczyć wysyłki. Wirus dotarł już do ogromnej ilości komputerów w firmach jak i do prywatnych użytkowników, przez co może dotknąć każdego z nas.


Wanna Cry

Jak się przed nim zabezpieczyć? Najlepiej po prostu zaktualizować system, nawet Windows Xp dostał specjalną łątkę, by ochronić się przed atakami. Obecnie atak dostał się do ponad 200000 komputerów na całym świecie. 

Jak Działa Ransomware

Dźwiękowe Tatuaże   

Tatuaże są już bardzo powszechne ale co powiecie na taki, który będzie w stanie odtworzyc wam muzykę czy wybrane przez siebie dźwięki? Dzięki aplikacji Skin Motion, można zrobić tatuaż, który po użyciu kamerki smartfona w aplikacji, odtworzy w locie audio, odpowiednio wcześniej wytatuowane na naszej skórze. Jak zrobić taki tatuaż? Najpierw trzeba nagrać wybrany dźwięk a następnie wysłać go do firmy Soundwave Tattoos, która prześle odpowiedni wzór do tatuażysty, który współpracuje z firmom.  Po wykonaniu, tatuaż zostaje dodany do bazy danych aplikacji i jest gotowy do odtwarzania. Zrobilibyście sobie taki tatuaż?


Skin Motion

 Prezentacja Google  

W zeszłym tygodniu miała miejsce prezentacja Google I/O. Co ciekawego zaprezentowano?  Teraz zdjęcia na gogle będą łatwiejsze do dzielenia się ze znajomymi i lepiej będą rozpoznawać twarze. Google Assistant zostanie rozbudowany razem z Google Home, niestety dalej nie będzie dostępny w Polsce. Android zawita do samochodów. Zaprezentowany został nowy Android GO, który ma być specjalną odsłoną androida na smartfony ze słabszą mocą, tak by mogły działać jeszcze płynniej i wydajniej. Ja się nie mogę doczekać aż ktoś zainstaluje Android GO na jakimś z mocniejszych sprzętów tak, by działały wreszcie całkowicie płynnie. 


Zobacz Porównanie Galaxy S8 z Galaxy S7


Google I/O 2017

Niesamowita Bieżnia Nike  

Biegacie? Macie może swoją ulubioną aplikację do biegania? Nike w Singapore stworzył niesamowitą bieżnię na kształt buta, która śledzi prędkość biegnącego oraz umożliwia ściganie się ze swoim wcześniejszym okrążeniem, ze samym sobą, wyświetlanym na specjalnym ekranie, który otacza całą bieżnie. Jak wam się podoba taka bieżnia? 


Bieżnia Nike

Muzyka KLASYCZNA Na Spotify  

Muzyka klasyczna nie jest obecnie najpopularniejszym wyborem do posłuchania sobie w na Spotify w samochodzie czy autobusie. Jednak sama muzyka klasyczna na popularnej aplikacji do strumieniowania muzyki jest w Polsce całkiem popularna, a najpopularniejszym kompozytorem jest... Fryderyk Chopin. Co ciekawe, na drugim miejscu znajdziemy Ludovico Einaudiego, którego Nuvole Bianche jest najpopularniejszym utworem muzyki klasycznej. Warto też wspomnieć o promocji jaką właśnie po raz wtórny udostępnia Spotify, czyli Premium dla nowych użytkowników za 99 groszy na 3 miesiące. 


Spotify

Okup za Piratów z Karaibów  

Zaraz premiera Piratów z Karaibów a już udało się wykraść film hakerom. Przestępcy oczywiście zażądali okupu w BitCoinach, grożąc, że będą publikować film w częściach aż do uzyskania okupu lub do premiery. Studio odpowiedzialne za film nie ma zamiaru negocjować i zaczęło współpracę z FBI.  Poznaj najlepsze Zmywarki, Wybraliśmy najlepsze modele do zabudowy i wolnostojące


Jack Sparrow

Apple Jak Zwykle Zaskakuje  

Wyciekły zdjęcia nowego, jubileuszowego IPhone-a. Nie znamy jeszcze niestety jego nazwy oraz numerka, jednak zdjęcia, przez nieubłaganie zbliżającą się premierę maja dużą szansę by były prawdziwe. Iphone

Jednak w zeszłym tygodni samo Apple zaskoczyło czymś zupełnie innym. Gigant stworzył pudełko na pizzę. Co w nim niezwykłego? Pudełko oczywiście jest REWOLUCJNE, przez swoją specjalną budowę ekologiczną tak, by zachować jak najdłuższą świeżość pizzy. Pojemnik opatentowany został już co prawda w 2010 roku, ale jak widzimy koncept nie przyjął się. 


WYNIKI Konkursu #PCChallenge - Znamy Zwycięzców


Apple Pudełko Na Pizze

Chińskie Fabryki Like-ów  

Jeden z rosyjskich reporterów dotarł do prawdziwej "fabryki lajków", czyli pomieszczenia, w którym znajduje się około 10000 smartfonów a każde oczekujące na operatora, który manualnie podbije statystyki klienta w wybranym serwisie. Już do polski dotarły systemu zakupu lajków czy wymiany like za like tak by wzajemnie wymieniać się polubieniami i zdobywać popularnośc.  Taka ściana smartfonów robi jednak wrażenie i świadczy o ogromnym zapotrzebowaniu na takie usługi, które są bardzo popularne w Rosji i Chinach.  


Like

Interaktywny Hologram Cortany  

Jeden z inżynierów Jarem Archer, postanowił udowodnić, że interenet daje nam ogromne, wręcz nieograniczone możliwości. Tak właśnie powstała holograficzna Cortana, czyli osobista asystentka wzorowana na Cortanie z serii Halo. Archer posłużył się Cortanom z Windowsa, dał jej postać hologramu wyświetlanego w szklanej piramidzie, którym tak naprawdę jest jego żona wcześniej odpowiednio nagrana w technologii motion capture. Napisał odpowiednio oprogramowanie i ma już w domu, asystentkę przyszłości. 


Jak Nie Spalić Komputera?! Które Zasilacze Warto Ominąć?


Cortana Hologram

Krótkie Newsy  

Najlepsze Aplikacje 2016  

Google ogłosiło najlepsze aplikacje na Androida. Wybrano 12 pozycji w różnych kategoriach, wśród których znalazły się aplikacje takie jak Woorld, Hearthstone czy Runtastic.  

Najlepsze Aplikacje Google

Instagram Zabija Snapchat  

Spada zainteresowanie snapchatem, coraz mniej użytkowników korzysta z tej aplikacji w momencie, gdy coraz więcej osób używa Instagram. Do tego Instagram by jeszcze mocniej podbić swojego rywala dorzuca nowe filtry na twarz, podobne do tych jakie mogliśmy dotychczas znaleźć w Snapie. Czy Instagram zabije Snapchat?  

Raport Snapchat Instagram

Serial Wiedźmin  

Dwa lata temu doszły do nas wieści, że powstanie film wiedźmin, który miał być realizowany przez Tomasza Bagińskiego. Już teraz wiemy, że zamiast filmu dostaniemy serial o przygodach Geralta z Rivii, który powstanie przy współpracy Nettflixa oraz Platige Image a sam Bagiński ma reżyserować co najmniej jeden odcinek w sezonie. 

Wiedźmin Gra

Aktualizacja Messengera i Reakcja NA POSTY 

Nadeszła nowa aktualizacja na Messengera, która dzieli konwersacje na zakładki, tak by nie mieszały się z pojedynczymi konwersacjami. Do tego zbliża się dzień matki i facebook dla krajów, w których obchodzony jest wcześniej jak u nas, wprowadził reakcję kwiatka "dziękuję". Wkrótce powinna pojawić się również w Polsce. 

blog comments powered by Disqus
Fabryka Łapek, Pizza od Apple, Śmierć MP3 - VideoNews #104